terryaknihy terryaknihy komentáře u knih

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Ze začátku jsem byla nadšená, ale nadšení se potom postupně začalo vytrácet. Pravdou je, že to nakonec nebylo tak špatné. Jen v určitém momentu to ztrácelo chvilku šťávu. Celá tahle série neurazí, ale úplně si z ní na zadek nesednete. Přesto je to milé čtení, občas humorné, které vám zkrátí volné chvilky u kafča. Její keřík mě nakonec přesvědčil, že i když se mi hlavní postavy úplně nelíbí, ty vedlejší příběh dokážou utáhnout. Zase jsem úplně prošvihla moment, kdy proběhlo bezhlavé zamilování, což se mi u Bloom stává docela často. Je to hrozný fofr…
Návrat v podobě Williama a Hailey jsem si ale moc užila a díky lehkému čtení to byly příjemné necelé tři hoďky, co jsem s knihou strávila.

08.10.2022 3 z 5

Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Dr. Máma: Zpověď pediatričky prvorodičky Klára Sekyrová

Chystáte se mít mimčo? Nebo si vzpomínáte, jaké bylo to poprvé? Těhotenství, první pohled na vaše mimčo a následný rok různých radostí i strastí? Přesně tohle popisuje Klára Sekyrová ve své knize Dr. Máma :).
Před pár dny se mi díky spolupráci s @nakladatelstvi_rosier dostala kniha do rukou a já jí potřebovala ihned otevřít. Obálka mě ihned zaujala, jemné tóny a kniha je navenek i uvnitř nádherně graficky zpracovaná. Uvnitř knihy se totiž nachází krásné kresby, takové tím jedním tahem, které krásně podtrhují téma, kterému se kniha věnuje.
Klára je sama pediatričkou a myslela si, že jí studia na vše připravily. Bohužel každý je úplně jiný a nikdy se asi nejde připravit na vše. O to více se mi líbilo, že nám Klára svůj příběh vypráví i s dávkou humoru a čtení je tak velmi příjemné. Kniha se věnuje těhotenství a prvnímu roku života. Hrozně moc oceňuji rady, které Klára v knize doporučuje a je mi jasné, že si knihu rozhodně ještě v budoucnu otevřu, jelikož to bude dobrý průvodce s přípravou. Ať už na tašku do porodnice, cestování, kojení či domluvení si laktační poradkyni. Moc se mi líbily i části, kde jsou zmíněny příběhy z její ordinace :).
Mám ke knize asi jen jedinou výtku - mohla být delší, klidně o 200 stran :D! Dokázala bych si s láskou představit, že s knihou strávím více času :).

29.09.2022 5 z 5

Stánek s polibky Stánek s polibky Beth Reekles

(SPOILER) Pravdou je, že kniha není vůbec špatná, jen v rámci filmu je použito daleko více věcí, které jsem si zamilovala, takže mi při čtení chyběly. Nejvíc mi chyběl tanec, pravidla pro přátelství a celková změna scény stánku s polibky. Každopádně samostatná kniha je příjemným startem v rámci YA a ideálním vodičem pro začátek, než si pustíte film. Je to čtivá odlehčená verze pro mladší, kde není tolik dramat v rámci lovestory s Noahem, ale i tak je tu celkem cítit jejich láska a zároveň přátelské pouto mezi Leem a Elle. Paradoxně musím říct, že nejoblíbenější postava v knize pro mě byl Noah, i když ze začátku dostal docela naloženo, aniž by k tomu byl důvod.
Upřímně bych si přála dříve přečíst knihu a až potom vidět filmy, ale kniha je v rámci žánru YA určitě skvělým romantickým doplňkem do knihoven všech dospívajících knihomolů.
Malé doporučení od terryaknihy: pusťte si při čtení soundtrack od filmů, hezky to doladí atmosféru :).

06.09.2022 3 z 5

Urob mi to Urob mi to Stela Rouge

:(. Na začátku to bylo celkem vtipné, lehce i sexy. Ale to, co se z postav potom stalo za psychopaty? Jak se autorka snažila vytvářet různé “náhody” v příběhu. I když je fakt, že dobrý příběh to celkově postrádalo, protože to byla taková nepovedená směsice s naprosto plochými postavami. Jsem z toho úplně nešťastná! :D Našla jsem ale tři plusy, díky nim tu jednu ⭐️ vydřela kniha. Bylo to lehce čtivé (překvapila mě mile slovenština). Pěkná obálka k erotice a aspoň trochu dobrý vývoj postavy Hany (i když to na konci bylo rychlý). Incest, znásilnění, tvrdý sex, nechutnosti level milion (a to díky čtení erotiky vydržím hodně, ale kdo to budete číst, pochopíte…

31.08.2022 1 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Byla jsem na knihu hrozně natěšená už od jejího vydání. Obálky prostě host umí a i tato je boží. Popravdě mě ale kniha celkově trochu zklamala. Některé povídky byly výborné, ale jiné se mě vůbec nedotkly. Povídka, která ve mně určitě zůstane je ta, kde slečna chodila na rande s mužem z internetu.. Brr... Ještě teď mě mrazí. Znovu si knihu ale asi už nepřečtu, spíše sáhnu po Lidmile Kábrtové :).

01.08.2022 3 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Naše hlavní postava Lucie studuje medicínu. Pro každého na první pohled je to chytrá a vyrovnaná pětadvacetiletá slečna. Opak je však pravdou.. Lucie svádí každodenní vnitřní boj sama se sebou a snaží se to zvládnout. Když se na scéně objeví Tomáš, tak to trochu zamává kartami.
Z počátku jsem se nedokázala do knihy vůbec začíst. Lucie mi byla nesympatická a její rozhodnutí mě šíleně vytáčely. Postupně jsem si uvědomila proč a začalo mi to stále víc a víc vrtat hlavou. V Lucii jsem viděla kousky sebe, a proto bylo pro mě ze začátku hodně těžké tomu přijít k chuti..
Lucie je obdivuhodnou postavou, která má těžkou minulost i přítomnost a během čtení zjistíte, že s ní začínáte cítit. Tak moc, že nebudete chtít dojít ke konci knihy.
Je to bolestný příběh skrze nitro ženy, která se snaží být silná, prožívající lásky a neskutečné bolesti nejen skrze PPP.

01.08.2022 3 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Kniha mě velmi nalákala svou obálkou a měla jsem jí v hlavě tak dlouho, že jsem nakonec zaklikla na eshopu Grady koupit :D.
Druhá šance pro Zoe je takovou typickou knihou pro mladistvé, takže pro mě v knize toho úplně tolik nebylo. Věřím, že číst tento příběh třeba ve svých “náct”, tak bych byla nadšená!
Dvě časové linky, dvě vypravěčky (Zoe a její matka). V příběhu se stane několik smutných událostí, ale ve finále nám ukazuje, že všechno zvládneme, když budeme s lidmi, které máme rádi. Je to jednoduše čtivé a doporučila bych to všem mladistvým :).. pro nás starší je tam skvělý recept na dortík s tajnou ingrediencí :)!

28.07.2022 4 z 5

Někdo jiný Někdo jiný Laura Kneidl

Zatímco Cassie se pere se svou introvertskou a stydlivou povahou, Auri je výborný hráč fotbalu a má nespočet kamarádů. Když se ale sejdou spolu doma, je to jako jejich vlastní uzavřený svět. Sdílí spolu vášeň pro fantasy svět, cosplaye a milují Pána prstenů.
Pro Kneidl je známé, že se ve svých knihách vždy věnuje různým problematikám. Za to, s jakou lehkostí dokáže zapracovat ve svých příbězích tolik "žhavých" témat, má u mě obrovskou poklonu. Kniha Někdo jiný se dotýká například rasismu, cukrovky, pevného přátelství, strachu z odmítnutí a strachu z přijetí. Nebojte se, ty témata jsou zpracována opravdu dobře, a tak kniha je i tentokrát krásně čtivá a stránky ubíhají rychle pod prsty.
Dovolím si nesrovnávat tento díl s předchozím (Někdo nový), jelikož každý je úplně jiný. Každý díl se dotýká jiných témat, ale co vám můžu říct je, že v obou případech dostáváme skvělé postavy, milé prostředí, čtivost a příjemný vývoj hlavních postav.
Přesto se našlo pár ale, kdy to největší pro mě asi bylo zbytečné natahování. Linka friends to lovers je sama o sobě dost těžká na psaní, aby to nebylo natahované. Ale díky čtivosti tyto protáhlé části aspoň rychle utíkaly. Zároveň mi chování Cassie občas přišlo jako šíleně zastíněné a moc dlouho neviděla očividné náznaky ze strany Auriho :).

27.04.2022 3 z 5

Dohoda Dohoda Paulina Świst

Prvních 70 stran byla dost bída. Autorky vytvořily hlavní postavu Mal jako alkoholičku, která má ke všemu asi ten nejvíc sprostý slovník, jaký kdy mohl mít. Když se ale tahle první část překlenula, příběh se začal trochu rozvíjet a nakonec se mi povedlo se začíst. O čtivosti určitě svědčí to, že do tří hodinek jsem to slupla jak malinu :D Ocenila jsem hodně retrospektivy, kdy Mal myslela na noc s panem neznámým :). Škoda, že kniha končí otevřeně, ale za sebe můžu říct, že do dalšího dílu půjdu.

09.04.2022 3 z 5

Čokoládový klub Čokoládový klub Carole Matthews

Když kniha vyšla, tak mě okamžitě zaujala. Parta kamarádek, milovaná čokoška a řešení životních strastí, to chci číst..!
Jak strašně moc mě mrzelo, že mi obrovsky knihu zkazila hlavní postava Lucy, která byla neskutečně nesympatická a chovala se často absolutně nelogicky :(... Čeho je moc, toho je moc a v tomto případě i čokolády tu bylo nacpáno až přes míru. Ocenila bych, kdyby měli ten klub, občas si zobli, ale to, jak tam čokoláda byla tlačená na sílu, to mi vadilo :(.
Přesto knihu zachraňovaly ostatní vedlejší postavy, jejichž životní cesty mě zajímaly daleko více a nevadilo by mi, kdyby měly větší prostor, oproti Lucy. Díky nim byl příběh i zajímavý a díky nim jsem také knihu dočetla.
Příběh je čtivý, má krásnou obálku a když pominete nesympatickou hlavní postavu, tak je to fajn oddechovka :) Hodnotila jsem 2,5/5 hvězdiček.

04.04.2022 3 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Penelope Bloom a její sérii Objekty touhy miluju. Jsou pro mě ideálním odpočinkovým čtivem na jedno odpoledne u kafe. Co mě ale zklamalo byl tento (zatím) poslední vydaný díl. Příběh mi přišel absolutně bez nápadu, postavám jsem jejich zamilovanost vůbec nevěřila a kdyby nebyla malá Zoey, tak si ani k žádné nevytvořím nějaký vztah. Jediná Zoey tu byla zajímavé zpestření. Prvních 100 stran mi přišlo celkem ok, ale pak se začaly postavy chovat úplně jinak a já popravdě nějak asi prošvihla ten moment, kdy se to tak změnilo (a hlavně proč?). Stále u mě vedou první dva díly ze série (Jeho banán a Její třešničky), ty mohu moc doporučit.

14.03.2022 2 z 5

První chyba První chyba Sandie Jones

Já ty její knihy naprosto žeru. Ať už Matčina hra, Nevlastní sestra nebo teď První chyba, vždy dostanu krásnou psychologii postav. Příběh do sebe zapadá jako skládanka a na konci přijde obrovské boom. Při čtení její knihu nechci nikdy odložit, a proto pro mě bude už navždy jednou z nejlepších autorek psychothrillerů :)!

18.01.2022 4 z 5

Všechna moje M Všechna moje M Andrea Zavadilová

(SPOILER) Včerejší večer jsem s autorčinou prvotinou strávila večer a popravdě jsem z toho do teď hodně nešťastná. Abych to vzala popořádku. Knížka mě neskutečně nalákala svou anotací, jelikož jsem přesně viděla sebe. V mém životě se točí muži, kteří začínají na M a bylo mi jasné, že se mě příběh dotkne. Jen se to úplně nestalo, jak jsem si myslela. Autorku už dlouho sleduju a je to velmi milá, krásná a sympatická žena a věřím, že by měla psát a psát dál. Protože má skvělý nápad na tvorbu, jen je třeba dotáhnou spousta věcí okolo. Použít trochu květnatý jazyk, aby se slova stále neopakovaly (např. použití slova bít mi přišlo fakt špatně zvolené), nebo číst to vždy po sobě, aby věty dávaly smysl. Nebo například probrat korekturu, jelikož se v textu nacházelo hodně chyb :(.
Velmi mě zklamalo chování hlavní postavy Emy, která si nedokázala stát za svým názorem a když to řeknu na plnou hubu, tak dala každému. Ona evidentně v jádru duše byla hodná a nic z toho nechtěla, jenže niky nedokázala říct NE. Čekala jsem, že nám Em trochu na konci lépe vyzraje a poučí se ze svých chyb, což ale moc nenastalo. Jestli si něco z této knihy odnáším tak to, že budu asi více okolo sebe ženám zdůrazňovat, že vždy mají volbu, jestli něco chtějí, nebo ne. Je to jen na nich.
Vkládám naděje do další autorčiny knihy, že si na tyto věci dá pozor a vyšperkuje si následující příběh :).

02.11.2021 1 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Co se týká autorek z Německa, tak Mona Kasten patří stále do mé top trojky. Bohužel tento díl byl takový krásný zlatý střed. Na konci prvního dílu jsme měli několik otázek, ale ty nám druhý díl moc nezodpověděl a naopak jich mám ještě více. V Zachraň se nám otevře ještě více témat a námětů pro pokračování, takže já si rozhodně závěrečný díl ujít nenechám, protože očekávám, že tam nám Kasten "nakope naše romantická srdíčka":D.
Přesto musím vyzdvihnout její perfektní styl psaní a rozdělení na kratší kapitoly. V tomto díle nám je děj vyprávěn i skrze dvě další postavy - Ember a Lýdie, což jsou sestry našich hlavních postav Ruby a Jamese. Ze začátku mi to lehce vadilo, ale nakonec jsem byla smutná, kolik věcí zůstalo díky sestrám otevřeno a jsem napnutá jak kšandy, jak to dopadne.
Celkově hodnotím 3,5 hvězdičkami, ale jak říkám, poslední knihu očekávám jako úplnou topku :).

01.11.2021 4 z 5

Nevinný záskok Nevinný záskok Lizzy Dent

Knihu jsem vzala do ruky, když jsem hledala něco lehkého a něco, co mě zaujme a pohladí na duši. Tohle přesně mi Nevinný záskok dal. Původně jsem knihu rozečetla před nějakou dobou, pak odložila a před pár dny ji zase vzala do rukou a během pár následujících hodin přečetla! Příběh je psán neskutečně čtivě, narážky na Cizinku nejde nemilovat. Skotsko je moje vysněná destinace, takže knihy z tohohle prostředí, to je moje. Lehce potrhlá a velmi dobře vykreslená hlavní postava Birdy byla skvělá, mezilidské vztahy byly také dobře popsány. Objeví se nám tam i nejen části, u kterých se člověk zasměje, ale zároveň i nějaká ta těžší tématika. Podle mě je tohle ideální příběh do nepohody a knihu doporučuji :).
P.S. - alkohol skoro vůbec nepiju, ale při čtení bych sklenkou rozhodně nepohrdla :)!

13.10.2021 4 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

První díl z připravované šestidílné fantasy série z pera německých es - Bianca Iosivoni a Laura Kneidl. Příjemný start ve velmi dobře propracovaném fantasy světě, kde nám nechybí ani lehká romantická linka (kdo zná autorky ví, že to je jejich specialitka:)).
První díl Půlnočních kroky začal opravdu v pomalejším tempu. Máme tu zpočátku větší množství postav (pro lepší přehled však doporučuji na konci knihy máte soupis všech postav a i jejich funkci). Větší množství postav a zároveň budoucích pět dílů? Bylo jasné, že počátek bude dost popisný a táhlý. Je fakt, že prvních 100 stran jsem měla pocit, že mi něco chybí. Přesto pak přišla první akce, já stáhla zadek a už jsem se začetla.
Roxy musí pochytat 449 uniklých duší a pomáhá jí Finn (jeho humor je boží oživení). Do cesty se jim připlete Shawn a mise nabírá zajímavý směr.
Postavy byly dobře vykreslené, svět se mi moc líbí a romantická linka se nám tu teda lehoučce otevřela. Hodně se těším na další díl v hlavní roli Kneidl, kde očekávám romantickou bombu.
Moc doporučuju si ke knize pustit playlist, najdete ho na spotify! :)

29.09.2021 4 z 5

Lež vedle mě Lež vedle mě Gregg Olsen

Velmi povedený příběh, řekla bych něco mezi krimi a psychothrillerem. Odkrývání rodinných vztahů, zapeklitých minulostí, lásky a lží. Až na to, že byl příběh lehoučce utahaný, byla kniha dobře čtivá a i celkem dost napínavá. Celou dobu mě zajímalo, jak to dopadne, jelikož si s námi autor dobře pohrával :). Kdybych to před koncem nerozlouskla, těch pět hvězd by to dostalo. Takhle hodnotím 4,5/5 a musím říct, že mě kniha velmi mile překvapila :) !

29.09.2021 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Charlie je neobyčejný kluk, který zažívá strasti a nástrahy střední školy. Kniha je psaná formou dopisů, které Charlie píše svému příteli. Stejně jako to, co Charliemu je, tak i kdo je přítel nám zůstane neznámé. V příběhu je tedy několik míst ponecháno tak nějak naší fantazii a musím říct, že se mi to docela líbilo.
Při čtení mi celou dobu znělo v hlavě: Charlie, ty jsi zlatíčko… :)
Bylo pár momentů, které mi vadily. Jako například dohadování mezi sourozenci. Charlie měl staršího bratra a sestru, mezi kterými to teda dost vřelo. Přesný příklad toho, že slova kolikrát ublíží více, než činy. Přesto příběh Charlieho dokazuje, že přátelství dokáže pomoci i při zocelování mysli z prožitého traumatu

13.09.2021 4 z 5

Cesta za tebou za 80 dní Cesta za tebou za 80 dní K. C. Dyer

Musím říct, že samotný nápad na příběh byl fakt boží. Agentura ExLibris, která organizuje cesty podle knižních příběhů? Boží. Samotný příběh se četl velmi dobře (i když je to bichlička, netřeba se bát :). Stránky utíkají a začátky kapitol mají pěkné grafické zpracování. Líbila se mi i rivalita mezi naší druhou hlavní postavou - Dominicem, který usiloval o totéž!
Přesto mi tam něco málo chybělo.. Ale knížku bych doporučila jako takové milé, oddychové čtení s kávičkou v ruce všem milovníkům verneovek :)

06.09.2021 3 z 5

Víno a čáry Víno a čáry Luanne G. Smith

Hezká, příjemná a dobře čtivá čarodějná kniha. Naprosto nádherná obálka vystihující příběh. Vykreslení čarodějné magie bylo moc hezké, jelikož jsme se ocitli v té době, kdy se používaly grimoáry a dělaly se pořádné lektvary. Napojení na vinice bylo velmi originální a jsem zvědavá, kam se dále bude příběh stáčet. Přesto mě kniha úplně nenaplnila spokojeností, bylo zde pár pasáží zbytečných a tvrdohlavost hlavní mužské postavy mě chvilku dováděla k šílenství :D

13.07.2021 3 z 5