TerJac TerJac komentáře u knih

Králíček a past Králíček a past Daniela Krolupperová

Tak tuto knihu moc chválím. Mám velmi ráda knihy, které probouzejí u dětí mnoho otázek a témat, a lze tak i po přečtení o příběhu dlouho mluvit a probírat jej takzvaně od hlavy až k patě. A o této knize to platí na 100%. V knize nalezneme jak enviromentální tématiku zaměřenou na znečišťování přírody, tak otázku vzájemné sounáležitosti a pomoci druhým, a především výchovný kontext, kdy je poukazováno na to proč nás rodiče často před něčím varují. A jednak je to i perfektní kniha pro čtení s prvňáčky.
Co víc si přát? Snad jen více takovýchto knih :)

23.03.2021 5 z 5

To se dělá, Sedmikrásko? To se dělá, Sedmikrásko? neznámý - neuveden

Ano, kniha by byla opravdu přínosem, kdyby se neodflákla spolupráce autora a ilustrátora. Kniha, byť ze začátku vypadala jako super vzdělávací, okamžitě zklamala při ilustraci popelnic na tříděný odpad. Chápu, že ilustrátor není zřejmě Čech, ale to nic nemění na skutečnosti, že je tento detail ( zvlášť při celkové tématice knihy) dost podstatný.
Když chodíte s dítětem na procházku a vysvětlujete mu do jaké popelnice se co hází, a podle jaké barvy ji pozná, a potom otevřete knihu a je to tam úplně jinak ..... Vypadáte před dítětem buď jako lhář, ale při nejmenším mu pěkně zamotáte hlavičku. Na tohle jsem prostě alergická. Takže tohle tedy ne.

22.03.2021 2 z 5

Největší přání Největší přání Ester Stará

Tohle bylo moc pěkné, opravdu. Krásný způsob, jak dětem říct něco o vyrábění hraček, a zprostředkovat tak téma zahlcenosti a vážení si věcí.

22.03.2021

Tvořivá knížka o přírodě Tvořivá knížka o přírodě Nicole Van Borkulo

Moc pěkně provedená kniha. Úžasné ilustrace, doslova jako živé. Úkoly či hádanky moc povedené. Moc se mi líbí i možnost vymalovat si nabízené strany, až je mi trochu líto, že je kniha v pevné vazbě a já do ní čmárám. Možná mohly být tyto věci jako příloha, ale to je věc názoru :)

10.02.2021 5 z 5

Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Knihožrouti - Tajný čtenářský spolek Klára Smolíková

Rovněž jako předchozí díly, moc pěkné. A jsem ráda za využití tématiky čtenářských klubů v příběhu :)

10.02.2021 5 z 5

Knihožrouti Knihožrouti Klára Smolíková

Pěkné, oceňuji nápad s výrazy ze světa knihomolů, které jsou dětem hezky názorně vysvětleny. Moc milé :)

09.02.2021 4 z 5

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Trochu se stydím. Protože jsem ke knize přistupovala dost skepticky a do čtení se mi nechtělo. Nevím proč jsme byla přesvědčená, že tohle bude průměr, který mě nemá šanci ohromit. Nevím, proč jsem autorku tak podcenila, když mě, ať už od ní nebo ala R. Galbraitha, nic nikdy nezklamalo.
A nezklamal ani Ikabog. Opravdu mohu jen doporučit. Příběh měl spád, byť byl fantaskní, měl stejně jako Harry hluboký reálný podtext. Kdo umí číst mezi řádky, často se ocitl v reálném světě plného lží, přetvářek a intrik, jaký nás obklopuje. A rozuzlení? Prosté, jednoduché, ale přesto pro nás lidi bůhví proč tak vždy složité, a totiž řešit věci s chladnou hlavou a rozumem.
Děkuji, stejně jako Harry bude i Ikabog součástí mé knihovny.

28.01.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Tohle ne, nutila jsem se to dočíst. Asi na toto už nemám věk, i když mě takováto témata baví. Ale tohle bylo pro mě až moc naivní a bez jiskry.

20.01.2021 3 z 5

Hra o sen Hra o sen Pavlína Jurková

(SPOILER) Jo! Tak tohle mě opravdu velmi mile překvapilo. Místy mi to dokonce trochu připomínalo Sirotčinec slečny P. Bylo to tajemné, napínavé, mělo to spád, hlavu i patu, prostě mi to sedlo a bylo to moc fajn. Jen přeci jen mi neseděl nakonec ten konec. To je to jediné, co bych vytkla. Na to, jak tajemný příběh to byl, jsem prostě pořád čekala, že konec odkryje ještě něco wau - prostě šokujícího - co by doladilo celou tu onu tajemnou podstatu příběhu. Takže mě onen happyend prostě zklamal. Ale jinak povedené.

20.01.2021 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Musím souhlasit s předchozími názory. Jsem ráda, že jsem jako první četla Prvoka, protože po Erotikonu už dlouho po žádné Hartlově knize nesáhnu. Netvrdím, že byla tak špatná, ale rozhodně mi nic ani nepřinesla. A to mi chybí.

07.01.2021 4 z 5

Hledám tátu, zn. spěchá Hledám tátu, zn. spěchá Kristýna Křupková

Kdyby se mé hodnocení týkalo pouze první poloviny knihy, bylo by určitě lepší. Ale pubertální vývoj Justýny mě dorazil. Nemám naivní představy o životě náctiletých, ale zápletka s gay klubem? To bylo teda na mě moc. I samotný konec byl horší než samotná červená knihovna.
Ať ale nejsem tak kritická, musím stejně autorku pochválit. Styl psaní velmi dobrý, a jak říkám, první polovina příběhu byla super.

07.01.2021 3 z 5

To kvůli mně ... se máma zlobí To kvůli mně ... se máma zlobí Martina Drijverová

Ach jo ..... tohle byla hrůza. A teď nemyslím po literární stránce, ale tématicky. Není to ovšem výtka vůči autorce. Jen prostý povzdech. Tohle prostě špatně snáším. Takže mi ani nejde napsat, že to bylo pěkně napsáno, když jsem měla stažené hrdlo od první do poslední kapitoly.
Ale pokud se zkusím opravdu přepnout do hodnocení té literární úrovně, tak samozřejmě moc chválím. A rozhodně budu doporučovat i učitelkám ke společné četbě ve třídě, protože tohoto by opravdu mělo být vědomo každé dítko. :( ... Bohužel

04.01.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Svižné, čtivé, výstižné. Bavilo mě to. Není to asi kniha, ke které by se vracela, ale jako kniha na pobavení a oddech ideální.

30.12.2020 5 z 5

Eda Eda Eliška Straková

Moc pěkná kniha. Jednoduchý příběh o tom, že jsme každý jiný a proč je to fajn :)

29.12.2020 5 z 5

Eda se nedá Eda se nedá Petra Braunová

Petru mám moc ráda. Je to takové mé sluníčko v té naší literární branži, ale tentokrát jsem trochu na rozpacích. První dvě třetiny jsem byla nadšená, a říkala si, že je zde další skvělá kniha, ale ta poslední třetina to totálně vše pohřbila. Vím, že happy konec příběhu by byl vzhledem k tématice příběhu rovněž stejně nesmyslný, ale i tak si nemůžu pomoci s pocitem, že byl ten konec opravdu divný a dost možná"odbitý"? Chválím za nápad, ale to je bohužel tentokrát vše.

29.12.2020 3 z 5

Velká kniha superschopností Velká kniha superschopností Susanna Isern

Některé schopnosti jsou pěkně popsány, ale něco se mi zdá zase nedotažené. Ilustrace moc pěkné.

28.12.2020 3 z 5

Jsi úžasný Jsi úžasný Max Lucado

Tohle je moc pěkné a myslím, že to nemusí oslovit pouze ty, kteří jsou věřící a četli mezi řádky. Kniha říká skutečně velké moudro, které je jinak samo o sobě tak jednoduché. A to, že každý z nás je opravdu úžasný a skutečně nezáleží na tom, kam nás všichni ostatní škatulkují nebo, kde nás chtějí mít.

28.12.2020 5 z 5

Kryštofovy Vánoce Kryštofovy Vánoce Jaroslav Kalousek

Příběh jistým způsobem myšlený asi dobře, ale mě zklamal a nesplnil mé očekávání. Zápletka a jakýsi "smysl či pointa" celého příběhu nebyla dotáhnuta do konce byť měla dobrý potenciál a myšlenku. Kdyby to autor trochu lépe propracoval, mohl to být dobrý příběh, ale takto to nedávalo hlavu ani patu. Za mě opravdu dost slabé.

27.12.2020 2 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Děkuji, moc děkuji za tuto knihu. Kraj v knize zmiňovaný je můj rodný a popravdě - nikdy bych netušila, že mne ještě něco překvapí a "donutí" mě přemýšlet nad zdejšími "poměry", životem, lidmi či zvyky zase trochu jinak. Napsáno, to bylo naprosto trefně, výstižně, poučně a přesto poutavě jako strhující dobrodružný příběh, u kterého mrazí až tehdy, když si opravdu uvědomíte, že ho psal sám život. Karin - smekám!

15.12.2020 5 z 5

Dítě v síti Dítě v síti Daniel Dočekal

Kniha mne oslovila, to určitě. Napsána je dobře. Ale pro mě nepřinesla nic nového, protože se o problematiku zajímám a sama si rizika uvědomuji. Jak už někdo psal, informovaní rodiče, kteří neberou tyhle záležitosti na lehkou váhu, si ji přečtou a umocní se tak ještě ve svých postojích. Nevím ale nakolik to pomůže těm, kteří si neuvědomují, uvědomit nechtějí a nebo hůř vůbec neví ani o polovině této problematiky.
Pro tyto kniha zůstane stejně netknutá, a bude jimi vychovávana (bohužel) jen generace dalších "vymytých mozků."

15.12.2020 5 z 5