Zvířátka a petrovští

Zvířátka a petrovští https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17640/zviratka-a-petrovsti-17640.jpg 4 72 17

Janizoun
06.11.2023 5 z 5

Pohádky, kde dobro zvítězí nad zlem, chudí přelstí bohaté, kde pýcha je napravena..., se čtou krásně a tyto pohádky obzvlášť. Děti poslouchaly ani nedutaly a knížka se jim moc líbí.
Václav Říha - Václav Tille byl další pan spisovatel, který byl ve svém psaní jedinečný. Tuto knížku doporučuji i pro dnešní ratolesti.

Ayla767
14.09.2023 5 z 5

Mám velmi ráda staré pohádky :-) . Tuto pohádkovou knížku ještě nemám a díky DK si ji musím nutně koupit :-) . Pohádku o zvířátkách a Petrovských sice znám, ale na základě komentujících přátel si ji ráda přečtu.

simca9342
13.07.2023

Přečtená před lety.

Ne nějak dlouhý, ale krásný a poučný příběh o tom, že i zvířata mají srdce. Někdy ho snad umí použít více než lidé.
K příběhu: Malá, ale zvířata odešla ze statku protože statkáři a jeho malé dcerce hrozilo vystěhování a prodej všeho, co měli včetně zvířat.
Po cestě najdou chatu, ve které sedí loupežníci. Petrovští... Zvířátka ale nejsou hloupá a nedají se nikým vystrašit spíš pořádně postraší ty druhé. Příběh nejen o odvaze, ale hlavně o tom, že krást se nevyplácí.

Kontryhelka
29.01.2023 5 z 5

Krásná sbírka pohádek, které neomrzí a mohou se číst stále dokola, protože tento národní poklad je třeba hýčkat a mít stále v srdci. Vždyť díky pohádkám je dětství hned radostnější a krásnější.

Knihomolka506
20.12.2021 5 z 5

Forma e-kniha
Zvířata nás mohou někdy pořádně překvapit. O tom krátký důvtipný příběh, v hlavní roli zloději a zvířata.

Sabina335
14.12.2021 5 z 5

Velmi krásné české pohádky, některé z nich jsem ani neznala.

Booky84
07.11.2021 5 z 5

Krásné pohádky a vzpomínky na dětství.

Len2očka
29.05.2021 5 z 5

Jak jsem jen mohla zapomenout na tento knižní poklad z roku 1954 s krásnými ilustracemi od Milady Marešová.Pohádky jsou z manželova dětství,dále pak čtené našim dcerkám,čtené a čtené tolikrát,nyní čekající na dalsi generaci posluchačů.A já si jdu s chutí hned nějakou tu pohádku přečíst.

Jájinka
02.12.2020 5 z 5

Moje oblíbená knížka pohádek z dětských let, docela pozapomenutá...

DuncanIdaho
21.02.2019 4 z 5

Knihu jsem četl, samozřejmě, jako dítě. Tehdá se mi líbila soudržnost zvířátek a to, že vyhráli ti dobří a pak měli kde žít.

karolina7748
11.12.2017 5 z 5

Přečteno v dětství a později pak ještě dceři před spaním, krásné pohádky známé i ty míň známé

majík1
10.07.2016 5 z 5

Krásná kniha z dětství

Petrstik
02.07.2016 4 z 5

Krásné, čtivé, známé i méně známé pohádky.

hana1984
20.06.2016 4 z 5

milá vzpomínka

tester
05.01.2016 5 z 5

Kdysi dávno jsem tuto knihu pohádek četl a teď jsem ji náhodou znovu objevil a vrátil jsem se do dětských let. Kniha se nedá odložit dokud ji člověk nedočte. A vždy nakonec zvítězí dobro nad zlem. Myslím že na tuto knihu se neprávem zapomíná a je nahrazovaná různými importovanými hrůzostrašnými "moderními" děsy. Jak píše Finskej...Říhův český jazyk je moc hezký a velice přirozeně plyne.... Jazyková kultura je Říhova silná stránka. S tím se v dnešních knihách moc nesetkáváme.

Finskej
11.02.2014 5 z 5

Václav Říha prostě uměl. Již druhá jeho kniha, s níž mám neodmyslitelně spjaty vzpomínky na dětství. Říhovy pohádky jsou psány nesmírně čtivě - jak pro děti, tak i pro dospělé - nepostrádají žádný z náležitých atributů a přitom jsou obsažné právě tak akorát, ne zbytečně upovídané. A Říhův český jazyk je moc hezký a velice přirozeně plyne.

Jack Bauer
09.11.2011 3 z 5

Krásné české pohádky, ale v té době jsem měl nejraději Krásu nesmírnou.