TessaJean TessaJean komentáře u knih

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Wow, tak to teda byla jízda... nad touhle knihou budu přemýšlet asi ještě hodně dlouho. V každé kapitole byl minimálně jeden zvrat, který jsem vůbec nečekala a pokaždé si řekla, že to snad ani není možný co autor ještě dokáže vymyslet. Několikrát jsem se i vracela v ději a stránky si přečetla ještě jednou, abych se ujistila, že to chápu správně. Každá kapitola končí nesmírně napínavě, takže jsem prostě musela číst dál a dál, protože jsem se musela dozvědět co nejdřív jak to teda vlastně celé je. Až mě skoro mrzí, že jsem nedokázala přestat číst a knihu přečetla tak rychle. Miluju tohoto autora, každá jeho kniha je absolutní skvost!

15.12.2020 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Rychle se to četlo, hodně mě to bavilo.. autorka má dobrý smyl pro humor

01.12.2020 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Jen na úvod bych ráda řekla, že miluju knihy od B. A. Paris , a tak když jsem se dozvěděla, že má vycházet její nová kniha, věděla jsem, že ji musím mít. Tentokrát jsem byla ale dost zklamaná. O thriller se rozhodně nejedná, je to spíš rodinné drama, které ale nemá dostatečně propracovanou zápletku a přijde mi, že autorka místy vařila z vody a já si říkala, co to tam sakra píše a proč? Vždyť je to úplně o ničem. Děj se točí vlastně jen okolo rodinné oslavy, přitom manžel se rozhoduje, jestli manželce říct či neříct onu osudnou událost. O ničem jiném kniha není, i když jsem čekala alespoň na konci nějaký zvrat. Nicméně nutno podotknout, že autorka píše alespoň čtivě, takže jsem to měla rychle přečtené a už se k ní nikdy nevrátím. Přijde mi, že každá její další kniha je horší a horší…

19.11.2020 3 z 5

Ta, která prohraje Ta, která prohraje Liv Constantine

Knihu jsem se snažila přečíst co nejrychleji, protože mě vůbec nebavila. Za mě tam bylo plno scén neuvěřitelných...vše bylo moc narychlo.

17.11.2020 2 z 5

Ať zemře Ať zemře Sarah Pinborough

Tak tohle je pro mě zatím nejlepší kniha roku 2020. Od začátku do konce jsem byla tak napnutá, že jsem prostě jen stěží dokázala knihu odložit. Miluji tuto autorku i její styl psaní! Předchozí dvě knihy od ní jsem již přečetla a také jsem byla nadšená, tahle je ale překonala.:) Dlouho jsem nečetla nic co by mě tak moc bavilo...

20.10.2020 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

U této knihy se vlastně celou dobu skoro nic nedělo... čekala jsem na nějaký obří zvrat, nebo alespoň na něco co by mi blíže řeklo o čem ten příběh vlastně je. Nicméně kniha se četla tak dobře, že jsem se vlastně celou dobu nenudila. Úplně na konci zvrat samozřejmě nastane, ale tak nějak jsem ho trošku čekala.

10.10.2020 4 z 5

Čtyři strany mince Čtyři strany mince Lukáš Záleský

Tři hvězdy dávám jen proto, že se to velice rychle četlo....jinak mi ale ani jedna povídka (snad kromě Doktora) nedávala smysl. Furt jsem čekala na jakousi pointu jednotlivých příběhů ale většinou jsem se k ničemu nedostala. A vůbec jsem se u knihy nebála.. spíš mi to někdy přišlo až směšný

30.08.2020 3 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Upřímně jsem trochu zklamaná. Čekala jsem napínavý thriller, který bude popisovat věznění oné dívky. Bohužel takových pasáží tam je opravdu jen pár, jinak se děj odehrává tzv. “poté”. Čtivé to je, ale bohužel to nesplnilo má očekávání.

29.07.2020 3 z 5

Závislost Závislost Paolo Roversi

Námět to má určitě dobrý. A kdyby to bylo více propracovanější a mělo to více stránek možná by to i za něco stálo. Takhle mi to přišla jako nějaká primitivní povídka, kterou běžně napíše i student střední školy. Některé pasáže pro mě byly až směšné a nelogické, přesto se to četlo rychle.

20.07.2020 3 z 5

Pasažéři Pasažéři John Marrs

Tak tohle byla teda fakt jízda!! Knihy tohoto autora jsem schopna přečíst během jednoho dne jak jsou čtivé. To se mi běžně nestává.:)

15.06.2020 5 z 5

Dokonalá Dokonalá Judith McNaught

Zkrátka dokonalý příběh!!

15.06.2020 5 z 5

Dům stínů Dům stínů Dean Koontz

Začátek a prostředek knihy mě hrozně moc bavil. Konec už mi přišel takový moc roztahaný a nudilo mě to... celkově to ale mělo nádech té temné atmosféry, kterou Koontz umí dokonale vystihnout.

05.06.2020 4 z 5

Host Host Andreas Winkelmann

Za mě taková klasická detektivka, nezklamala ani neohromila. Autor píše čtivě, takže i když mě samotný obsah knihy moc nebavil četla jsem dál a chtěla vědět jak to dopadne.

19.05.2020 3 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Uf, konečně to mám za sebou. Knihu jsem si původně koupila z nudy v karanténě, tudíž jsem se těšila na nějaký pořádný thriller co by mě udržel v napětí. Kdybych si ji jen půjčila v knihovně, s největší pravděpodobností bych ji nedočetla, takhle jsem ji přelouskala, když už jsem za to dala ty peníze. Očekávala jsem něco, kde bude umírat jeden po druhém, záhy jsem zjistila, že většina knihy vůbec není o nějaké únikové hře a jediný co se tam řeší jsou prachy. Postavy jsou od začátku do konce nesympatické.. někdy jednaly tak až jsem si říkala jestli to myslí vážně. Ne nadarmo se říká, že kdo má hodně, chce ještě víc.. hvězdu navíc dávám za čtivější konec, který byl ale podle mého názoru dost přitažený za vlasy a dost by mě zajímalo kdo by něco takového udělal...

16.04.2020 1 z 5

Setba minulosti Setba minulosti Virginia Cleo Andrews

Kniha se velice dobře čte. Jsem toho názoru, že nejlepší díly byly první dva.

16.03.2020 4 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Klasická Lanczovka :) jsem s knihou moc spokojená a bavila mě, akorát to už tak moc neprožívám jako když mi bylo 13.

09.02.2020 5 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Tak tohle je ta nejlepší kniha jakou jsem měla možnost za poslední dobu přečíst. Napínavé je to od začátku dokonce, především v době kdy je hlavní hrdina v psychiatrické léčebně. Bylo pro mě velice těžké se odtrhnout protože každá kapitola končila něčím šokujícím a já byla tak napnutá a prostě jsem musela vědět jak to bude dál. Na konci do sebe všechno dokonale zapadlo a dávalo to smysl! Miluju pana autora, kéž by u nás vyšly všechny jeho knihy:(

11.01.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bezvadná knížka na pobavení a odpočinek. :)

21.12.2019 4 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Když už si myslíte, že v koncentráku se nic horšího nemohlo dít, po přečtení této knihy zjistíte, že mohlo. Kniha je plná hrůz a utrpení. Navzdory k tomu, že je hrozně čtivá a vy neustále chcete vědět jak to bude dál, je také velice těžká pro slabé povahy. Já sama jsem chtěla číst dál a dál ale prostě každý den jsem přečetla maximálně pár stránek a musela jsem knihu zavřít jak mi bylo nevolno. Za mě naprosto bravurní dílo a úcta paní, která tohle musela prožít.

17.12.2019 5 z 5

3 principy 3 principy Carrie Kirsten (p)

Skvělá kniha, přečtená během jednoho dne. Rozhodně se teď na Carly dívám úplně jinak :)

16.11.2019 5 z 5