Terry.89 Terry.89 komentáře u knih

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Dlouho mi trvalo, než jsem si zvykla na autorův styl psaní. Detektivka je to bezesporu zajímavá, ale přišla mi trochu zdlouhavá. Než se dej doopravdy rozjel, docela jsem se i nudila. Čtení to bylo v celku poutavé, nijak zvlášť mě to však neoslovilo. V budoucnu si možná od autora ještě něco přečtu, cíleně jeho knihy však vyhledávat nebudu.

25.07.2015 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Podle mě zatím nejlepší díl, napínavý od samého začátku až do poslední věty. Potvrzuje to i fakt, že jsem za jediný den přečetla rovných 300 stránek! Prostě jsem nebyla schopná knihu odložit. Nejdřív jsem se trochu bála, že mi přečíst knihu bude trvat dlouho, vzhledem k množství stránek, ale nakonec jsem ji přečetla za pouhé 2 dny :) Novou postavu v podání Cress jsem si velmi oblíbila, je taková křehká a trochu najivní, jako malá holčička. Nemůžu se dočkat, až koncem roku vyjde Winter!

15.05.2015 5 z 5

Touha Touha Margit Sandemo

Tohle je vážně skvělá serie a je opravdu velká škoda, že u nás nevyšlo víc dílů.

14.03.2015 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nejdřív jsem si říkala, do čeho jsem se to nechala přemluvit. Prvních pár kapitol byla celkem nuda, vlastně se tam ani nic moc nedělo. Tak jsem tak četla a četla a byla jsem na páté kapitole a pak se mrknu a najednou je to kapitola 17 :D Od páté kapitoly mě kniha doslova pohltila,byla jsem zvědavá, jak to bude dál a přečetla jsem za 2 hodiny něco přes sto stránek. Amerika je sympatická hrdinka, hlavně proto, že je to vlastně obyčejná dívka. A princ Maxon se mi povahově také velice zalíbil, není to žádný nafoukaný floutek, kterého odmala krmili zlatou lžičkou. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Možná by nebylo ani špatné knihu zfilmovat, ale buhví, ja by to dopadlo.

02.03.2015 5 z 5

Madisonské mosty Madisonské mosty Robert James Waller

Taková kultivovanější červená knihovna. Příjemné počtení pro dlouhé chvíle.

20.02.2015 4 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

S každou další knihou o holocaustu mě znovu a znovu udivuje krutost, jaké je člověk schopen a zároveň i odhodlání a vůle k životu, kterou museli "Ti kteří přežili" tváří v tvář smrti prokázat.

Kniha je napsaná nesmírně čtivě, nemohla jsem se od ní doslova odtrhnout, četla jsem celý den. Nevyhnuly se mi ani slzy nad krutostí, kterou si musela autorka a desítky jiných prožít v koncentračních táborech.

Myslím, že by se tato zvěrstva páchaná za 2. sv. v. měla dostat více do povědomí lidí, aby nikdo nezapomněl, a také aby se nikdy nic takového neopakovalo.

05.02.2015 5 z 5

Růže podzimu Růže podzimu Abigail Gibbs

Přečíst tuhle knihu mi trvalo celkem dlouho, nezaujala mě tolik, jako první díl. Připadala mi trochu zmatená a ani postavy mě nijak významně neoslovily. Nato, že se zpočátku vpodstatě nic nedělo, na nás autorka zničehonic nahrnula hromadu postav a zásadních dějových zvratů, ve kterých jsem se ztrácela. Na můj vkus se děj trochu vlekl. Na další díl jsem zvědavá, ale mé prvotní nadšení, které se mě zmocnilo u Večeře s vampírem po tomto dílu částečně dopadlo.

30.01.2015 3 z 5

Stmívání: grafický román. Díl 1 Stmívání: grafický román. Díl 1 Stephenie Meyer

Styl manga se mi moc líbí, takže jsem se rozhodla knihu si koupit. Kresby jsou nádherné, co se příběhu týče, ni nového se nodozvíte, ale přesto jsem ráda, že mám tento román ve své knihovně. Jen je opravdu škoda, že je rozdělen na dva díly.

08.01.2015 4 z 5

Velký den kobylky Bonny Velký den kobylky Bonny James Herriot (p)

Ideální knížka pro trochu odrostlejší děti doplněná o nádherné ilustrace

04.01.2015 5 z 5

Ten večer Ten večer Susan Minot

Původně jsem jí koupila sobě, ale když jsem ji otevřela a zjistila, že autorka ignoruje klasické označení přímé řeči uvozovkami a vůbec se k diakritické chová, jako k největšímu nepříteli, s radostí jsem knihu věnovala kamarádce, která po ní toužila. Jsem zvědavá, jak se s ní popere.

30.12.2014

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

S každým dílem jsem zvědavější a zvědavější. Dočtu jeden a hned hup na další :)

12.11.2014 5 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Ze začátku nic moc, průměr, ale závěr brilantní!

02.11.2014 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Pěkná knížka nejen pro teenagery. Zpočátku jsem byla trochu zmatená a příběh mi přišel hloupý, protože jsem si myslela bůhví co o těch „ostatních“, co se vyjadřovaly. Později mi došlo, že jde o další osobnosti, které postupně odkrývají svůj příběh. Po tomto objevu a následném ujištění, kterého se mi pří dalším čtení dostalo, se mi příběh velice zalíbil.
Příběh je poněkud netradiční, co se literatury pro „náctileté“ týče. Autorčin styl je velice čtivý a já byla opravdu zvědavá, jak to s Angie bude dá, proto jsem se od knihy téměř neodtrhla, dokud zbývaly nepřečtené stránky. V knize je nastíněna psychologická stránka a vůbec je prodchnuta psychologickými otázkami. Vše je ale naprosto srozumitelné, žádné složité terminologie ani anamnézy. Zkrátka napínavé a zajímavé počtení.

24.10.2014 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Fantasy oddechovka.

19.10.2014 5 z 5

Králova řeč Králova řeč Peter Conradi

Pokud očekáváte románovou předlohu ke stejnojmennému filmu, nedočkáte se. Jde o zcela a výlučně o životopisnou knihu, která bohužel není pojatarománovou formou. Téměř výhradně se zaměřuje na život Lionela Loguea a o králi a rodině jsou tam spíš jen sporadické zmínky. Takže pokud nepatříte mezi molovníky životopisů, knihu bych vám nedoporučovala. Netvrdím, že není zajímavá nebo hodnotná, ale ani nejde o knihu na dlouhé zimní večery. Čekala jsem něco trochu jiného, ale nemohu tvrdit, že bych se vysloveně nudila.

24.08.2014 2 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Zpočátku mi kniha moc nesedla a myslela jsem si, že půjde o další případ, kdy jsem se moc těšila a nakonec jsem zažila velké zklamání. Trvalo mi pár kapitol, než jsem si zvykla na autorčin styl a formu, kterou je kniha psaná. Popravdě pár kapitol bylo potřebe i k tomu, aby mě sám příběh zaujal. Nakonec se to ale povedlo a já jsem jej napjatě hltala. nemohla jsem se dočkat, jak to vlastně nakonec dopadne. Sám závěr mě velice překvapil a během čteními ukápla i nějaká ta slza. Za pomalejší rozjezd dávám o jednu vězdičku méně, ale jinak mě kniha nadchla a těšm se na další autorčin román V plamenech, který na mě čeká na poličce mé knihovny.

30.07.2014 4 z 5

Příběh mě naprosto pohltil a jak jen to bude možné pustím se do druhého dílu. Musím se obdivovat autorově fantasii i stylu. Podle mého se tato kniha nedá zaškatulkovat k určitému věku, protože se hodí pro každého čtenáře, který dokáže ocenit autorovu fantasii. Popravdě mě příběh upoutal už od první stránky, i když na ní se nic převratného nedělo. Ani na okamžik jsem se u čtení nenudila. Staré fotografie knihu ozvláštňují, ale podle mého je děj sám o sobě natolik poutavý, že by jich ani nebylo třeba. Rozhodně pro mě tato kniha byla dobrou volbou.

30.07.2014 5 z 5

Sanditon Sanditon Jane Austen

Tři hvězdičky dávám proto, že se při hodnocení tohoto románu zaměřuji na ostatní autorčiny knihy. Kniha mě nijak zvlášť nenadchla, opět je velice čtivá, ale příběh mi přijde až zbytečně zdlouhavý. Jeho rozuzlení je však beze sporu velice poutavé. Měla jsem sice jisté tušení už při četbě, ale závěr mě přesto mile překvapil. Četbou jsem se pobavila, ale Sanditon nemá ani zdaleka na to, aby se mu byť jen náznakem podařilo vrhnout stín na díla jako Rozum acit nebo Pýcha a předsudek.

24.07.2014 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Kniha je spíš pro náctileté, což jsem věděla už při její koupi, přesto se mi příběh zalíbil. Je to klasická romantika s nádechem tajemství. Krásná oddechovka na léto. Autorka píče velice čtivým stylem a kniha se tak víceméně čte sama. A pokud jste navíc nedočkaví zvědavci, máte ji přečtenou během chvilky.

Jediná výtka, kterou ke knize mám, padá na hlavu korektora. V knize snad není dvojstrany, kde by nebyl nějaký překlep, zdvojená slova, chybějící slova, slova špatně skloněná...

24.06.2014 4 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Zklamání! Kniha mě v podstatě nezaujala, četla jsem dál proto, že jsem doufala v "napětí", které zmiňuje anotace. To se u mě ale nedostavilo stejně jako pocit nedočkavosti, který se mě jinak u většiny knih zmocňuje. Někdy za polovinou jsem knihu odložila a následně pak poslala do světa.

27.05.2014 2 z 5