ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Zajímavá kniha, ačkoli místy nezáživná, ale naprosto brilantně vymyšlená a promyšlená. Zpříjemnila mi dlouhé dny na pláži, ale kdo ví, jestli po ní ještě někdy sáhnu. Za přečtení ale stojí.

24.04.2017 4 z 5

Zpověď Maxe Tivoliho Zpověď Maxe Tivoliho Andrew Sean Greer

Pěkná čtivá kniha, přečetla jsem ji už dávno, ale líbila se mi. Na první pohled se mi to zdálo jako blbost, ale nakonec z toho vyšla vážně dobrá kniha. Snad se k ní ještě někdy vrátím.

24.04.2017 5 z 5

Film byl pro mě jedna obrovská nuda, proto jsem se maličko obávala i knihy. Ta už naštěstí dopadla lépe, byla čtivá zpočátku vypadala slibně. Potom už to bylo horší, přestávalo mě to bavit, pořád se to ale drželo na vyšší úrovni než filmový snímek. Na jedno přečtení to bylo fajn oddechové, ale vracet se k tomu nebudu.

24.04.2017 3 z 5

Paul Gauguin Paul Gauguin Jan Sedlák

Skvělá kniha. Velmi stručná, ale v rámi možností obsáhlá.

Jsi můj Jsi můj Boris Vasjukov

Moc pěkná kniha, i když některé okamžiky byly lehce brutální nebo smutné.

Konec legrace Konec legrace Peter Hahne

Zajímavá kniha. Na první přečtení mě nezaujala a měla jsem problémy ji strávit, na druhé přečtení lepší, zajímavé, dobré. Pravdivé a znepokojující.

23.04.2017 3 z 5

Pocahontas, Indiánská princezna Pocahontas, Indiánská princezna Mari Hanes

Jako malá jsem měla tuhle knihu hrozně ráda a Pocahontas byla má nejmilejší princezna. Krásná a velmi čtivá kniha.

23.04.2017 5 z 5

Příběhy lásky… které se skutečně staly Příběhy lásky… které se skutečně staly Gary Chapman

Krásná kniha, která ukazuje, jakými různými způsoby se láska projevuje a koná. Skutečné lidské příběhy mám vždy moc ráda a tato kniha byla inspirativní a poučná. Dodatečné komentáře autora pod každým příběhem mi přišly zbytečné, vždyť každý může příběh pochopit po svém, svým způsobem si jej vyložit a vzít si z toho, co chce.

23.04.2017 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Opět jedna z mých nejmilejších knih. Je to občas mírně přitažené za vlasy, nevím, nakolik všechny ty informace brát vážně, ale i tak je skvělá. Tak nějak lidsky napsaná, i když se místy snaží z člověka vyždímat co nejvíc slz. Líbí se mi to lidské a milé vyobrazení Trojice.

22.04.2017 5 z 5

Záhada na zámku Styles Záhada na zámku Styles Agatha Christie

Má první kniha s Poirotem, kterou si mě Agatha naprosto získala. Skvělá!

22.04.2017 5 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Jeden z mých oblíbených příběhů. Velmi inspirativní a silný příběh. Vždy, když potřebuji motivaci nebo povzbuzení, sáhnu po této knize.

21.04.2017 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Krásný jazyk, krásný příběh, ovšem rozhodně jsem z toho nebyla tak nadšená jako všichni v mém (ne)okolí. Někde uprostřed mě to přestalo bavit, do čtení jsem se nutila a u toho se nudila. Potom se to zase maličko rozjelo, ale zkrátka ten vrchol byl na začátku a pak už to šlo z kopce. Kniha za přečtení stojí, ale....ale.

21.04.2017 3 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Já ani nevím, co k té knize napsat. Je krásná. Moc krásná. K tomu, abych popsala, jak moc, mi zkrátka chybí slov.

Ten, který si všímal Ten, který si všímal Andy Andrews

"Někdy stačí jen trocha perspektivy." Úžasná kniha. Jedna z těch knih, které mě vždy povzbudí a vždy v nich něco najdu, ať už ji čtu poprvé nebo posté.

Bůh před soudem Bůh před soudem Gerhard Padderatz

Kniha, která odpoví na spoustu otázek. Je čtivá, hodně zajímavá a určena spíše pro "začátečníky". Ovšem i pokročilí křesťané si z ní mohou něco vzít, přinejmenším tedy velmi dobré argumenty. Byly věci, se kterými jsem v knize rozhodně nesouhlasila a mám dojem, že s nimi nesouhlasí ani Bible....

Dívka z přístavu Dívka z přístavu Tania Crosse

Krásný příběh, skvělá kniha. Jinou jsem od autorky zatím nečetla, takže jsem ke knize mohla přistupovat bez přehnaných očekávání a příběh si tak skutečně užít. Ačkoli obvykle čtu jiný žánr a těmto knihám se vyhýbám, k Dívce z přístavu se ráda jednou vrátím.

20.04.2017 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Camilla Grebe

Kniha mě nadchla a jako proslulý strašpytel jsem se u ní také chvílemi bála. S hlavní hrdinkou jsem soucítila a byla mi vážně sympatická, ostatně jako všechny postavy. A je to již druhá severská detektivka, kde hlavnímu hrdinovi padouch nechá před dveřmi jeho kočku v dosti...no...nepřirozeném stavu.

19.04.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Skutečně hodně silná kniha. Po přečtení jsem ji musela dlouho vstřebávat a nějakou dobu si od dalšího čtení odpočinout, abych se mohla vzpamatovat a utříbit si myšlenky, které mi hlavou neustále vířily.

Čarodejnice Čarodejnice Roald Dahl

Já jsem se ke knize dostala až téměř v dospělosti, kdy jsme ji ve škole převáděli na scénář a nacvičovali divadelní hru. Příběh pěkný, ale kdyby mi ho někdo přečetl jako dítěti, asi z něj mám noční můry, už nikdy nevlezu do vany a mám hrůzu z každé své učitelky nebo cizí ženské.

19.04.2017 3 z 5

Sbohem, armádo Sbohem, armádo Ernest Hemingway

Sbohem, armádo mě tedy bavilo hodně. Vážně hodně, postavy mi byly sympatické a působily velmi živě, celý příběh jsem prožívala s nimi. Ačkoli to nepatří mezi naprosté špičky, příběh je milý a snadno se čte.