TerezaRůža TerezaRůža komentáře u knih

Tichý pan Genardy Tichý pan Genardy Petra Hammesfahr

Ta knážka je prostě...divná. Téma závažný a podle mě by si zasloužilo lepší zpracování. Kromě hlavního záporáka mi snad ještě víc vadila hlavní "hrdinka". Nepochopitelnost jejího uvažování a jednání mě neuvěřitelně vytáčela.

24.08.2020 3 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Souhlasím s komentářem Astonius. Četlo se to celkem dobře, ale nic moc se nedělo, pak přišel zvrat, ale vzhledem k tomu, že postava a chování Thea byly tak neuvěřitelný a nelogický, tak to ve mně vůbec nevyvolalo žádnej dojem. Přečteno a jde se dál.

04.05.2020 3 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Tak tady se vymknu z průměru. V první půlce se nic nedělo, to bylo ještě dobrý. Ale druhá půlka mi přišla přinejlepším úsměvná. Spíš než za horor bych to označila za takovou strašidelnou pohádku pro otrlejší děti. Popis toho strašidla, to byla fakt spíš komedie. Ještě mi přišlo, že se chová celkem nelogicky. Ale budiž - pokud už bych byla na místě hlavní hrdinky, samozřejmě bych se posrala strachy. Nicméně ona pouze činností zahání svíravý pocity okolo žaludku. Tak to smekám, má pro strach uděláno... Ani styl psaní mě nijak neoslovil. Rozmýšlela jsem mezi dvěma a třema hvězdičkama, dávám tři za námět, strašidelný baráky mi jsou blízký. :)

20.04.2020 3 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Dlouho jsem měla pocit, že se v knížce vlastně nic moc neděje. Člověk ví, že všechno bude nakonec jinak, tak čte dál, ale příběh trošku vázne. Ale posledních cca 100 stran už to mělo spád a závěr rozhodně stál za ten natahanější začátek.

24.03.2020 4 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Zajímavej nápad, ale ta vata mezi tím, to bylo utrpení. Škoda. Navíc teda konec působil dojmem, že se autorce prostě nechtělo vymyslet něco smysluplnýho.

14.03.2020 3 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Ze začátku jsem se bála, že mi nesedne styl psaní a že to možná bude trošku nuda. Ale vůbec ne! S postupem času se mi styl naopak zalíbil a jak příběh pokračoval, byla to pecka.

04.03.2020 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Uf. Už dlouho se mi nestalo, že bych se musela do knížky tolik nutit, a to jsem se na ni opravdu těšila. Nevím, příběh Sáry měl potenciál, ale v záplavě všeho ostatního to jaksi zaniklo. Celkově mě ten příběh nezaujal, bohužel.

27.02.2020 3 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Z autorova tria Trhlina - Strach - Tma je tohle podle mě nejslabší. Nejvíc mi vadila malá dávka realističnosti, prostě jsem mu ten příběh celou dobu nevěřila. Ale autor umí psát, takže za přečtení to stálo. :)

Paříž: Katakomby Paříž: Katakomby Jeremy Bates

Podobně jako v Lese sebevrahů se mi první část zdála zbytečně natahaná, ale autorův styl se mi líbí a četlo se to dobře. Les mi přišel strašidelnější, ale ani Katakomby nebyly špatný.

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Mně se to líbilo, první půlka sice s hororem neměla moc společnýho, ale ta drůha byla napínavá a atmosferická, určitě to stojí za přečtení.

Pamatuji si vás všechny Pamatuji si vás všechny Yrsa Sigurðardóttir

V knížce se na můj vkus moc střídaly nudný roztahaný pasáže s poměrně krátkýma chvilkama napětí. Ke konci to sice docela nabralo grády, ale na závěr jsem teda postrádala hodně vysvětlování, kdybych nevěděla, že není pokračování, tak ho asi hned hledám.

21.01.2020 3 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Parádní oddechová - ale rozhodně ne banální - četba se super zápletkou.

21.01.2020 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Za mě nejlepší autorova kniha, místy jsem se dokonce bála, což se mi často nestává. :) Moc se mi líbí i styl psaní, rozhodně doporučuju.

21.01.2020 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Jako velký pozitivum této knížky vidím to, že pokud se někdy rozhodnu vydat svoje středoškolský slohovky, tak už vím, že mám šanci na úspěch.
Ale ne, přečíst se to dalo, ale ten styl byl teda opravdu do očí bijící, příběh celkem o ničem, fotky prvoplánový, bohužel opravdu nic moc.

21.01.2020 2 z 5