Terva Terva komentáře u knih

Basket Flora Basket Flora Jan Pelc

Můj nejoblíbenější detektiv. Díky pane Pelc. Svérázné dobrodružství, které jsem četl několikrát.

01.05.2015 4 z 5

...a bude hůř ...a bude hůř Jan Pelc

Nedoporučuji ke čtení těm, kteří předpokládají, že život ostatních vypadá jen jako jejich vlastní, že druzí jednají, myslí a mluví jako oni sami, a není-li tomu tak, odmítají to brát na vědomí, místo aby je to pobídlo se hlouběji touto skutečností zabývat.

01.05.2015 5 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Ten druhý: Nemá to ten klasický humor, ale je to nářez. Rychle a z přehledem se to čte a zůstane to dlouho v paměti.

30.04.2015 5 z 5

Nenávist Nenávist Ed McBain

Směsice detektivek, které zas tak zajímavé nejsou. Jen tak okolo průměru.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Co dodat? Koupeno opět jen z lásky k panu spisovateli. Povídky jsou již v jiné edici.

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Opět směsice povídek, které jsou k přečtení už na jiných místech. Tuto knihu nevlastním.

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Tuhle povídkovou knihu mám jen tak z povinnosti, protože ty povídky jsou vydány již někde jinde.

29.04.2015 4 z 5

Celestinské proroctví pracovní kniha Celestinské proroctví pracovní kniha James Redfield

Víte co, já tomu nevěřím a proč? Protože jsem nevěřící, ale pro ty, co věří je kniha základem pro víru. Ale pozor je to jen pracovní kniha, tak ji zase tak moc nevěřte....Chodím jen po cestách, které mají srdce.....

29.04.2015 3 z 5

Jethro Tull v zemích Koruny české Jethro Tull v zemích Koruny české kolektiv autorů

Nevýznamná foto kniha s pár textama, která vám neřekne nic podstatného. Milovníci Iana Andersona zaplakají nad rozlámaným žacím strojem a já se jen divím proč jsem to koupil. Aha už vím v Levných knihách jsem ji dostal zdarma k Deníku Ellen Rimbauerové. CITÁT - Slýcháš mě volat ve sladkým snu.

29.04.2015 2 z 5

Prezydent krokadýlů Prezydent krokadýlů Warren Miller

Povedený příběh plný nadsázky a humoru s podivným slovíčkařením. CITÁT - Půjdu na jednu bělošskou.

29.04.2015 4 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Horor plný krve a žravosti i hravosti.

Smrt má kola Smrt má kola * antologie

Miluju auta a v poslední době jsem nějak moc začal číst povídky. Ne jedna povídka v této knize by si zasloužila delší stopáž. Boďto nás auta všechny vyženou z měst, nebo budou města muset vyhnat auta - Lewis Mumford.

Za soumraku Za soumraku Stephen King

Pro mě je to nejhorší výběr Kingovo povídek a Za soumraku jsem nějak moc neohodnotil v dobrém. Sám nevím proč.

Pátá čtvrtina (11 povídek) Pátá čtvrtina (11 povídek) Stephen King

Tady jsem uvažoval i o jen třech hvězdách, tyhle povídky mi nějak nezůstanou v paměti na moc dlouho a za pár měsíců na ně asi zapomenu trvale. Možná snad jen Dům v Javorové ulici mi v hlavě zůstane déle.

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Ucelený soubor nadprůměrných povídek mistra Kinga. Nejlepší je 1408, Jízda na střele a Sestřičky z Elurie. Jo, dobrá z těch čtrnácti povídek je asi nejhorší Místnost smrti, ale i tak je nadprůměrná.

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Lehce nadprůměrné povídky, které vám možná ani Kinga moc nepřipomenou. Možná proto jsou velkým překvapením 90% Vlastně to, jak jsou v knize seřazené, tak je hodnotím od nejlepší po tu nejméně nejlepší.

Lisey a její příběh Lisey a její příběh Stephen King

Že by tak trochu příběh o Kingovi bez Kinga? Obyčejně neobyčejný život manželky zesnulého spisovatele.

O psaní: Memoáry o řemesle O psaní: Memoáry o řemesle Stephen King

Víte, kdo neumí psát, může přečíst tisíce knih O psaní a stejně z něho nic pořádnýho nevyleze. King se rozhodl, že zahltí svět svým umem a pokusí se to naučit všechny. Jo, to by bohdá nebylo. Je velmi krásné a zajímavé, jak a kde všude pan King bere inspiraci. Mít trochu živější myšlení, tak za jeden den najdu tucet námětů na román, ale ne, já jsem jen tupoun a žádný Král. Já budu raději jen číst.

Žhářka Žhářka Stephen King

Tak tohle jsem žral snad víc jak Carrie. Žhářka je pro mě jednou z nejlépe čtených a tudíž napsaných knih. CITÁT - Třeba nás už vůbec nechtějí nechat žít.

Christina Christina Stephen King

Ono se to musí pojmout trochu jinak. Američané byli a jsou ve své podstatě závislí na přesunech do velkých vzdáleností a jejím nejlepším přítelem jsou automobily. Tak proč jim to trochu neznepříjemnit, že pane King. Takový obrácený Škoda Ferrat Nosferatu.