Ten, který si všímal

Chudoba. Rozpadající se manželství. Stáří. Ztracené sny. Neúspěch v podnikání. Nejistá budoucnost. Několik obyvatel Orange Beach ve státě Alabama zavedly tyto problémy do zoufalých a bezvýchodných situací. Jejich život jim připadal jako zoufalé a pusté místo bez jakékoli naděje na změnu. Ale pro starého tuláka Jonese, který má dar všímat si toho, co ostatní přehlížejí, neexistuje žádná bezvýchodná situace. Je jen nutné získat trochu "perspektivy", jak říká, abychom ve všedních okamžicích našeho života dokázali rozpoznat zázraky, semínka něčeho velikého, co je zaseto v našich zápasech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/166649/ten-ktery-si-vsimal-cnI-166649.jpg 4.467
Literatura světová
Vydáno, Návrat domů

The Noticer, 2009

Kniha Ten, který si všímal

Mitchie_95
30. listopadu

Myšlenky psané v knihách Andyho Andrewse mám hrozně ráda. Opět další jeho kniha, která se četla hrozně lehce a přitom toho obsahuje tolik k zamyšlení. Rozhodně doporučuji začíst se.

fereny

Obsahově není nic, s čím bych v knize mohla nesouhlasit. Jen to podání na mě působilo trošku násilně a zjednodušeně.

freejazz
17.09.2018

čtěte a přemýšlejte, nemusíte neustále hodnotit, nemá smysl být stále nad věcí. prostě stačí zapomenout na pózu, kterou nabízíte světu. svět totiž na vaše pózy kašle.
rád bych si s takovým starým tulákem promluvil. určitě by to nebyla ztráta času.

Elyen
05.04.2018

Zase další kniha od někoho, kdo něco přečetl, posbíral moudra, vymyslel příběh a moudra tak poslal dál. Pro někoho, kdo nikdy nic podobného nečetl, určitě zajímavé a inspirující. Někomu, kdo čte knihy podobného ražení, to však moc nepřinese. Staré (dobré) známé myšlenky podané neoriginální formou. Zařadila bych to na chvost knih tohoto druhu. Druhý díl ani neotevřu...

Leenah
02.12.2017

Milá kniha na téma smyslu života, víry a naděje ve změnu k lepšímu. Kniha o tom, že první krok ke zlepšení našeho života musíme udělat my sami. Chystám se i na další autorovy knihy. Přečetla jsem během dvou dnů a odnesla jsem si spoustu hlubokých myšlenek. Pro někoho možná příliš "americké", já ale beru podobné knihy trochu s nadhledem a hledám v nich, co mi můžou dát a ne kde jsou na mě příliš přehnané a plné klišé.

Niccolka
18.11.2017

Kniha mně nepřinesla nic nového a zdála se mně zdlouhavá.

Vlašule
14.07.2017

Na tuto knihu nemůžu zapomenout. Můj první pocit po přečtení byl takový zmatený, děj nic moc, ale myšlenky tam jsou zajímavé, no proč ne...Po několika týdnech jsem zjistila,že na Jonese myslím snad každý den! Jak mi některé pasáže knihy otevřely oči, jak vnímám svět a lidi kolem sebe najednou nějak trochu jinak...Neuvěřitelné. Alespoň jeho jednoduše popsané možnosti projevů náklonnosti by si měl přečíst každý a kdoví, možná by se změnil celý svět...

prostěkáťa
15.05.2017

Kniha o krásné myšlence. Jonese jsem si hned zamilovala, ale nevyhovuje mi styl amerického psaní.

životní moudrost motivační knihy

Andy Andrews