Terinka14 Terinka14 komentáře u knih

Virus Virus Kathy Reichs

Knížka mě vcelku nadchla. Rozjezd je pomalý a těžko se mi četl, ale když jsem se konečně začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Chyběl mi tam nějaký ten větší románek, ale tuto chybu překryla rozmanitost postav. Postavy-nejen hlavní-jsou propracované a mají osobitý ráz. Knihu doporučuji spolu s pokračováním. Pokud knihu budete číst a zaváháte, neváhejte. :) další díly také stojí za to. Obzvláště pak Šifra

04.10.2015 5 z 5

Panika Panika Lauren Oliver

Tato kniha má opravdu originální nápad. Škoda jen, že příběh nebyl využitý tak, jak by mohl. styl psaní mi přišel mdlý a nesedl mi. Těšila jsem se na konec, který mě ovšem zklamal.

04.10.2015 2 z 5

Wicca Wicca Cate Tiernan (p)

Také souhlasím. Klišé to opravdu je, ale podle mě to není ten největší problém. Tím je předvídatelnost. Už před polovinou knihy jsem měla představu, co se bude dít. Měla jsem pravdu. Kniha ani nebyla nijak zvlášť napínavá. Ano, chtěla jsem vědět jak to skončí, ale žaludek se mi nesvíral, jako u některých knih. Příběh a postavy podle mého názoru nevýrazné a kniha celkově mě moc nezaujala. Pokud však bude další díl, přečtu si ho. Zajímá mě pokračování.

03.10.2015 2 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Kniha se mi velmi líbila. Z počátku se mi námět zdál dětinský a téma bylo už dost často použité a mnohokrát zpracované, což mě trochu rozčilovalo, ale když jsem se do knihy začetla, nemohla jsem přestat. Není to tak, že by se mi téma najednou líbilo a kritika mě opustila, to ne. Téma mi stále vadilo, ale kniha byla napsaná tak, že jsem na to dokázala na chvíli zapomenout a prostě se začíst. Hlavnímu páru jsem hrozně fandila...prostě ubírám hvězdičku za otřelé klišé.

22.07.2015 4 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Opravdu úžasná kniha. Detaily byly chvílemi tak živé, až to bolelo. Nadchlo mě, že kniha byla vyprávěná z různých pohledů. to, že dívky byly hluché mě také nadchlo. Jelikož jsou mé vědomosti o únosech podložené Americkými filmy, dělalo mi značné potíže rozhodnout se, co je správné. Věděla jsem, že je pitomost, že bych jako rukojmí sebrala pistoli a všechny postřílela, ale bolelo mě, že vyjednávač jen vyjednával. :) Konec mě překvapil a to v dobrém slova smyslu. Velmi všem doporučuji!

Životy, které jsme ztratili Životy, které jsme ztratili Megan Crewe

Kniha byla opravdu dobrá, místy ještě lepší než ta předchozí! opravdu doporučuji. Vtáhlo mě to do sebe a já neustále přemýšlela, jak bych se zachovala v téhle situaci a jak v tamté. Postavy byli vyspělejší a děj živější, než předtím.

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Velmi dobrá kniha. Postavy byly reálné a měly pocity, které vás ještě utvrzovaly k tomu, že to všechno může být opravdové. Celá kniha byla opravdu propracovaná.

20.07.2015 5 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Kniha byla pěkná a roztomilá. Líbilo se mi, že hrdinka vždy brala v potaz etiketu. Bylo to zábavné. Byla to taková oddechová kniha. Hrdinky však byly na svůj věk podle mého názoru až příliš vyspělé-v některých věcech.

20.07.2015 3 z 5

Temnou chodbou Temnou chodbou Lois Duncan

Kniha je úžasná! Nadchlo mě, jak se to vyvíjelo a jak se vyvíjely samotné postavy. Vše bylo úžasně popsané. Vždy ocením, když postavy nejsou dokonalé a tohle bylo přesně to, co ocením. Nemyslím jen hlavní hrdinku, ta měla možná až moc málo chyb, ale ostatní postavy byly opravdu reálné. Všechny postavy byly propracované. Prostředí, ve kterém se příběh odehrával mě také nadchlo. Bylo to originální a konec mě velmi překvapil. Doporučuji.

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha se mi velmi líbila. Nápad to byl opravdu originální. Postavu jsem si oblíbila a moc mě potěšilo, že vždy nejednala správně a racionálně. Sice mě zklamalo, že kniha skončila tak, jak skončila, že tam nebylo nadpřirozeno nebo co já vím, ale to nic nemění na tom, že kniha je velmi dobrá. Všem doporučuji.

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Tato kniha mě vzhledem k předchozí knize zklamala. Čekala jsem něco víc.Byla více dětinská. Předchozí kniha byla strašidelná-celkem, ale tato nebyla vůbec. Možná jsem to špatně pochopila. Možná ani strašidelná být nemá...

20.07.2015 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Kniha se mi líbila. Nebyla sice tak strašidelná, jak jsem očekávala, ale nakonec byla úplně celá jiná, než jsem očekávala. Myslela jsem si, že to bude horor, ale pokud bych to za horor pokládala, byl by to dost špatný horor. Pokud knihu beru jako typický JUNG ADULT příběh s nádechem duchařiny dala bych čtyři a půl, ale je to originální kniha, takže...

10.07.2015 5 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Tuto knihu jsem četla s tím, že bude úžasná, ale zklamala mě. Samozřejmě kniha od Johna Greena je propracovaná, pěkně napsaná a je v ní také myšlenka, nad kterou bychom se měli zamyslet, ale chvílemi se to táhlo a i přes originální příběh jsem se netěšila na každou další stranu, jak bych ráda. Možná jsem od knihy očekávala příliš. Možná jsem od knihy očekávala úplně něco jiného, ale dávám čtyři hvězdičky. Dala bych tři a půl, ale...

29.06.2015 4 z 5

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Naprosto úžasná kniha. Všem vřele doporučuji! Sice to není tak strašidelné, jak by mohlo a konec mě také trochu zklamal, ale poutavý a originální příběh s propracovanými postavami vše vynahradil. Ohromilo mě také to, že každá postava měla svůj vlastní příběh. Dávám pět čistých a zasloužených hvězdiček.

21.06.2015 5 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Knížka je pěkná, ale příběh není moc propracovaný. Je to napínavé, ale chvílemi se to táhne. Dávám však zasloužené čtyři hvězdičky.

21.06.2015 4 z 5

Mise Mise Allen Zadoff

Tato kniha se mi opravdu líbí. Je pěkně napsána a její překvapivý konec mě utvrdil v tom, že si zaslouží čtyři hvězdičky. Dala bych hvězdiček pět, ale znám lepší knihy s originálnějším příběhem. Hlavní hrdina mi byl celkem sympatický, ale Sam pro mě byla pravým opakem. No, ale co by to bylo za knížku, kdyby všechny postavy byly úžasné?

21.06.2015 4 z 5

Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l. Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l. Vince Cross

Zatím můj nejoblíbenější z edice Můj příběh. Je to takové oddechové, žádný převrat v literatuře ovšem nenastal. Možná méně propracované, než by mohlo být. Musím však uznat, že v knize je vše velmi pěkně popsáno.

20.05.2015 3 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Pěkná kniha, ale neudělala na mě takový dojem jako třeba jiné knihy. Pěkně se mi četla a příjemně mě překvapilo i to, že to bylo opravdu napsané jako deník-po kouscích. Abych to shrnula, kniha byla pěkná i námět byl zajímavý, postava celkem sympatická, ale ke knize se mi nechtělo vracet. Netěšila jsem se na to, až ji budu číst.

20.05.2015 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tahle knížka je moc pěkná. První díl je podle mého názoru nejlepší. Další díly mě zaujaly sotva z poloviny. Podle mě až moc roztahané. Hrdinka se mi za líbila hned od začátku,ale nejvíce jsem si oblíbila Arrian. Prostě první knížka jednoznačně nejlepší, druhý díl je trošku horší a tak to šlo dolů a dolů. Jelikož tady tedy mám hodnotit první díl, tak pět hvězdiček.

08.03.2015 4 z 5

Prokleté město Prokleté město Lisa McMann

Tahle knížka je naprosto ůžasná. Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl psaní ale nakonec se mi zalíbil. Moc pěkná knížka a hlavně zajímavý nápad.

28.02.2015 5 z 5