Terezk-a Terezk-a komentáře u knih

Coco Chanel: Pohled zblízka Coco Chanel: Pohled zblízka Lisa Chaney

Velmi zajímavá žena, která se zapsala do historie. Životopis je opravdu podrobný a skvěle sepsaný. Popisuje každý okamžik jejího života, každého přítele kterého měla a obecně celou dobu ve které žila.
Po přečtení Gabrielina životopisu mnohem lépe chápu celou značku Chanel a velmi jí obdivuji.
Byla to výjímečná žena, která si prožila peklo, radosti i strasti. Byla ve všem svá a to jí dělalo originální.
Nějaké části knihy se mi četli těžko a zdáli se mi zdlouhavé, ale i přesto všechno jsem moc ráda, že jsem si životopis přečetla. Určitě mi mnoho dal a mnoho jsem se dozvěděla.

02.05.2015 4 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Román, ve kterém je něco víc!
Hlavní hrdinka skrývá tajemství což nutí čtenáře číst dál.
Moc se mi líbil autorčin styl psaní.

Opravdu pěkný příběh ve kterém je ukryto mnoho myšlenek.

26.03.2015 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Velmi pěkná knížka.
Děj je jednoduchý, ale i přesto vás donutí zamyslet se nad svým životem.

15.03.2015 3 z 5

Seznámení Seznámení Marcela Remeňová

Knihu jsem si chtěla přečíst ze zvědavosti. Zajímalo mě, jak bude vypadat příběh napsaný od 13-ti leté slečny.
Obrovské zklamání! Slečna měla v hlavě hromadu nápadů, které splácala dohromady. Nakousla mnoho dějů, které se nedořešili. V celém příběhu se pořád dokola brutálně vraždí :D
Přeskakuje se od jednoho tématu k jinému a celý ten děj je psaný chaoticky a rychle.
Za mě ne.

11.03.2015 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velmi pěkný román u kterého se zamyslíte nad významem slova láska.
Je to citlivý příběh, plný naděje, tajemství ale hlavně té lásky.

12.02.2015 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Moje první Kniha od J. Formánka.
Kniha, kterou jsem si okamžitě zamilovala. J. Formánek, má moc pěkný styl psaní, který mi vyhovuje, čte se lehce a rychle.

Příběh který si J. Formánek prožil a který popisuje v knize je na jednu stranu velmi úsměvně sepsaný, ale na druhou stranu nám nahání hrůzu.
Během čtení knihy jsem byla vděčná za to, že v rodině nemám žádného alkoholika, i když J. Formánek mluví v knize o alkoholicích, jako o slušných lidech, kteří jsou velmi upřímní a alkoholiky se stali jenom kvůli tomu, že se jim v životě něco nepovedlo. V knize se nikdo neuráží ani neodsuzuje, vše je sepsané tak, abychom si udělali vlastní názor. :)

Doporučuji přečíst.

08.02.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Výborný!
Celý příběh je geniálně promyšlený a vy musíte číst dál, dokud nedočtete! Žádné zdlouhavé popisování věcí nebo nudné pasáže.

Na knize je napsáno ,,pokud máte rádi Zmizelou, budete tuhle knihu milovat"
Mám ráda Zmizelou a tuto knihu miluji! :D

10.01.2015 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásný příběh!
Je pěkné jak se liší pohled na věci očima dítěte a očima dospělého...

10.01.2015 5 z 5

Láska není v módě Láska není v módě Elena Stanková

Kniha o vztazích, lásce a o českém modním průmyslu.
Hlavní postava má tolik kamarádů a kamarádek, že jsem v polovině knihy už vůbec nevěděla kdo je kdo.

04.01.2015 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Na to, že je kniha v povinné četbě, je velmi čtivá, vtipná a zábavná :)

08.12.2014 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Kniha na téma drogové problematiky.
Nepopisuje drogy nebo stavy po nich a podobné, kniha popisuje jak si vydělávají na drogy nezletilí narkomani.
Příběh 17-ti leté dívky, která tvrdě popisuje dětskou prostituci. Její pocity, zážitky a pravdu. Vše je popsáno opravdu nezabarveně vulgárními výrazy...
Doporučuji.

21.11.2014 5 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Naprosto strhující příběh do kterého jsem se zamilovala.
První polovina knihy (příběh očima matky) je naprosto dokonalý. Matka Alice popisuje všechny události naprosto detailně tak, že se do nich dokážete vžít a knihu skvěle prožíváte.
Druhá polovina knihy (příběh dcery) je doplňující tečkou na konec.
Určitě by si jí měla přečíst každá mladá dívka. Jen díky této knize jsem doopravdy pochopila pravý význam této nemoci.
Žádné odborné články na internetu, které popisují anorexii se nemohou vyrovnat této knize. Po přečtení jsem si konečně uvědomila co nemoc obnáší a jak lehce se do ní dá spadnout. Kniha psaná ze dvou různých pohledů (pohled dcery na nemoc X pohled matky na dceřinu nemoc ), je rozhodně výhodou, jelikož je krásně vidět, že když někdo trpí touto nemocí, nejhůře to nese hlavně rodina.
Skvělá kniha.
( Psáno z pohledu 16-ti leté dívky :) )

15.11.2014 5 z 5

Mastičkář Mastičkář Jan Jindřich Marek

Povinná četba.
Sama od sebe bych nikdy nepřečetla :DD

23.09.2014 2 z 5

Memento Memento Radek John

Strhující příběh o tom, jak snadno se dá dostat k drogám a rychle k nim propadnout.
Příběh nám skvěle popíše jak se narkoman cítí bez drogy, co pro něj droga znamená a co by pro ní udělal. Příběh krásně ukazuje lásku mezi narkomany, protože láska mezi narkomany není láska k člověku druhému, ale k droze.
Rozhodně doporučuji !

07.09.2014 5 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Knihu bych popsala jako neurazí, nenadchne.
Kniha má krásný obal, od kterého čtenář čeká skvělý příběh, ale opak je pravdou.

29.08.2014 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Úžasný příběh mladé dívky ukazující skutečnost jak rychle a snadno může člověk spadnout do drog. I přesto, že se v celém příběhu popisuje vlastně jedno a to samé ( závislost ) je příběh dokonalý a strhující. Na každé stránce se dozvídáme nové a nové skutečnosti o droze a životu narkomanů.
Určitě bych všem knihu doporučila!

10.08.2014 5 z 5

Ústřižky Beaty Rajské Ústřižky Beaty Rajské Beata Rajská

Kniha je velmi pěkně napsaná a čte se opravdu rychle. Když jsem jí četla, měla jsem pocit jako bych autorku znala celý život. Zdálo se mi, jako by na mě Beata Rajská mluvila prostřednictvím knihy jako na kamarádku.
Ovšem nedozvěděla jsem se skoro nic o její tvorbě a nápadech, je to spíše životopis osobního života a rady do života přímo od autorky.
Knihu hodnotím ale kladně.

27.07.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Mě se kniha velmi líbila.
Asi to je tím, že jsem teeneger nebo tím, že také hledám lásku svého života. Kniha se mi zdála krásně promyšlená, zamilovaná a nikdy mě nenudila. Autor měl skvělou myšlenku, kterou výborně zpracoval a dal vzniknout této skvělé knize.
A jestli byla kniha někde až moc naivní? Ano, ale mě se to líbilo!
Za mě 5 hvězdiček.

18.06.2014 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Pohodová novela.
Po přečtení si uvědomíte, jak silná a nepřekonatelná může být láska. :)

04.06.2014 4 z 5

Protože tě miluji Protože tě miluji Guillaume Musso

Naprosto boží knížka!
Velmi čtivý a dojemný děj. Myslíte si, že víte jak to skončí, ale nakonec zjistíte, že je to úplně jinak, než jste si celou tu dobu mysleli.
Určitě doporučuji!

15.04.2014 5 z 5