Coco Chanel: Pohled zblízka

Coco Chanel: Pohled zblízka

Gabrielle Chanelová (1883–1971) alias Coco Chanel se vyšvihla z chudých poměrů, dosáhla jedinečného společenského úspěchu, způsobila revoluci v dámském odívání a stala se nejvlivnější módní návrhářkou 20. století. Nový životopis této moderní ženy par excellence poukazuje na zásadní novátorství jejího návrhářského stylu. Tématem legend se staly její četné milostné vztahy, jejichž dramatické a tragické podrobnosti často dřívějším životopiscům unikaly: vtipná a uhrančivá Coco byla múzou, patronkou či milenkou Picassa, Dalího, Stravinského a dalších pozoruhodných osobností. Lisa Chaneyová ve své biografii čerpá z nově objevené milostné korespondence. Poprvé rovněž odkrývá zasutá témata jako Coco a drogová závislost, její lesbické vztahy i poměr s německým důstojníkem za druhé světové války. Coco Chanel však též pronikavě zasáhla do vývoje moderního umění a předkládaný životopis líčí její osobnost se všemi nuancemi. Odhaluje tak vnitřní motivaci, tvůrčí energii i skrývaná utrpení této emocionální a často nepochopené ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/230747/coco-chanel-pohled-zblizka-kDH-230747.jpg 4.130

Coco Chanel: An Intimate Life (2014)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Eroika

swon
včera

Coco Chanel byla neproslulejší návrhářkou 20.století a všechny ženy a dívky by jí měly být velkou měrou vděčné za to, že nemusí být svázané v korzetu. Bohužel nejsem tak majetná, abych vlastnila jakýkoliv kousek od Chanel. Nicméně jejich pořízení považuji za investici do nadčasovosti a čisté elegance.
Žena nepochybně skandální svým osobním životem - byť mi přijde, že kniha se nás snaží přesvědčit o opaku tvrzením, že v době Coco byly rozmanité sexuální vztahy běžné. V rámci pařížské bohémy jistě, v masové společnosti rozhodně ne.
Kniha popisující nanejvýš zajímavý život módní ikony. Na můj vkus ale místy zbytečně rozvleklá, neustálé opakující zásluhy Coco za osvobození žen (což se jeví jako poněkud nadnesené).
Kniha pro ty, kteří se zajímají o módu, design a styl.

veronica 01
19.12.2015

Velice podařená kniha. I když se o módu nezajímám, tak Coco Chanel pokládám za zajímavou osobnost a je dobré si o ní něco zjistit. Kniha je doplněná překrásnými fotografiemi a celkově se moc dobře čte. Co se mi ale moc nelíbilo bylo poměrně velké množství kontextu, který jsem občas přeskakovala, protože byl místy docela zmatečný a dlouhý a občas mi jeho přítomnost přišla i zbytečná. Jsem moc ráda, že tato kniha má místo v mé knihovně. Musím také pochválit celkové zpracování knihy, přebal je úchvatný a kniha nádherně voní :)

Terezk-a
02.05.2015

Velmi zajímavá žena, která se zapsala do historie. Životopis je opravdu podrobný a skvěle sepsaný. Popisuje každý okamžik jejího života, každého přítele kterého měla a obecně celou dobu ve které žila.
Po přečtení Gabrielina životopisu mnohem lépe chápu celou značku Chanel a velmi jí obdivuji.
Byla to výjímečná žena, která si prožila peklo, radosti i strasti. Byla ve všem svá a to jí dělalo originální.
Nějaké části knihy se mi četli těžko a zdáli se mi zdlouhavé, ale i přesto všechno jsem moc ráda, že jsem si životopis přečetla. Určitě mi mnoho dal a mnoho jsem se dozvěděla.

wikiniki
01.02.2015

Coco byla určitě velmi zajímavá žena a je úžasné že dokázala do módy zavést nové do té doby netradiční věci.
Knížka se mi líbila, i přes dlouhé a mnohdy mi nic neříkající pasáže (které jsem sem tam přeskočila). Začátek a závěr knihy mě oslovil nejvíce, možná i pro to, že podle mého názoru obsahoval ty nejzajímavější události z jejího života.