ThePeace135 ThePeace135 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Neuvěřitelně nadčasová věc. Byť napsaná už před více jak sedmdesáti lety, má neuvěřitelný přesah do současnosti a věřím, že bude mít ještě daleko do budoucnosti. Na obrazu zvířecího společenství na jedné farmě je krásně ukázáno, jak snadné je dostat se k moci, jak snadné je ovlivnit ostatní a stát se "vůdcem"... Ačkoliv se kniha zabývá vážným tématem, je napsaná naprosto lehce a není problém ji pochopit ani pro mladší čtenáře. Orwell tohle prostě uměl a škoda, že zemřel tak mlád neboť by jistě vyprodukoval více takovýchto skvostů :)

12.03.2019 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Dokonalost sama. Knih jsem s touto tematikou přečetla spoustu, ale tohle má prostě navíc přidanou hodnotu tím, že je to komiksové zpracování, kde navíc nevystupují lidé, ale zvířata, kdy každý druh zvířete představuje jednu lidskou rasu. Neuvěřitelně silný příběh, kdy osudy rodiny žijící za druhé světové války hluboce ovlivní i ty, co se narodili až dlouho po jejím skončení.

12.03.2019 5 z 5

Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Ono samo se to... Praštěné historky, u kterých budete slzet smíchy! Kristina Hlaváčková

Potřebovala jsem na chvíli oddych od thrillerů a detektivek a sáhla po něčem naprosto oddychovém a místy úsměvném. Žádný majstršyk to není, ale svůj účel to splnilo dokonale. Praštěné a humorné povídky na jedno odpoledne :)

12.03.2019 3 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Další parádní jízda. Druhý díl ze série snad ještě lepší než ten předchozí. Geniálně promyšlená, originální zápletka v čele s absolutním sociopatem. Už dlouho mi nebyla nějaká postava tak moc nesympatická. Sice už tak od čtvrtky knihy tušíte, kterým směrem se to celé ubírá a kdo je ten hlavní padouch, na druhou stranu je Vám jasné, že tenhle člověk je tak geniální, že dopadnout ho sice lze, ale usvědčit ho bude prakticky nemožné. Navíc si jako jeden ze svých cílů vybere i Kim a autorka nám tak předkládá další střípky z její minulosti a otevírá staré rány a šrámy na duši. Vedlejší linka s dopadnutím a usvědčením prznitele vlastních dětí mě už "nadchla" trochu méně, protože při čtení řádků se mi dělalo místy zle a mít před sebou takový hovado, asi bych mu na místě vystřelila mozek z hlavy. Suma sumárum ale dalších 5 hvězd a těším se na Tichou modlitbu.

Wonderland: Země divů Wonderland: Země divů Jennifer Hillier

Miluju tuhle knihu, miluji Jennifer Hillier. Po knize jsem sáhla poté, co jsem náhodou zde na databázi narazila na recenzi. Obálka i anotace mě upoutaly, tak jsem to zkusila a nelitovala jsem ani na chviličku. Je až s podivem, kolik zla se může soustředit v jednom velkém zábavním parku, v jednom malém americkém městečku. Ale příběh super, děj parádně gradoval, nikde nebyla hluchá místa, postavy nebyly černobílé, takže jste chvílemi opravdu nevěděli, komu se dá věřit a komu ne... Konec možná tolik překvapivý nebyl neboť jsem to tušila už delší dobu, ale stejně mi ta postava byla svým způsobem sympatická :)
A jako bonus navíc, ten klaun na obálce mě konečně přiměl sáhnout po dočtení po Kingovu "TO".

10.03.2019 5 z 5

Tak nějak musím souhlasit s komentářem Danago hned pode mnou. Bohužel po absolutním nadšení z prvního dílu, které postupně klesalo u dílu druhého jsem díl třetí četla tak nějak ze setrvačnosti. Mám ráda Láďův humor, jeho příspěvky na sociálních sítích mi vždycky zlepší den, ale na třetí knihu mi to prostě nějak nestačilo. Nemyslím si, že by to bylo prostředím, naopak. Oceňuji, že Láďa jezdí po méně vyhledávaných zemích a snaží se lidem zprostředkovat, že i na takových místech může být hezky a příjemně, ale prostě mě tenhle díl nebavil. Nebudu v tom více hledat a pokud vydá další knihu, dám mu ještě šanci. Přeci jen je to princ Ládík :)

10.03.2019 3 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Tak odpadem bych to, jako někteří zde, nenazvala, ale absolutní peckou taky ne. Na druhou stranu Kovy se taky nějakou absolutní pecku ani napsat nepokoušel. Chtěl jen všem svým fanouškům a lidem, co jej sledují a váží si ho pro jeho názory, dát možnost nahlédnout do jeho soukromí, poodhalit něco ze svého dětství a dospívání. A ano využil knihu k tomu, aby poprvé veřejně oznámil svůj coming out. Ale co si budem, věděli jsme to o něm už všichni :) Kovy mě prostě baví a tahle kniha byla jen příjemným zpestřením k jeho videím :)

10.03.2019 3 z 5

Návrat do Del Návrat do Del Emily Rodda (p)

Velkolepé finále a pro mě s Horou děsu nejlepší díl celé série. Kouzelný pás je znovu kompletní a naši partu čeká už jen finální bitva o záchranu Deltory :)

10.03.2019 5 z 5

Labyrint bestie Labyrint bestie Emily Rodda (p)

Tak jo, oficiálně se tenhle díl stal pro mě tím nejméně zajímavým a sympatickým. Nevím čím to, ale obří slimáci tomu asi moc nepřidali.

10.03.2019 2 z 5

Údolí ztracených Údolí ztracených Emily Rodda (p)

Tohle bylo super, další super dobrodružství plné napětí a na vrch ještě pár hádanek a rébusů :)

10.03.2019 4 z 5

Poušť zkázy Poušť zkázy Emily Rodda (p)

Jeden z dílů série, který mě zaujal trochu méně a putování po poušti mě nijak moc nenadchlo. A ty pouštní stvůry a lá pavouk v mých očích, jakožto zapřísáhlého arachnofoba, tomu na sympatiích moc nepřidaly :D

10.03.2019 3 z 5

Město krys Město krys Emily Rodda (p)

Další díl ze série, kde opět nechybí napětí, akce, humor, přátelství a nezdolná touha získat další drahokam.

10.03.2019 4 z 5

Hora děsu Hora děsu Emily Rodda (p)

Pro mě asi nejlepší díl ze série. Trošičku mi to místo připomínalo Hobita - Pána prstenů a horu plnou skřetů :) možná proto mi tenhle díl přirostl k srdci nejvíce :)

10.03.2019 5 z 5

Jezero prokletí Jezero prokletí Emily Rodda (p)

Zase super. Oproti předchozímu dílu možná ještě o trochu lepší neboť půl knihy nezabralo popisování postav a minulosti Deltory a byl tak větší prostor pro příběh samotný.

10.03.2019 4 z 5

Lesy Hrůzovlády Lesy Hrůzovlády Emily Rodda (p)

Řekněte mi, kde doteď byla Emily Rodda, že jsem o ní nic neslyšela? Ačkoli čtenářský vkus mojí slečny šéfové se krajně liší od toho mého, jednou mi zničeho nic začala vyprávět o téhle sérii a přinesla mi první díl... A bože to je boží... Jo je to možná pro mladší čtenáře, ale já to přečetla během odpoledne. Večer pak ještě druhý díl a během pár dní i ten zbytek... a byla jsem uchvácená. Ať si říká kdo chce co chce, nevyrostla jsem na tom, nemám k tomu citový vztah z dětství, přečetla jsem si to v pětadvaceti a Deltoru prostě miluju.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kate Winslet a Idris Elba na obálce... Říkám si, "Co to asi bude?" ... Film jsem nezaznamenala, ale tohle mě zaujalo a ono whoho, naprosto super. Zhltla jsem to za pár dní a nedokázala se odpoutat, protože co kdybych přišla o jakýkoliv detail z téhle neskutečné cesty za záchranou. Úžasný survival román o dvou přeživších po pádu vrtulníku uprostřed zasněžených hor. Neskutečně napínavé počtení, kdy se přiznám, jsem místy přeskakovala o pár stránek dál, abych zjistila, jestli se jim opravdu ten kus cesty podaří ujít, a neumřela na nedostatek kyslíku, jak jsem místy četla se zatajeným dechem. A možná ten konec byl jako z červené knihovny, ale přesně v tomhle případě mi to nevadí, protože tady si myslím, že to bylo na místě. Protože kde jinde se ty lidi do sebe bože měli zamilovat, než na místě, kde mohli být celou dobu sami, poznávat sami sebe i sebe navzájem a hlavně, kdy si sáhli na to nejhlubší dno svých sil a zjistili, že i když pro sebe na začátku byli jen dva cizinci, byli ochotní bez váhání jeden pro druhého riskovat život. Palec hore a plných 5 *...

10.03.2019 5 z 5

Muffin a čaj Muffin a čaj Theo Addair (p)

Ne, tohle ne prosím. Přečetla jsem si to, protože moje 'touto knihou posedlá' šéfová mi s ní neustále mávala před obličejem. A jaksi mě to nezaujalo. To, že jsou pánové čtyřprocentní nebyl určitě ten hlavní problém. Chraň Bůh, proti takovým lidem nemám za mák ani ťuk, naopak je fajn, že se někdo toto téma konečně snaží dostat v literatuře trochu do popředí, ale prostě jsem jim to celé nevěřila, i kdybych se postavila na hlavu. Příběh který se zdál spíš jak z červené knihovny než z gymnázia v nějakém českém městě, jehož jméno jsem už zapomněla. Postavy nemastné, neslané, místy až moc ufňukané a jak zde již zbylo zmíněno, jako fanfikce na wattpadu by to jistě obstálo více. Za mě toto opravdu ne a když Bůh dá, druhý díl se mi velkým obloukem vyhne (no vzhledem k mé práci nevyhne, ale co už)... a teď všechny fanynky a fanoušci Theo Addaira do mě :D

10.03.2019 1 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Jo, tohle by šlo... Na to, že se jedná o YA literaturu, bylo to obstojné. Parta středoškoláků, co se octnou po škole, aby se vzápětí stali podezřelými v případu záhadného úmrtí jednoho z nich... Chvílemi z toho čišel ten typický americký styl, především pak na konci, a ano, místy to možná bylo předvídatelné, ale ruku na srdce, koho napadlo, že "vrahem" je vlastně ten, kdo jím na konci byl? Postupem času jsem podezírala jednoho po druhém, abych si nakonec řekla "sakra, tak to mě nenapadlo" :D

10.03.2019 4 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Tohle bylo celé takové zvláštní. Knihy tohoto žánru povětšinou nečtu, no vlastně prakticky vůbec, ale bylo potřeba něco přečíst v rámci čtenářské výzvy a tohle vypadalo celkem obstojně. Ani jsem nečekala, že mě to přes počáteční, neříkala bych tomu hned odpor, možná spíš jen nechuť, tolik zaujme... Že si budu přát, aby to ještě neskončilo... A konec dechberoucí. I když někteří píšou, že se tam vlastně nic moc nedělo, možná ne, možná, že po počátečním přepadení a útěku z vojenské základny akce trochu pokulhávala, ale nemyslím si, že by to příběhu nějak uškodilo. Naopak, byl prostor pro to, vše důkladně rozebrat, vylíčit, popsat... Ukázat, že žádná z postav není černobílá, že každý nese určité tajemství nebo podíl viny... Snad jen s výjimkou Melanie.... Jen ten film, co jsem si pustila poté mě teda moc nenadchl, a raději jsem si uchovala postavy v paměti takové, jaké jsem si je během čtení představovala.

Počátek Počátek Dan Brown

Prostě Dan Brown!... Prostě Robert Langdon!... Prostě bomba!... Co víc se k tomu dá říct? Dan Brown prostě nikdy nezklame. Další vynikající román s okouzlujícím Robertem Langdonem, kterému jako vždy zdárně asistuje další inteligentní žena, aniž by autor musel nutně zabředávat do nějakých trapných a otřepaných milostných eskapád. Možná už to někomu připadá všechno na jedno brdo, ale co si budem, mi co Dana Browna, potažmo pak Roberta Langdona, prostě milujeme, mu odpustíme i sem tam nějaké to opakující se klišé. 5 hvězd protože to je prostě Dan Brown, protože to je prostě Robert Langdon.