Knihožrouti

V knihovně se děje něco podivného! Paní Růžence, která zde pracuje, se ztrácí knihy. Do pátrání se pustí Aleš se Zorkou, dva zvědaví prvňáci. Stopují knihy v regálech, poslouchají rozhovory čtenářů, pozorují, co podezřelého se v knihovně šustne. Aby záhadu rozluštili, nechají se dokonce v knihovně zamknout. Hravé vyprávění o čtení a tajemství ukrytém v temných koutech knihoven. Spolu s holčičkou Zorkou a jejím kamarádem Alešem by měli malí čtenáři objevovat, co se s námi děje, když zkrotíme písmenka a začteme se do příběhu. Opravdu lze knihu zhltnout a nezakuckat se? A neudusí se ten, kdo čte se zatajeným dechem? A proč knihy netlačí, když v nich ležíme?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291511/knihozrouti-LR9-291511.JPG 4.620
Pohádky, Pro nejmenší
Vydáno, Triton

Kniha Knihožrouti

Slávka 1970
18.07.2019

Krásně vymyšlená a udělaná kniha! Doporučuji všem malým čtenářům!

Litocha
12.06.2019

Bohulibý záměr, plno informací, práce se rčeními, ale edukační funkce pro mě trošku zastínila funkci zábavnou, která je u malých školáků prostě důležitá. Zkrátka bych více ocenila o něco zajímavější příběh. Ale co já vím, třeba bude mít knížka u začínajících čtenářů úspěch. (Pointa je ale povedená.)

haki34
30.07.2018

Knihožrouti..kdo to jsou ?? a kam se ztrácí knížky ?? a jak se kamarádit s písmenky a objevovat zajímavé příběhy ?? to vše se dozvíte v této tenké knižečce v rámci prvního čtení, které se navíc snaží dětem přiblížit tajemné světy ukryté v knihovně :))) ... já být takový malý čtenář, ani nedutám a běžím se do knihovny zapsat...a pátrám po těch ohlodaných knížkách a tajných místnostech plných..... ale to ne, prozrazovat více nebudu :)

Terka_Bohmova
02.09.2017

Legrační potvůrky, válej se v knihách, doporučuju všem dětem.

Knihomura
09.04.2016

Super knížka - včetně ilustrací - pro prvňáčky.

Kubula a Kuba Kubikula
Kubula a Kuba Kubikula