Tesset Tesset komentáře u knih

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Další pecka od mé oblíbené spisovatelky. Sice bylo hned od začátku jasné, kam to bude směřovat a kde nastane ten problém, než přijde happy end, ale stejně mě to bavilo. Fajn prostředí, které bylo zase trochu jiné. Těším se na druhý díl.

17.02.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Přečteno asi za dva dny. Hezky navazuje na předchozí díl. Setkáme se i se známými postavami. Za mě super. Děj byl trošku jednodušší, ale vůbec to nevadilo. Ideální čtení na vánoční čas.

12.02.2023 4 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Super, krásné pokračování. Po pár dílech, které byly slabší, se kvalita zase zvedá a příběhy mě baví. Určitě je tam prostor na hlubší propracování, což by možná nebylo na škodu.

11.02.2023 5 z 5

Musím se přidat ke vší té chvále. Neuvěřitelně lehce napsané s pokorou. Sice bylo těžké uvěřit tomu, že vše kolem HP bylo tak sluníčkové, ale aspoň na nikoho neházel Tom špínu. Odhalil něco ze svého soukromí a nechal fanoušky nahlédnout do zákulisí - i bych ocenila více historek, které se tam odehrávaly. Za mě super, odsýpalo to neskutečně rychle. Ale ty chyby! Prosím všechna nakladatelství, investujte do korektora, už tak čtenáři platí enormní sumy za knihy a pak jim přistane v rukou taková, kde je chyb jak máku.

03.02.2023 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Hodně povedená kniha. Člověk, který na americkém Jihu nikdy nežil asi nemůže pochopit, jak to tam chodilo. Trošku mě mrzelo, že tam nebylo více příběhů hospodyň. A kniha, která by líčila ty opravdové by byla tedy vážně něco.

31.01.2023 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Nebylo to špatné, jen si myslím, že tomu dost uškodil styl vyprávění - tady se nehodilo, aby to vyprávěla Elisa v první osobě, když tam byly scény, ve kterých ani nebyla. Poznámky po stranách byly fajn, ale mohly být i vtipnější. A vážně tam musel být ten Jamieho vztah naznačen? Jistěže musel, jinak by se to dneska už nehodilo, ani v "historickém" románu.

29.01.2023 3 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Geniální. Epické. Dokonalé. Lepší závěr série jsme si ani přát nemohli. Třetí díl krásně navazuje na předchozí dva a směřuje k velkolepému závěru. Nechyběl typický humor, Magellan ani akce. Duo Kaufmannová - Kristoff prostě funguje. Doufám, že se od nich dočkáme další povedené série.

18.01.2023 5 z 5

Královsky spolu Královsky spolu Emma Chase

Královsky jsem se bavila. Děj plynul jedna báseň, nechyběl humor a vtipy ani sympatické postavy. Musím jenom pochválit. A řekla bych, že se mi druhý díl líbil ještě víc než první. Super, chválím a doporučuji.

14.01.2023 5 z 5

Odkaz Odkaz Elle Kennedy

Bylo super se podívat, jak se daří hrdinům z mé oblíbené série. I když to byly jen takové jednohubky, zklamaná jsem nebyla. Stejný vtip jako v předchozích dílech, což mám ráda. Nechybělo nic, snad jen dalších pár stránek navíc...

10.01.2023 5 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Další super pokračování. Konec nás akorát tak navnadil na další díl. Jednu hvězdičku ubírám za často se opakující fráze, které tam byly zbytečně navíc, a za to, že mi přijde, že autorka málo vysvětlila svět, ve kterém se příběh odehrává.

07.01.2023 4 z 5

Svatba o Vánocích Svatba o Vánocích Melanie Moreland

Hodně slabá. Jak jsou knihy z BAM dobré, tohle stálo za pendrek. Hádám, že to měla být krátká povídka, ale aby se nahonilo pár stránek navíc, neustále se omílalo, jak jsou dva hlavní hrdinové pro sebe jako stvoření a jak jsou jejich rodiče super. Klidně mohla být součástí Grace, moje spása a ne vyjít samostatně. Celkem už mi přijde trapné, jaká je to jedna velká šťastná rodinka, všichni se zamilovávají navzájem do sebe atd. Postaví si víceméně vlastní městečko, kde jsou všichni spoko - tohle za mě ne. Autorka už by tenhle svět mohla opustit a přijít s něčím novým.

01.01.2023 2 z 5

Pověz včelám, že se nevrátím Pověz včelám, že se nevrátím Diana Gabaldon

Vyplatilo se čekat. Opět příběh plný akce i těch obyčejných příhod. I když má kniha skoro 1 400 stran ani slůvko tam nebylo navíc. Líbí se mi, že příběh není jen o Claire a Jamiem, ale i o jejich rodině. Pořád se dozvídáme nové věci a jejich život nepřestává bavit. Za mě nejlepší historická sága, byť tedy s prvky fantasy v podobě cestování časem atd. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, na který si ale budeme muset nějaký ten rok počkat. Chci o těch dvou číst pořád dál a bojím se jejich konce.

01.01.2023 5 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Ne tohle fakt ne. Bylo to utrpení číst. Celé strojené, postavy jak kdyby měly v zadku vražené pravítka, chovali se k sobě tak zdvořile, odosobněně, nemastné neslané. Chyběl tomu vtip. Příběh Siga taky přitažený za vlasy. No, tohle se autorce fakt nepovedlo nebo se to ztratilo v překladu.

22.12.2022 1 z 5

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Nebylo to vůbec špatné. Hlavní postavy jsem si hned oblíbila a oceňuju i jejich humor. Děj smysluplný. Sice se žádné překvapení nekonalo a konec byl dost předvídatelný, ale já jsem byla spokojená. Palec nahoru za slovníček pojmů na konci.

19.12.2022 4 z 5

Sváděj mě Sváděj mě Stacey Kennedy

Velmi, ale opravdu velmi jednoduchá kniha. Taková pikantnější harlekýnka. Děj nic extra, "šokující" erotické scény, happy end a láska až za hrob po prvním setkání. Jediná výhoda, že to bylo přečtené za odpoledne. Na vypnutí mozku dobré.

15.12.2022 2 z 5

Grace, moje spása Grace, moje spása Melanie Moreland

Moreland většinou nezklame a ani tady to nevyšlo. Super kniha. Motivy J. jsem moc nechápala, ale ok četlo se to fajn. Akorát mi trošku začíná lézt na nervy ta velká, šťastná rodinka z BAM, kdy jsou všichni spolu pořád tak spokojení atd. Člověk už se pomalu ztrácí kdo s kým vlastně je a čí dítě je čí. Všichni se hned musí brát a mít děti. Závěry by měla autorka trochu doladit, aby nebyly všechny stejné.

15.12.2022 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Nemůžu jinak, než hodnotit plným počtem hvězdiček. Myslím, že ani dalších 500 stran by nebylo na škodu. Často se tu psalo, že některé pasáže byly zdlouhavé, děj děravý apod. No, za mě ne. Dokonalý příběh není jen plný akce, která posouvá děj, ale má i krásně vykreslené pozadí a "ne nezbytné" prvky. Čtenář prostě musí dávat pozor. Děj mi naopak přijde úžasně propletený a to, že mají hrdinové štěstí a vše jim vychází? V které knize ne. Příběh se rozplétá a vyskakují na nás další otázky - rychle prosím další díl. Jediná výtka, ale zato obrovská jde na české vydání - prosím nakladatelství, pořiďte si toho korektora, tolik chyb už je opravdu moc, klidně vám to budu dělat zadarmo :D to čtení je pak šíleně rušivé. A ta jména - jednou se skloňovala, některá ne, v předchozím díle to nebylo vůbec, chce to sjednotit. Tak šupky s dalším dílem.

11.12.2022 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Druhý díl mě taky moc nebavil, nějak mi nesedly postavy. Asi to bude tím, že nemám pochopení pro lidi užívající drogy, za mě je tohle prostě slabost a takovou postavu si oblíbit prostě nemůžu. Začátek a střed se dost táhl a konec pak bum a poslední stránka. Upřímně už nikdy více knihu neotevřu.

02.12.2022 2 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Obecně nemám ráda období druhé světové války a příběhy, které se v něm odehrávají. Ani koncentrační tábory a podobně. Ale protože to je Ruta, chtěla jsem si knihu přečíst, ať to mám kompletní. Nemůžu hodnotit jinak než pěti hvězdičkami. Neuvěřitelně rychle se to čte. Člověk až nemůže uvěřit čeho jsou někteří lidé schopni a co dokáže lidská bytost přežít. Klobouk dolů.

26.11.2022 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Tahle byla hodně povedená, lepší než předchozí díly, skoro na stejné úrovni jako Kavárna. Četlo se to samo, jen ten konec byl trošičku zrychlený a zasloužil si pár stránek navíc.

24.11.2022 4 z 5