tester tester komentáře u knih

Co je co ? – Příručka pro každý den (1) Co je co ? – Příručka pro každý den (1) kolektiv autorů

Dnes jsou už některé údaje neplatné, ale i tak se kniha do knihovny hodí. Mám vydání z roku 1983.

07.02.2016

Strážce duší 2 Strážce duší 2 Arnošt Vašíček

Škoda že není dnes tolik záhad jako dřív. Autor je v tomto žánru špička. Příběh se odvíjí lineárně a srozumitelně. Je skutečně lepší než první díl Strážce duší, který je velice překombinovaný a zamotaný.
Doporučuji čtenářů tohoto druhu literatury.

02.02.2016

Záhady Strážce duší Záhady Strážce duší Arnošt Vašíček

Je to tak přehuštěné záhadami, že na třetí stránce už nevím čí jsem. Na desáté stránce jsem z toho jelen a na dvacáté stránce odpadám z důvodů nedostaku operační paměti. Prostě jsem to vzdal. E-kniha.

02.02.2016

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Je to lahůdka. Čtu to pořád dokola. Je to pohodová uklidňující četba. Je to chléb života.

02.02.2016 5 z 5

Pro ty, co makají jak diví Pro ty, co makají jak diví Bradley Trevor Greive

Fotky zvířátek, hmyzu atp. ke kterým jsou spojeny vtipné komentáře. Pro ty co makají jako diví a ze života moc nemají.

25.01.2016

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Malý princ ve vampýrovském pojetí. I vampýři a lidé jsou k sobě připoutaní. Něco jako klasika modifikovaná do muzikálu.

11.01.2016

Pavlovy rozpravy 1.díl Pavlovy rozpravy 1.díl Bedřich Kočí

Je zde něco pro dnešního člověka? Může tomu dnešní člověk rozumět? Vyžaduje to dnešní člověk?
Autor se mně jeví jako špička mezi spisovateli tohoto druhu literatury. Je možné že se bude jevit někomu hnusně jako Babička. Chce to si chvíli počkat a dozrát než kritikové začnou chápat. . Někoho určitě kniha chytne a vůbec všechna autorova díla.

09.01.2016

Zvířátka a petrovští Zvířátka a petrovští Václav Říha (p)

Kdysi dávno jsem tuto knihu pohádek četl a teď jsem ji náhodou znovu objevil a vrátil jsem se do dětských let. Kniha se nedá odložit dokud ji člověk nedočte. A vždy nakonec zvítězí dobro nad zlem. Myslím že na tuto knihu se neprávem zapomíná a je nahrazovaná různými importovanými hrůzostrašnými "moderními" děsy. Jak píše Finskej...Říhův český jazyk je moc hezký a velice přirozeně plyne.... Jazyková kultura je Říhova silná stránka. S tím se v dnešních knihách moc nesetkáváme.

05.01.2016 5 z 5

Ježíškovo kvítí Ježíškovo kvítí Adolf Gajdoš

Jak Ježíšek poznával různé květinky např. pomněnka atp.. Stvořitel nedal některým květinkám jména a to za něho dodatečně udělal Ježíšek. Pěkné ilustrace od Františka Doubravy. Kniha pro menší děti.

04.01.2016

Strážkyně pramene Strážkyně pramene Emmi Itäranta

Vypůjčil jsem si knihu v půjčovně e-knih. Za pár kliků v tabletu v epub. Koukám na začátek a lahodí to mému oku, psychice i stavu duše a mysli. To je něco podle mého gusta. Protože je to AKTUÁLNÍ TÉMA. Už teď doporučuji těm, kteří se zajímají o budoucnost. Zdá se že je tam všechno podle mých představ. Nádhera !!! A dal jsem si žluté písmo na černém podkladě. Co nás čeká to nás nemine. Velmi aktuální počteníčko !!!!! Taková kniha se dá i koupit, téma má trvalou a s přibývajícím suchem na planetě stále větší platnost. Ke knize se dá s postupujícím časem určitě vracet. Čtenář je zde částečně seznámený i s čajovým obřadem. Z technického hlediska jsou tam určité nelogičnosti, ale to se u tohoto druhu literatury přehlíží. Skutečný nedostatek vody by asi vypadal poněkud jinak. Knihu doporučuji hlavně těm, kdo se zajímají o budoucnost.

03.01.2016 3 z 5

Slovensko-český a česko-slovenský slovník rozdílných výrazů Slovensko-český a česko-slovenský slovník rozdílných výrazů Jaroslav Nečas

Bylo by to zajímavé, ale jelikož se předpokládá že všichni občané mluví plynně československy je slovník nedostupný. Trh to nevyžaduje.

31.12.2015

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Autor se snaží čtenáře upoutat nejrůznějšími dosud neznámými situacemi, prostředím a postavami. Kdo na to naletí hltá stránku za stránkou a zvedá si adrenalin-nic moc. Vypadá to jako napsané generátorem knih. Vezmu pár pojmů čehokoliv, hodím to do stroje a ano z toho něco vyleze. Podobně jsou psané scifi s různými nesmysly-volant ve vesmírmé lodi atp. Vhodné pro děcka.

29.12.2015

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Jen amatér nedokáže vyhodnotit lahůdku-vepřové uši. Po tom jdou řezníci jako první. Křupky a kůže atp. jsou důležité pro vývoj a údržbu kloubů. Ostatní maso je pro ty, kdo nevědí co je na čuníkovi nejlepší. Obyčejný řízek atp.? Kdepak. Hruška se zasloužil o to, aby národ nekulhal a nešmatlal. Životní praxe to potvrzuje. Hruška udělal pro národ víc, než všechny trapné gurmánské pořady v TV. Není nad sulc z vepřových nožiček. V mase není nic co by tělu prospělo tak jako kůžičky a různé součástky ze zvířete které obsahují křupkovité součásti. Hruškovu bibli doporučuji všem, kteří si chtějí udržet zdraví.

28.12.2015 5 z 5

Čokoláda - historie sladkého tajemství Čokoláda - historie sladkého tajemství Sophie D. Coe

Největší tajemství ale je, kde ta kvalitní tajemná čokoláda je. V ČR určitě ne. V ČR je nějaký umělý tuk s kakaovou příchutí. Správná kniha inspiruje k úvahám a otázkám nad tím co je v knize uvedené. to je také smysl četby.

Jak správně žít Jak správně žít Edgar Cayce

„Duch je život, mysl je stavitel a tělesné je výsledek." Autor se někdy jeví jako šarlatán, ale tuším že za jeho myšlenkami bude něco užitečného. Čtenář duchovně senzitivní má v knize mnoho inspirace k úvahám, ba dokonce i k činům, např. jak se vymanit z vlivů okolního děsu, který mu způsobuje trvalý stres a ničí zdraví. Jistě se najde čtenář, kterého kniha osloví. Je to myšlenkově bohaté, pestré, čtivé a někdo může usoudit že i pro některé čtenáře užitečné.

Zázrak jménem meditace Zázrak jménem meditace Edgar Cayce

Jak snadno a s nulovými finančními náklady dosáhnout štěstí a spokojeného života. Výborná četba pro nezaměstnané a bezdomovce. Tuto knihu by měli rozdávat na sociálce žadatelům o podporu, nebo na pracáku. Sednu pod strom, zamedituji, přijde ke mně lev a donese mně pečené kuře a jsem v pohodě. S knihami na toto tema se roztrhl pytel. Bohužel zatím neznám nikoho kdo by byl meditací dle výše uvedeného popisu postižený. Budhističtí a podobní gurové pořádají kurzy meditace, náležitě zpoplatněné po jejichž absolvování odcházejí lidé nemající žádné životní problémy. Odcházejí také zbaveni finančních prostředků, protože je už na nic nebudou potřebovat. Svoje finance přemístili do guru-pokladniček, kteří za to poskytují zázemí a servis dalším zájemcům a jejich služby. Nehledě k tomu že absolventi kurzů získají během kurzu jako vedlejší produkt pevné zdraví. Nepostihl meditační výron někoho ze zdejších databázníků atp.? Kniha je napsaná hezky svižně a srozumitelně. Pro chápající čtenáře to může být dobrá inspirace ke zlepšení vlastního života s pozitivním vlivem na okolí. Četba uklidní rozbouřenou mysl dnešního čtenáře na kterého se sypou z medií samé negativní zvěsti. Autor je profesionál v tomto oboru, proto není na škodu do něčeho nakouknout. Určitě lepší než krváky.

Slávy dcera Slávy dcera Ján Kollár

Aktuální četba pro dnešní dobu. Naši vládní manažeři si stěžují že není mládež vedena k vlastenectví. Je něco lepšího než toto dílo? Komu se podaří něco najít a doporučit? V příspěvcích čtu jen hrabání v negativních detailech, ale to podstatné výzva k vlastenectví jaksi uniká. Nebo dnes není vlastenectví potřebné? Začínám mít pocit že nejsme slovanský národ.

25.12.2015

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

Všechny náboženství a ateisté mají společného jmenovatele-hledání pravdy. Takže jsou všichni lidé kámoši. Dokonce i v běžném občanském životě má pravda prioritu. Ateisté nemají církevní obřady a o to jsou ateisté chudší. Mše Svatá je vlastně opakující se emotivní školení o morálce. K tomu ještě zpověď-autoregulece věřících. To ateistům schází a podle toho to teď vypadá. Ale budiž - HIN SA HUKÁŽE. Mějme se rádi-pravda to srovná. Nutná poznámka-všechno jde zneužít a když se mluví o Bohu začíná se vždy negativními pohledy a příklady na Boha a církve. O pozitivech se zásadně nemluví. Jinak je kniha skvělá, je to lepší než nějaké krváky a horory. Musí se u toho myslet a kdo ví na co kdo přijde. ÁMEN.

24.12.2015

Měj rád skutečnost Měj rád skutečnost Stephen Mitchell

.....jak se vymanit z kolotoče prožívání našich negativních myšlenek....říká se tomu negativní meditace - škodí to velmi zdraví. Jak na to přišel už dávno Kristus-vzal viny všech lidí na sebe a tím se nemusel nad někým vzrušovat. Geniální a plně funkční.

18.12.2015

Čas žitia a čas umierania Čas žitia a čas umierania Erich Maria Remarque (p)

Schází mně od autorů knih popisující válečné hrůzy postup jak se občané před těmito hrůzami mají ochránit. Autoři píšou polovičatě.

13.12.2015