Terezkasaccount Terezkasaccount komentáře u knih

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nejoblíbenější kniha od Austenové

29.12.2021 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Do knihkupectví jsem šla cíleně s tím, že si knihu odnesu. A nebyla to chyba. Krásný i smutný příběh zasazený do čtyřicátých let 20.století. Nejpozorněji jsem sledovala vztah Adeline a Benjamina. Druzí nejoblíbenější byli pak samozřejmě Frances a Andrew.
Kniha ale není jen “slaďárnou pro ženské”, ale hlavně poctou nesmrtelnému odkazu Janě Austenové.

03.10.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

(SPOILER) Tahle kniha se mi zatím ze série líbila nejvíce (zatím přečteno Švýcarsko, Chorvatsko, Paříž a Kodaň).
Moc se mi líbily hlavní postavy i zápletka. Taky se mi zamlouvalo, že chybu udělala v závěru hlavní hrdinka, ne muž (jak to většinou bývá) a musela si to vyžehlit. :)

29.12.2021 5 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Tohle bylo moc fajn. Líbil se mi vývoj postavy Laurie, Cameron byl taky prima. Hezky se to četlo.

22.01.2022 3 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

(SPOILER) Mně se to líbilo od začátku moc. Pěkný start, sympatický Cole. Shannon jsem si sice neoblíbila tolik jako mužskou hlavní postavu a pořád mě trochu mrzí, že kniha nebyla psaná právě z jeho perspektivy, ale budiž.
Konec mě dost zklamal. Ta žádost o ruku. ACH JO. Tohle “velké gesto” mě dost šokovalo a těžko bych asi vymýšlela pitomější konec.
A přitom to mělo potenciál být tak sakra dobré.

23.08.2022 4 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

(SPOILER) Knížku jsem si včera koupila a za necelé dvě hodinky nebylo co řešit...To mě, musím říct, trošku mrzí. Lisu mám ráda a po přečtení přechozího dílu jsem se na lorda moc těšila. Navíc mám ráda, sice už trošku ohranou, linku s mužem, který potřebuje "napravit" od dámy s ostrým jazykem. :) Takže námět fajn, postavy dobrý. Dokonce i zápletka s dopisy nebyla špatná. Ale přesto se po přečtení nedostavil onen hezký pocit uspokojení z přečtení dobré knížky, který po přečtení knížek od Lisy většinou mám.
Asi mi trošku vadilo, jak v knize vše musela řešit hrdinka. Je skvělé mít silné, nezávislé ženské hlavní postavy, ale tady už mi to přišlo trošku moc - žena musela udělat všechny první kroky, zachránit hrdinu (nejdříve před alkoholem, pak před ženskou), hrdina nic moc neudělal - snad jen vymyslel danou lest.
Nevím, trošičku zklamání.

31.05.2021 2 z 5

Sněžný anděl Sněžný anděl Anki Edvinsson

Za mě jsou severské detektivky a thrilleru nejlepší, a to jsem jim přečetla velkou řadu. Tady si ale pořád nějak nejsem jistá. Bavilo mě střídání perspektiv jednotlivých postav a ani zápletka nebyla nijak špatná. Bohužel mi k srdci nijak nepřirostly postavy.
Oddechovka na dvě odpoledne. :)

17.03.2022 2 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

(SPOILER) Tak tento díl mě bavil moc. Sophie mi byla extrémně sympatická a Todd byl hrozně prima. Nevím jen, jestli mi konec nepřišel zbytečně přestřelený..přece jen - před pár dny byl přesvědčený, že nikdy nechce vztah a najednou se chce ženit..ehm..nevím no. :)

30.12.2021

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

(SPOILER) Milá kniha. Nebavila mě tolik, jako ostatní knihy v sérii, což mě mrzí, protože celá asijská kultura mě fascinuje. Ráda bych se asi víc dozvěděla o Jumi.
Nicméně - hlavní postavy celkem fajn, vyústění moc pěkné.

30.12.2021 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Rozhodně se mi moc líbil celý Janin příběh. Milostná linka mi bohužel míč neřekla..

29.12.2021 3 z 5

Strom splněných přání Strom splněných přání Jenny Gladwell (p)

(SPOILER) Jé, tak tohle za mě asi ne.
Začnu pozitivně: moc se mi líbili Margot, Ben a Thomas. Vlastně se mi celkem líbila celá linka Thomase a Marit.
Nicméně se mi moc nelíbilo podání této linky. Navíc i linka současná byla taková všelijaká. Upřímně jsem si celou dobu nějak myslela, že Jane opravdu skončí s Phillipem..tak nějak to k tomu směřovalo, měli nejvíce prostoru a ačkoliv byl teda za mě Phillip nesnesitelný, někde na straně 200 jsem se začala smiřovat s tím, že to tak teda dopadne.
Ben byl skvělý..jenom škoda, že měl tak málo prostoru..celkově mě dost mrzí, že vztahu Jane a Bena byl dán tak malinkatý prostor..pokud vezmeme v úvahu konec. Jane najednou celá obrátila..Chápu - podstatou asi mělo být to “prozření” ala mám to před nosem. Ale nebyly tam ani náznaky..mám radši, když to autor hezky, nenápadně buduje..

Nevím, možná je moje negativnější hodnocení způsobeno tím, že jsem zrovna dočetla Julii Caplin a říkala jsem si, že tohle by mohlo být fajn..

05.01.2022 2 z 5