TerJac Online TerJac komentáře u knih

Pachatelé dobrých skutků 3: Kouzláci Pachatelé dobrých skutků 3: Kouzláci Miloš Kratochvíl

Doporučuji všem rodičům, co mají doma malé nezbedy, kteří občas věci dělají jinak ... i když je myslí dobře :)¨
Zkrátka pan Kratochvíl, který v tomto nikdy nezklame. Kniha je nabitá vtipem a číší z ní ničím nepoškozená radost, kterou by dětem kniha měla ( bohužel u nás ne vždy) vždy přinést.

26.06.2013 5 z 5

Pachatelé dobrých skutků 4: Bouráci Pachatelé dobrých skutků 4: Bouráci Miloš Kratochvíl

26.06.2013 5 z 5

Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Draka je lepší pozdravit aneb O etiketě Miloš Kratochvíl

velká pochvala - kniha rozhodně o něčem svědčí a mýlí se pěkně ten, kdo zde posuzuje příběh .., pak ji asi nepochopil

Společenstvo klíčníků Společenstvo klíčníků Daniela Krolupperová

Původně jsem začala číst dosti nenadšeně ale byla jsem šokovaná, jak skvělou knihu jsem to nakonec dočetla - dá se říci jedním hltem skoro během jednou odpoledne. Autorku chválím a smekám ... to je talent!

26.06.2013 5 z 5

Co dodat .... jedna z knih u kterých člověk zvolá ... "Hurá, tak dobrá literatura mající smysl a význam ještě nevymřela!"

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Strašidlo Sušinka Strašidlo Sušinka Astrid Lindgren

Prostě A. Lindgrenová ... stejně jako všechny i tato kniha má svůj šmrnc, který vždy děti něčím upoutá a i když je téma na první pohled trochu morbidní .... po dočtení si na tuto prvotní myšlenku již nikdo nevzpomene.

Anna chce skočit Anna chce skočit Lucie Lomová

Mile překvapilo ... moc pěkné

26.06.2013 5 z 5

Co k tomu dodat ... to je úžasný pan Lustig. Doporučuji...ostatně stejně jako všechny jeho knihy.

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Na knihu ani film nedám dopustit. Je to jedna z knih, která mě dotáhla k dalším knihám této problematiky ale žádná na mě nepůsobila a neměla takový náboj jako tato. Knihu jsem četla mnohokrát a vždy ve mne vzbudí mnoho pocitů. O to víc mne mrzí, že její skvělý autor, který má na kontě více působivých titulů, už není mezi námi :-(

Muž, který přežil Lidice Muž, který přežil Lidice Zdeněk Mahler

Kniha mne osobně naopak zaujala mnohem více než film. Doporučila bych snad všem, co se chtějí podívat na otázku vypálení Lidic zase z jiného úhlu. Pěkná kniha jako mnoho dalších o skvělého Z. Mahlera!

26.06.2013 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Lépe než knihu bych doporučila i její filmové zpracování ;-)

26.06.2013 4 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Klasika pro autorku SM. -..... knihy co mne uvádějí do šílenství, ale nahání i husí kůži :-(

Jidáš Iškariotský Jidáš Iškariotský Gill Tavner

Stejně jako předchozí knihy z této série rozhodně doporučuji také tuto. Objasňuje mnoho věcí, nad kterými nemusí přemýšlet jen děti, ale i dospělí.

Marie z Nazareta Marie z Nazareta Gill Tavner

kniha nabízejí další ze způsobů, jak dětem přiblížit obrazy z Bible a její jednotlivé postavy - napsáno dobře, nenásilně, srozumitelně....

Umění vládnout Umění vládnout Tomio Okamura

Pan Okamura mne v poslední době v mnoha věcích zklamal .... ale nemůžu jinak než říci, že jeho knihy mi mluví z duše. Většinu jeho názorů sdílím ... jen škoda, že on občas zapomíná proměňovat je ve skutky.

Umění žít Umění žít Tomio Okamura

26.06.2013 3 z 5

Anička na horách Anička na horách Ivana Peroutková

Doporučuji. Krásný příběh nabízejí dnešním i když stále nenásilným způsobem pohled na dětské radovánky, radosti a strasti.

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zuzana Pospíšilová

Úžasná paní Pospíšilová! Ne všechny příběhy nás s dětmi pobavili a mohu říci, že na rozdíl od ostatních braků typu pohádek o Santa clausovi atd. je to krásná kniha zobrazující tradiční symboly českých vánoc.!