Terezita Terezita komentáře u knih

Jezevčíkova kocovina Jezevčíkova kocovina Frauke Scheunemann

Hodně příjemné čtení, příběh se pěkně vyvíjel. Co mě ale neskutečně vytáčelo, byly anglické výrazy. Troufám si tvrdit, že angličtinu mám poměrně dobrou, takže problém v neporozumění nebyl, prostě mi to tam nesedělo (počítám i výrazy typu ,,Okay“). Jinak nemám co vytknout, a ráda bych dala plný počet hvězd.

18.10.2017 4 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Pokud bych měla doporučit nějakou knížku, byla by to tahle. Při čtení mi bylo úzko, nebo naopak veselo, hodně jsem to s hlavní hrdinkou prožívala. Byla jsem zmatená, stejně jako ona. Četla jsem naléhavě. Je to tak krásně napsané a přitom tak záludné. Jedna velká bolestivá krása.

23.09.2017 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

Nápad zajímavý, příběh sám o sobě poutavý. Líbil se mi svět, ve kterém Furia žila, vyhovoval mi autorův styl psaní. I přesto mi knížka úplně nesedla, zdálo se mi, že je děj zbytečně protahován. Navíc jsem občas našla překladové chyby, které jsou ovšem zanedbatelné. Řadím mezi oddechovky, které neurazí.

16.09.2017 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bože... Tahle kniha je famózní. Tolik utrpení, tolik lásky, soucitu, strachu, všeho. Smekám pomyslný klobouk před paní spisovatelkou. Takovou koňskou dávku emocí, kterou mi Hana vrazila přímo pod kůži, jsem dlouho nezažila. Nemám slov. Doporučuji opravdu každému.

09.08.2017 5 z 5

Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Kukuřičný město: Zápisky z konce světa Andrew Smith

Asi v polovině jsem byla rozhodnutá knížku odložit a ohodnotit ji jako ,,odpad“. Potom jsem se přesvědčila že to je tak na jednu hvězdu.
K samotnému příběhu mám asi tohle: nápad výborný, styl psaní mi nevadil, nevadilo mi ani nic z nechutností, historie, a podobných. Co mi ale vadilo bylo natahování.
Od druhé třetiny jsem se modlila, ať už to skončí a donekonečna počítala stránky, které zbývaly. Paradoxně jsem si konec užila nejvíc, pokud jde o příběh.
Hodně se mi líbila zmínka o jelenech a bizonech. Celkově mi konec přišel nejkrásnější, proto ty dvě hvězdy.
A to je celý.
Chápete, ne?

06.08.2017 2 z 5

Barva mléka Barva mléka Nell Leyshon

Silný příběh. Tahle útlá knížka mě vcucla a vyplivla až na úplném konci a stejně jsem ještě obracela na další stránku s nadějí, že se dozvím něco víc. Příběh krásně ukazuje, jak by mohlo být všechno jednoduché, jenže lidé hledají složitosti. Doporučuji všem, kteří nehledají náročnou literaturu, ale chtějí se trochu zamyslet. Skvělé čtení.

03.08.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Dost čtivá, bavila mě, ale přece jenom mi tam něco chybělo. Chvílemi hodně předvídatelná, to se ovšem dá očekávat. Lepší než Bábovky se mi rozhodně nezdála, za přečtení ale stojí.

12.07.2017 4 z 5

Rendez-vous v Paříži Rendez-vous v Paříži Deborah McKinley

Čekala jsem to horší, takový kýč trochu. Ale vyklubala se z toho docela příjemná knížka, která neurazí, ani nenadchne. Četla se dobře, je to ten typ knížky, kterou si vezmete, když se jdete plácnout někam ven a nechcete si moc namáhat mozek. Velké plus má za recepty, které chci na stopro vyzkoušet. Na druhou stranu mi věty občas nedávaly smysl. Takový průměr. Tím, že se ,,velké shledání“ nekonalo, nejsem nijak zklamaná. Naopak se mi zdá, že to bylo poměrně dobře vysvětleno.

02.07.2017 3 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Dobrá kniha, baví mě styl psaní, který je autorce vlastní. Skvělé jsou zde vymalovány vztahy mezi sestrami, možná bych jim porozuměla víc kdybych měla taky nějakého sourozence.
Hodnotím kladně, ale Marta v roce vetřelce byla lepší.

13.06.2017 3 z 5

Musím říct, že autorův humor je brilantní. Knížka celkově byla velmi čtivá a na to, že jsem ji četla v období, kdy jsem se měla připravovat k maturitě, jsem se nikdy nemohla odtrhnout. Poskytovala mi únik z reality, dokázala jsem se od srdce zasmát... Vše se mi zdálo suprově promyšlené a dobře na sebe navazovalo. Těšila jsem se i na film, u toho jsem se strašlivě zklamala. Připadal mi jako naprostý brak. Takže kniha určitě ano, film rozhodně ne.

31.05.2017 5 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Úchvatné. Knihu jsem přečetla asi za 3 dny. Je napsaná velice poutavě, plná zajimavých zvratů. Jazyk opět skvělý, autorka ve mě dokázala vyvolat pocity, které nejspíš vyvolat chtěla. Běhal mi mráz po zádech, naskakovala husí kůže, objevoval se úsměv na tváři. Doporučuji, berte všemi deseti! Nemůžu se dočkat pokračování!

31.05.2017 5 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Super klasika, která je velice čtivá, moje čtenářské srdce zasáhla a určitě to není moje poslední přečtená Páralova kniha.

19.04.2017 5 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Pro mě bezkonkurenční. Kdyby byla možnost dát víc hvězd, dala bych. Něha, krása, snad každý si najde tu svou pravou, vyvolenou, šitou na míru.

Uvidět ráno u Vltavy divoké koně
Vyjmenovat své lásky
a bude-li to třeba
nechat se zabít
pro ně

28.03.2017 5 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Kniha čtenáře opravdu osloví, vtáhne, nepustí. Musím říct, že jsem ji četla poměrně dlouho, ovšem ne z důvodu, že by nebavila. Člověk se snaží chápat myšlení pana K., myšlení jeho známých i rodiny a hodně se mi líbí, jak mistrně ukazuje myšlení společnosti, do které se (bohužel) dostal. Bravurní knížka, jsem ráda, že nechybí v mé knihovně.

20.03.2017 5 z 5

Pohádky z Kampy Pohádky z Kampy Jindřiška Smetanová

Této knize není snad ani co vytknout. Krásně zpracované, člověk sem tam najde i nějaké ty hrátky s jazykem (které ovšem dítě nejspíš nepochopí). Pohádky jsou velmi poetické a krásné, doprovázené jednoduchými, ovšem neméně hezkými básničkami. Vše je doplněno kouzelnými malbami a vše dohromady vybízí k procházce po Kampě.

14.02.2017 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Musím říct, že knížka se četla sama. Příběh byl zajímavý, i když jsem předem věděla jak to dopadne. S hrdiny jsem nadšeně sdílela jejich vysněnou budoucnost a tak nějak jsem si nedokázala ten konec připustit, když nadešel ukápla slzička. Výborná klasika, čtení na jedno odpoledne. Doporučuji všem do povinné četby i do života.

14.02.2017 5 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Dlouho jsem nevěděla kolik vlastně hvězdiček udělím... Na plný počet to rozhodně není, ovšem na výbornou hodnotím grafické zpracování knížky. Ilustrace jsou skvělé a (bohužel) jsem se nad nimi zamyslela víc, než nad samotným textem. Právě díky uspořádání textu jsem knížku přečetla přibližně za 2 hodiny. Chvílemi jsem si říkala, že autorka jen roztahuje text aby měla co nejvíce stránek. Ale líbilo se mi to. Kladně hodnotím taky otázky na deskách, nad kterými jsem se taky docela zamyslela a ke své smůle zjistila, že na některé z nich si nedokážu odpovědět. Ale proti srsti mi byl celkový styl psaní autorky. Primitivní věty, nic složitého. Nepopírám, že jsem se u některé povídky/některého fejetonu nezamyslela, ale bylo to zamyšlení, které rychle pomine. Zbytek jsem prostě jen přečetla, nic víc.
Od autorky jsem nikdy nic nečetla a po Laskonkách mě k přečtení něčeho jiného nic neláká.
Hodnotím tedy 1 hvězdou - za grafické zpracování a lehké zamyšlení.

07.02.2017 1 z 5