Umění vládnout

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Napravo? Nalevo? Dopředu! Buďme politicky nekorektní! Proč by měli být politici ministry? Jsme připraveni na globální katastrofy? Naše heslo? Vždy nepřipraven! Radujme se ze své země. Naše země je a bude taková, jako jsme my. Když budeme k sobě poctiví, milí, pak bezesporu milá a poctivá bude i naše země. Lidé, co mají nedoložené miliony z čachrů se státními zakázkami, jsou na nejvyšších postech naší země. Energetická doktrína: Zbavme se ropy. Z ropy žijí ruští generálové a muslimští teroristé. Stávající EU je na obtíž, diskuze o euru je v současnosti zbytečná. Odpovědnost za dějiny nese každý z nás. Jaký je problém politiků dnešní doby? Jak získat hlasy voličů? Bohaté strany najímají experty na marketing a public relations, a tak platí drahé zahraniční reklamní agentury s jediným cílem - získat hlasy a jejich pomocí i politickou moc. Z toho plyne zásadní problém politiky dnešní doby: Politika směřuje k získání moci. Nikoli k jejímu nejlepšímu využití. Politici nemají vize, nemají ideje, krom jediné - vyhrát volby a sestavit vládu. Nejsem politik ani politolog. Ale jsem občan země, která je mou vlastí. Země, kterou i moji předkové pomáhali budovat, umírali za ni nebo trpěli v nacistických a komunistických kriminálech. To neznamená právo, znamená to povinnost zapojit se, v rámci možností, do veřejného dění, do práce pro naši zem. V téhle knize chci představit svůj pohled na společnost a směr, kterým by se měla ubírat. Politika není nic špinavého. Špinavý může být jen politik, politika sama je správa věcí veřejných a měla by být odpovědností každého z nás....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76032/big_umeni-vladnout-HOG-76032.jpg 2.664
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Umění vládnout

vlkodlaq
18.05.2021odpad!

Pečlivě populisticky sestavená agitka a jsem velice překvapený, že tomu někdo může věřit. Ono se dobře poslouchá, co chce člověk slyšet, ale to ještě neznamená, že to je pravda. Pan Okamura je populista, provokatér a rozhodně není autorem tohoto textu, i když je tak uveden.

medlovice
26.05.2019

Ještě nejsou známé výsledky Eurovoleb.To je hrůza kolik papíru se muselo vyplýtvat. Nikdy jsem nebyla fanoušek Okamury , tuto knížku jsem nevyhledávala, jen jsem si jí všimla na stolečku s vrácenýma knihama. Věta o tom, že vysokou školu nemám , talentem na mě pánbíček šetřil a pokud budu pracovat , tvrdě pracovat, při troše štěstí na ten chléb bude , tak s tím souhlasím.
Nejpravdivější je citát od anonyma Kdyby volby něco změnily, byly by zrušené.


martin7848
10.12.2018odpad!

Tak tohle jsem chtěl přečíst, abych si udělal obrázek. A taky jsem si ho udělal. Autor zde vzal myšlenky z různých zdrojů(a spousta u nich je fakt dobrá) a spojil je tak do obrazu, který mu parádně hraje do karet. On je ten, který burcuje. On ví jak na to. A ostatní jak sám říká jsou ti blbci... Při čtení se vás snaží dostat na svou stranu, tím že si řeknete, ano má pravdu a já jsem naštvaný na ostatní... Jenže řešení, která navrhuje jsou buď velmi obecná, nebo líbivá. Prostě populismus. Pokud chcete poznat jak takové líbivě-štvavé dílo napsat, přidejte si mému hodnocení alespoň tři další hvězdy. Za sebe nemůžu souhlasit s tím, když někdo říká, že jeden má striktně pravdu a druhý ne. To je moc černo-bílé a většinou se stejně k pravdě jako takové dobrat neumím...

petr-jan5020
18.07.2018odpad!

kraviny

DennisMoore
26.02.2017odpad!

Tomio Okamura píše úplně stejně, jako mluví. Česky to má sice správně, ale jinak...

Switch
08.09.2013

Knihu jsem přečetl jedním dechem, kniha v mnoha ohledech pouze nastínilo téma, ale každopádně je tam mnoho zajímavých řešení politických a vládních problémů a je s podivem, že ještě nejsou aplikována v praxi... Určitě by se tak vyřešila většina stávajících problémů. Dobře napsáno, rozhodně stojí za přečtení.

TerJac
26.06.2013

Pan Okamura mne v poslední době v mnoha věcích zklamal .... ale nemůžu jinak než říci, že jeho knihy mi mluví z duše. Většinu jeho názorů sdílím ... jen škoda, že on občas zapomíná proměňovat je ve skutky.

Clash
08.11.2012odpad!

Moravsko-japonský podnikatel Prasomil Okamura a jeho nepovedená parodie Machiavelliho Vladaře. Máte můj hlas pane Okamuro!
P.S. "Závist zdržuje! Říkejme si více dobrý den, děkuji a na shledanou a bude nám na světě lépe."

1