Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l.

Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l. https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29897/bmid_egyptska-princezna-S3E-29897.jpg 4 94 15

Píše se rok 1490 před naším letopočtem a Aša, dcera faraona Thutmose I. a pozdější královna starověkého Egypta Hatšepsut, si žije bezstarostným životem princezny u královského dvora v Thébách. Avšak jen do chvíle, než věšťba předpoví, že „mladá žena bude spásou Egypta“; tehdy se Aša zaplete do nepřehledné sítě intrik a nebezpečí...... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Egmont (ČR)

Princess of Egypt: An Egyptian Girl's Diary, 1490 BC , 2008

simca9342
19.02.2023 5 z 5

Příběh Ašy z Egypta - státu nejen známého kvůli památkám , ale také jako zemi, kde se dívky sami nesmí rozhodnout za koho se provdají. Tohle mají v rukou jejich rodiče. Dříve nebo později na dívku taky dojde...

Knihomolka506
08.05.2020 5 z 5

Tohle jsem přečetla jako 12 letá a tehdy se mi ten díl hoodně líbil a vlastně aj do dneška. Další díl ze skvělé série Můj příběh. Jak se žilo ve starém Egyptě, jak se chodilo do školy a proč si museli kluci holit hlavu? Zajimavé zápisky z deníku mladé egyptanky.

Kimina35
18.11.2018 5 z 5

Velmi statečná hrdinka

Sati
11.12.2017 4 z 5

Kniha dobrá, ale obálka mě zarazila, je na ní Vince Crossová, přitom autor je pan Vince Cross.

Palorizek85
19.07.2017 3 z 5

Bylo to pěkné, ale na můj vkus krátké a moc jednoduché.

LucyJec
05.03.2017 3 z 5

Tohle byla moje "první" kniha bez obrázků a v té době, kdy jsem jí četla poprvé mě naprosto uchvátila. Po letech jsem se k ní opět dostala a musím přiznat, že kouzlo prvního dojmu bylo pryč. Příběh je jaksi zajímavý, ale na můj vkus tomu něco chybělo... Možná bych více rozepsala děj, který byl podle mě trochu okousaný, aby kniha nebyla příliš tlustá.

Silencia
14.12.2015 4 z 5

Rozhodně lepší, než Pompeje, ale na Titanic to asi nemá. 4,5*

rašule
20.10.2015 3 z 5

Čekala jsem trochu víc na tak skvělé téma ale přišlo mi to lepší než Pompeje

Terinka14
20.05.2015 3 z 5

Zatím můj nejoblíbenější z edice Můj příběh. Je to takové oddechové, žádný převrat v literatuře ovšem nenastal. Možná méně propracované, než by mohlo být. Musím však uznat, že v knize je vše velmi pěkně popsáno.

Samaret
17.11.2014 3 z 5

oddechové čtení pro lehké přiblížení života ve starém egyptě. Neohromí, ale nezklame.

Monicay
12.06.2014 3 z 5

V některých chvílích mi připadalo, že tam autor příliš násilně cpe informace - např. ve chvíli, kdy se Aša ve svém deníku představuje. Kniha mě ale přiměla mrknout se na královnu Hatšepsut podrobněji, takže hlavní postava byla zajímavá a přitažlivá. Spíš by ale vynikla v rozsáhlejším románu.

valentýna
06.01.2013

Moc hezký příběh z tehdejší doby, závěr knihy je doplněn několika fotografiemi vykopávek. Doporučuji k přečtení zvláště školákům, aby si udělali představu o starobylém Egyptě a životě v něm.

TessDragon
26.09.2012 5 z 5

Série Můj příběh je založen na skutečné události s fiktivní postavou.Ašu jsem si moc oblíbila,nebyla jako ostatní namyšlená dceruška,ale byla svá a originální.Sice se mi konec a jak to s ní dopadlo moc nelíbilo,ale věřím,že se s tím smířila.

sabanka
05.05.2012 5 z 5

skvělé . zatím sem nic o Egyptu nečetla a to asi proto mě tahle knížka dostala

Meii
18.02.2011 4 z 5

zase jedna z knih, co mě dostala.. snad ani nemusím psát proč.. historický román? z prostředí Egypta? co víc si přát.. výborné

deníky Egypt Hatšepsut starověký Egypt dějiny pro děti a mládež

Autorovy knížky

Vince Cross
britská
2009  74%Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l.

Kniha Egyptská princezna: Deník dívky z roku 1490 př. n. l. je v