TessDragon TessDragon komentáře u knih

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Vážně?! 82. nejhorší kniha? I navzdory těch ne zrovna lichotivých komentářů jsem si konečně našla čas přečíst tuto knížku, kterou mám doma už hodně dlouhou dobu. Kamarádka ji četla a byla do ní úplně zblázněná, skoro jsem ji ani nemohla odtrhnout. Viděla i seriál a rozhodně se jí líbily i knížky i seriál. Vrtalo mi hlavou, jak se to někomu může doslova tak hnusit a někdo se do toho úplně zamilovat. Ale i tak jako je méně fandů Stefana a Eleny, tak je i o dost méně fandů knižní série. A já rozhodně patřím do té menší skupiny a nelituji toho. Ano, knížka je sice úplně o něčem jiném než seriál, jsou tam jiné postavy, změněná jména, ale o to snad lepší. Seriál ted pomalu uvadá, 4. série už není jako předchozí tak skvělá, tak jsem ráda sáhla po knížce. Možná to není vrcholné dílo, ale příběh do sebe krásně zapadá a kniha je velmi čtivá. Postavy jsem si zamilovala, krom teda Eleny, která získala 1. místo v mých nejneoblíbenějších postav, i když na konci už to nebylo tak hrozné, ale na začátku jsem ji chtěla tak či tak uškrtit. I s Tylerem jsme si moc nešli do noty. Ale rozhodně jsem si zamilovala Eleninu mladší sestřičku Margaret, která mi v seriálu chybí, Bonnie také nebyla špatná, na Meredith mám neutrální názor. Caroline je jak Elena né má zrovna oblíbená postava, Damon je tu za pěkného badasse ( čti : hajzlíka ;D). Ale uvítala mě jiná alternativa našich hrdinů z obrazovek, kteří jsou podstatně známější. A tato série mě dostala tak jako kdysi 1.série seriálu, a tak doufám, že nezměním názor.

31.12.2012 5 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Takže mám novou oblíbenou dystopii-sérii. Od Lauren jsem četla Chvíli před koncem a nadchla mě mimořádně! A Delirium jakbysmet! Je vidět, že autorka má rozhodně talent. Dystopie je rozhodně originální, žádní zombie, ufo, ale choroba jménem Láska. No nestačí to už k tomu a byste si ji přečetli? Mě rozhodně ano. K postavám jsem si zamilovala (pozor, pozor :D) Alexe. Také malá Grace byla rozhodně k zulíbání ;D Hanna také nebyla špatná a Lena mi byla pár momenty doopravdy sympatická, ale byla tam i spousta chvil, kdy bych se zachovala úplně jinak, ale pořád lepší než Sam z Chvíle před koncem. Knížka je rozhodně jedna z mých TOP dystopiíí i knížek celkově, je tam romantika, dobrodružství, akce, spousta momentů k zamyšlení, jestli je choroba doopravdy tak hrozná, jak se o ní říká. Knížku můžu jedině doporučit! ;)

29.12.2012 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Krásný a otevřený konec, který si můžete domyslet, jak chcete, bud romantici se štastným koncem nebo ti, kteří mají raději smutný konec nebo-li tragédii. Hodně mě zajímalo, jak se s tím autorka popere a rozhodně mě překvapila, takový zvrat jsem nečekala. Rozhodně musím tuto sérii doporučit, není sice úplně v mých TOP, ale rozhodně je nadprůměr. Ze všech 3 dílů se mi asi nejvíce líbil 2., a z postav Sam, Grace, Cole, Victor, Rachel, Beck. ;)

18.12.2012 4 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

I podruhé jsme se dočkali naprosto odzbrojující obálky. A nejen to, 2.díl se mi líbil více než ten 1., rozhodně jsem uvítala staré (nové) hl.postavy. Mimoto moje srdíčko bylo natěšené na Sama a Grace, a dostalo se mi i bonusu v podobě Colea a Isabel. Ve 2.dílu už nebylo tolik nudných částí, kvůli kterým jsem musela dát pouze 4 hvězdičky. Ale autorka se polepšila a já musím dát plný počet, protože jsem si tuto sérii zamilovala a těším se na závěrečný díl Splynutí.

14.12.2012 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Takže tu máme novou fantasy sérii. Hned mě zaujala její krásná obálka a anotace taky nevypadala vůbec špatně. Rozhodně knížku nedoporučuju lidem, kteří moc o romantiku nestojí, protože tady je jí víc než si myslíte. Pro mě to ale bylo to pravé, pro největšího romantika pod sluncem. ;D Knížka je rozhodně originální, vlci (vlkodlaci) se tady o dost liší než ti ''obvyklí''. Sam i Grace, naše hlavní romantická dvojice mi byla strašně sympatická a soucítila jsem s nimi, i s tím co mělo přijít. Ale taky musím bohužel vytknout pár nudných částí knížky, připadalo mi, že se některé pořád opakují, ale 1.díl mě zaujal, takže si rozhodně přečtu 2. a uvidíme.

03.12.2012 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Veronica rozhodně knížku napsala velmi originálně a nebála se ani zabití pár hrdinů knížky, což se někdy nevyplatí, ale této knížce to dodalo šťávu, protože v této době by rozhodně žádné happy-endy být neměly. Ale musím říct, že konec mě nažhavil na další pokračování. Oblíbila jsem si pár nových postav, ale i některé mě překvapily a to v né moc dobrém záměru. No, jsem zvědavá na další díl, jak to Veronica napíše. ;)

29.11.2012 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Divergence, která je knižními fanoušky hodně chválená, mě hned zaujala. Je rozhodně originálně pojata. Těšila jsem se na ni a hodně očekávala. Možná, že rozjezd byl trošku pomalejší, ale potom se pořádně rozjel. Autorka se s postavami nepáře, takže nečekejte žádný zamilovaný happy-end. Rozdělení frakcí bylo zajímavé, i když já bych si asi vybrala jinou frakci než Tris, ale kdoví. Sympatický mi byl hodně Čtyřka ( jak jinak ;D ), Will, Al ( jen ze začátku bohužel ).

25.11.2012 5 z 5

Dinosaurus Dinosaurus Walt Disney

Nádherně ilustrovaná pohádka pro děti, kteří milují dinosaury ( a myslím, že jich je víc než dost ;). Příběh je napsaný podle filmu, který rozhodně dojme i nějakého mrzouta. Pro děti doporučuji. Nádhera.

20.11.2012 5 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

Už to není jen o naší milované dvojici Patchovi a Noře, ale i o blížící se válce mezi Nefily a padlými anděli. Je tu více akce než v předešlých 2 dílech ( i když ta láska mi tam chyběla :D ). A taky jsme tak trochu začínali od začátku ( Nora - nebudu spoilerovat ). V poslední části, kdy Hank málem udělal to, co se mi v každém případě nelíbilo ( !!! ) jsem byla dost naštvaná, naštěstí někdo včas zasáhl a dopadlo to tak, jak mělo. Ale musím říct, že Nora to už nebude mít vůbec jednoduché, i když jednu vyjimku to přece jen má ( Patch - Jev ). Do Scotta jsem se také zamilovala, škoda, že Nora je jen jedna. Ale snad se to nějak vyřeší a vyvrcholí v posledním díle ( pokud je mi známo ), i když je mi to líto, celá série Hush, hush byla skvělá a naprosto jedinečná a dokázala mě pořádně vtáhnout do knížky a já ji můžu jen doporučit.

20.11.2012 5 z 5

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

A to jsem si myslela, že víc než 1.díl mě to už nezaujme, ale opak se stal pravdou. Tato knížka rozhodně není horší než 1.díl, jak to u několika knížek bývá. Už tu není ani tolik vtipkování mezi Patchem a Norou. Ted už tu je žárlivost, nenávist, ztráta. Rozhodně byl na stejné příčce jako 1.díl ne-li lepší. Užila jsem si ho maximálně a na Patche jsem se vždycky těšila. Scott mě ze začátku moc neoslovil, ale průběhem knihy se mi zamlouval víc a víc, ale přece jen Patch pořád vede ;D . Taky tu bylo spoustu zvratů, co jsem nečekala. A Marcie mě doslova vytáčela k nepříčetnosti. Knížku můžu jen doporučit a už se těším na další pokračování : Ticho.

14.11.2012 5 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Napínavá detektivka smíchaná s nádechem fantasy a tajemna. Přesně určený žánr pro mě. Ovšemže, Patch byl naprosto unikát, mít takové štěstí jak Nora, tak se zblázním štěstím ;D . Ze začátku mi knížka připomínala Twilight ( 1.díl ), ale nakonec se ( a bohudík ) otočil jiným směrem, a já jsem se do ní zamilovala. Hlavně některé hlášky z knížky byly hodně vtipné ( na temný žánr ), takže knížku můžu jen chválit a doporučit. Už se těším na další díly, protože to vypadá velmi velmi zajímavě :D.

11.11.2012 5 z 5

Vlny zmítané smrtí Vlny zmítané smrtí Carrie Ryan

2. díl Lesu rukou a zubů od Carrie se mi líbil v několika ohledech více než v 1.díle, ale i méně. Rozhodně mi byla více sympatičtější Mary než Gábi. Ale jako u 1.dílu mi tam chybělo více rozepsání pocitů, všechno bylo jen o Gabriele. A připadá mi divné, že by Catcher nereagoval na její sblížení s Eliasem (hlavně u jedné scény). Bylo to více akčnější i více rozepsané, i když bych uvítala raději to vyjádření pocitů než kamenné obličeje všech kolem. Prvně jsem nevěděla, kolik mám knížce dát hvězd, bylo to tak 3 a půl ,ale nakonec jsem se přiblížila více k té 3. Chápu, že je to autorčina 1.série, ale myslím, že by to mohlo být ještě lepší.

07.11.2012 3 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Knížka byla rozhodně originální! Teď se to hemží samými upíry, vlkodlaky a anděly, takže to byla příjemná změna. Od knížky jsem čekala hodně už podle anotace a naprosto fantastické obálce. Nechci říct, že by mě vysloveně zklamala, jen jsem možná čekala trochu víc. Nápad byl skvělý, jen ho autorka mohla trochu více rozvinout, třeba scénky s nečistými mohly být více děsivé, některé emoce více rozvinuté. Něco mi tam prostě chybělo, proto nemůžu dát plný počet. Jinak všichni si stěžují na Mary, že jim je nesympatická a sobecká, ale mě připadala sympatická víc než dost. Ale už se těším na pokračování, které všichni chválí. Tak uvidíme, co z toho bude. ;)

02.11.2012 3 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Chvíle před koncem je naprosto napínavá a jedinečná knížka do které se doslova "zažerete" ;D . Sam mi zpočátku byla hrozně nesympatická, ale postupem času (no skoro na konci) si mě získala. Dále jsem si oblíbila Kenta, Juliet, Ally, Elody a trošku i Lindsay. Některé pasáže byly strašně vtipné, na to že tato knížka nemá být vtipná. Ale byla i smutná, bylo mi líto, jak to nakonec dopadlo a zajímalo mě, co se stalo pak. Aspoň nějaký souhrn, ale to už je v hlavě Lauren Oliver. Knížku doporučuji, hodně si o ní popřemýšlíte, jak by jste to udělaly vy apod.

27.10.2012 5 z 5

Bruslařská horečka Bruslařská horečka Maja von Vogel

Další případ chytrých a nebojácných kriminalistek! Sice mě naštvala Sabrina, takovýho malýho vlezdoprdu bych sebou nechtěla, ale jinak měl díl grády. ;D

21.10.2012 4 z 5

Bígl hledá kamarádku Bígl hledá kamarádku Lucy Daniels

Další nádherný příběh z Archy zvířat. I když byl místy smutný, Robíka, Marty i malé Andělky mi bylo líto. Ale nakonec Andělka přišla přímo z nebe. ;)

20.10.2012 5 z 5

Morče ve skleníku Morče ve skleníku Lucy Daniels

Miluju sérii knížek z Archy zvířat! Tento měl také nádherný příběh, i když těm vandalům bych dala co proto! A Čoko musela být velmi statečná maminka a morče, když se jí podařilo takové dobrodružství. ;)

16.10.2012 5 z 5

Synové osudu Synové osudu Darren Shan (p)

Perfektní zakončení!!! PERFEKTNÍ série!!! Překvapil mě hlavně konec, jak to všechno skončilo tak, že by to mohlo napadnout jedině Darrena Shana. ;D Jinak proces přeměny v lidičku bych si nechtěla prožít. Brr. Jen mi vadilo,že zůstaly nějaké otázky nezodpovězené, třeba co se stalo s ostatními, ale vzhledem k tomu, co se na konci stalo, už to asi není zase tak důležité.

14.10.2012 5 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Existuje snad jedna knížka,která se mi od Breziny nelíbí?V žádném případě! ;D A tato není výjimka!Je naprosto úchvatně a napínavě napsaná.Samozřejmě je originální.Katie,at se to zdá nemožné má jako kočičí dívka spoustu problémů at už se svými lidskými nebo kočičí ''věcmi''.

13.10.2012 5 z 5

Padlý měsíc Padlý měsíc Toui Hasumi

Tuto mangu mi půjčila kamarádka a byla skvělá! Sice ne úplně nejlepší, ale rozhodně to byl nadprůměr. Byla kouzelná, ale někdy se nedala jen tak pochopit, byl to takový emotivní složitý příběh i když měla 7 částí. Ale po 2. přečtení už začnete chápat podstatu i postavy.

13.10.2012 4 z 5