TerezaMondeková TerezaMondeková komentáře u knih

Nedotknutelný Nedotknutelný Amanda Quick (p)

Kniha rozhodně patří mezi ty lepší od autorky. Zápletka v knize byla skvěle vymyšlená. Možná trochu moc komplikovaná, že jsem si na konci musela všechno srovnat, kdo, co udělal, kdo to byl, ale rozhodně to bylo promyšlené a nezůstaly mi žádné nezodpovězené otázky a otevřené konce. Rozhodně nechybělo napětí, překvapení, láska, nebezpečí, akce, zvrat a jiskření mezi hlavními hrdiny. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny a i vedlejší postavy. Jen mě trochu mrzí, že jsem nezačala od prvního dílu, ale rozhodně si je přečtu a těším se na ně.

06.09.2022 5 z 5

Dáma na útěku Dáma na útěku Amanda Quick (p)

Skvělé pokračování. Skvělé prostředí malého města, ale i odkrývání pravdy ohledně oslnivého Hollywoodu. Chytlavý začátek, vraždy, nebezpečí, překvapení, záhady, ale i erotika. Ale musím říct, že mě zaujala Raina a Luther. Snad nebudou chybět v dalším dílu. Ale opět... moc vrahů, bylo to přehnané.

17.07.2022 4 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Co se týče druhého dílu... nechybělo překvapení, vzrušení, akce. Ani láska, přátelství, jak se vyrovnat se ztrátou blízkých, jak je těžké žít s vinou, jak odpouštět. Nechyběly ani dost emoční okamžiky. Ale přijde mi že knižní a filmové zpracování se teď docela lišilo. Ať už jde o charaktery postav, děj, konec.
Romantická linka... nevím. Mezi Čtyřkou a Tris to dost skřípalo. I když... kdo z nás by měl romantický a dokonalý vztah bez hádek, když je válka. A navíc i když se hádali, tak mezi nimi bylo pouto, které i přes to všechno bylo evidentní.
Jsem moc ráda, že jsme se v knize opět setkali s předešlými postavami, které jsem si oblíbila a blíže jsme se s nimi seznámili. U některých jsem ráda nebyla a samozřejmě mi bylo líto některých postav, které v rámci války zemřeli.
Co mi dost zkazilo dojem z knihy, tak to byla Tris. V tomhle díle mi dost lezla na nervy. V prvním dílu se mi líbila... odvážná, nebojácná, citlivá, nesobecká. Ale teď mi přišlo, jako by ze sebe dělala schválně mučednici. Na jednu stranu jsem se jí snažila pochopit, přišla o všechno. Rodinu, přátelé, výčitky z toho, co udělala, ale po čase to prostě lezlo na nervy. Navíc to její myšlení "Já jsem divergentní, já všechno můžu dokázat, nikdo jiný ne". Prostě ne.
P.S. Neohrožení jsou svobodný a umí žít!

14.04.2022 4 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Ani od druhého dílu jsem se nedokázala odrhnout... sice jsem nespala celou noc, ale co. Druhý díl se mi opět líbil, ale děj mi přišel trošku slabší, než v prvním díle. Trochu míň napětí a překvapení, ale konec se mi zase líbil hodně. Ale trošku mě zklamalo, že se vztah Dana a Abby moc nevyvíjel. Snad se to spraví v příštím díle. Musím ale přiznat, že mi na konci bylo strašně líto Micaha, Lary a dokonce i Cala. Hlavně Micah mi přirostl k srdci. Nechyběly ani zajímavé fotky. Jsem zvědavá na poslední díl.

02.04.2022 4 z 5

Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Vražedkyně - Ženy s krví na rukou Jennifer Wright

Docela zajímavá kniha... Tvrzení, že obrovského násilí jsou schopni jenom muži... tomu po přečtení téhle knihy opravdu nevěřím. Některé příběhy byly opravdu silná káva a musela jsem to zpracovat. Na můj vkus v knize bylo až moc povídek. Byla bych radši, kdyby jich tam bylo míň, ale zase by byly delší. Některé byly opravdu krátké a strohé, ale na druhou stranu... jsem za to i ráda. Asi bych nechtěla moc dlouho číst o vraždění sekyrou, trávení lidí jedem, kanibalismu, o krutém zacházení s otroky... Hrůza!

11.01.2022 3 z 5

Téměř dokonalá vražda Téměř dokonalá vražda Václav Pavel Borovička

Jednu knihu jsem už od stejného autora četla a jeho styl se mi celkem líbil, takže jsem se ráda pustila do další jeho knihy. Nebyla špatná. Myslím, že první povídku vybral skvěle. Hned jsem se začetla. Ale pak už to bylo trošku horší. Některé povídky mi nepřišly tolik zajímavé, někdy jsem se i nudila. Myslím, že autor občas něco popisuje moc zdlouhavě, něco bylo úplně zbytečné. Některé povídky mi přišly i takové... useknuté, nedokončené. Ráda bych se o nich dozvěděla víc, jak všechno dopadlo. Některé případy mi přišly i dost nechutné, opravdu musí mít člověk silný žaludek.

11.01.2022 3 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

I druhý díl filmového zpracování jsem viděla a líbil se mi. Nakonec kniha nebyla špatná. Je pravda, že i knižní děj se stejně jako v jedničce lišil. Ale podle mě to tentokrát bylo trošičku horší než film. Neříkám, že mě kniha nebavila... bavila, i když jsem stejně jako u jedničky věděla, jaký bude konec, co se stane, ale stejně jsem si knihu ráda přečetla, ale radši příště se radši podívám na film. Během knihy jsem se i dost zasmála. Taky když jsem byla v knize pokaždé řeč o Groverovi jako o nevěstě... vybavil se mi obraz z filmu, jak vypadal... Ježíši. Dost mě zajímá i jak to bude mezi Thalií a Percym.
Během čtení knihy jsem cítila i vztek kvůli tomu, jak se všichni chovali k Tysonovi, jak se mu všichni smáli, ponižovali ho. Mě se ve filmu postava Tysona moc líbila, ale přišlo mi... jako by v knize byla jeho postava... hloupější, jako by z něho spisovatel udělal úplného blbečka.

01.09.2021 3 z 5

Vraždy hollywoodských hvězd Vraždy hollywoodských hvězd Václav Pavel Borovička

Když jsem si přečetla popis téhle knihy, tak jsem byla hodně zvědavá a těšila jsem se na ni. Ale když jsem začala číst, tak jsem byla docela zklamaná. Podle popisu jsem čekala něco úplně jiného. Občas jsem se u knihy nudila, občas mi přišlo, že je něco zbytečně zdlouhavé, že tam autor popisuje něco... něco co je úplně zbytečné. Taky si myslím, že autor mohl vybrat zajímavější případy, ale to je věc názoru. Když jsem četla, tak mě opravdu rozesmálo tvrzení, že jestli chceš v Hollywoodu prorazit, tak musíš přijít a mít otevřenou náruč i klín dokořán... A podle toho, co jsem se v knize dočetla, tak to je pravda.
Nejvíce mě zaujal příběh Satanovy milenky. To jsem byla opravdu zděšená. Nedokážu pochopit, jak může někdo, kdo nemá ani průměrnou inteligenci, tak manipulovat s lidmi a úplně je zblbnout. Jak může někdo takový přesvědčit ostatní, že je to Ježíš Kristus, ale i Satan. Jak někdo takový může zmanipulovat lidi tak, že ho poslouchají na slovo. Že kvůli němu zabíjejí a nemají žádné výčitky svědomí! Nevím, co je horší... Jestli člověk, který dokáže takhle s ostatními manipulovat a úplně je zblbnout nebo lidi, kteří těm jeho kecům věří a nechají se zblbnout! Nejvíc mě děsí, že takového psychopata na první pohled nepoznáte.
Ale jedno tvrzení v knize mě nakrklo hned na začátku. Tvrzení, že Hollywood je jediné místo na světě, které je plné krásných žen! Rozhodně si musíme připomenout, že podle výzkumu jsou Češky jedny z nejkrásnějších žen na světě a naši krásu jezdí obdivovat i cizinci. Takže ať si Hollywood tolik nefandí!

12.08.2021 3 z 5

Probuzené city Probuzené city Katy Evans

Kniha se mi líbila, jsem ráda, že jsem si ji přečetla, ale nic výjimečného to nebylo. U Katy Evans jsem zvyklá na lepší knihy. Na knihy, které mají skvělé a originální nápady. Prostě si myslím, že tahle autorka má navíc, než na psaní harlekýnek. Občas jsem se zasmála, mezi hlavními hrdiny to jiskřilo, ale konec u takových knih je vždycky stejný. Ale na odreagování to bylo skvělé. A epilog se mi opravdu líbil.
Alex se mi docela líbila. Ale přišla mi trošku moc upjatá. Všechny kárala, poučovala a sama myslela pořád jenom na práci. Nedokázala se pořádně uvolnit a bavit se.
Kit se mi hned líbil. Podle popisu vypadal jako bůh, uměl se uvolnit a bavit se, ale taky dokázal bojovat o to, co chce. Taky se mi líbila jeho romantická stránka.

10.07.2021 3 z 5

Důvodné pochybnosti Důvodné pochybnosti Whitney G. (p)

Musím říct, že o sex, touhu a jiskření v knize není nouze. Taky jsem ocenila nápad, že se příběh celou dobu odehrává z pohledů obou hlavních hrdinů. Dobrý byl i ten nápad, kde autorka popisovala minulost. Postupně jsme tak přicházeli na kloub, co se hlavnímu hrdinovi stalo. Dost se mi líbilo i právnické prostředí. Vždycky se mi tohle povolání zamlouvalo, ale asi bych v hlavě neudržela všechny ty paragrafy. Občas nějaké to překvapení, taky jsem neudržela slzy. I epilog se mi líbil.
Kniha se mi opravdu líbila. Je sice fakt, že tam jsou nějaká klišé a ne moc originální věci. Ten nápad s tou seznamkou, ty hovory... připomnělo mi to knihu Absint. A pak to klišé šéf a stážista. Taky mě docela iritovalo chování hlavních hrdinů... obou. Ale příběh je taky čtivý a emotivní. Takže jsem musela dát plný počet hvězdiček.
Hlavní hrdinka... určitě to byla hodná holka, ale já prostě nemám ráda lidi, kteří dolejzají za člověkem, který se k němu chová jako ke kusu hadru. Přišlo mi, že hlavní hrdinka nemá žádnou sebeúctu. Chápu, že k němu něco cítila, ale stejně... lezlo mi to na nervy. Až potom, když se na něj vykašlala a začala si plnit svůj sen, tak si to u mě trochu vylepšila, protože se přestala soustředit jenom na něj a začala myslet i na sebe a svoje dobro.
Andrew... byl to neuvěřitelný kretén, arogantní, krutý, povýšený, namyšlený. K hlavní hrdince se choval jako ke kudu hadru. Ale přišlo mi, že skoro celou knihu řešil jenom sex. Přišlo mi, že je na něm závislý! Ale upřímně... když se dozvíme, co ho tak změnilo a co ho potkalo, tak se jeho chování dá pochopit. Bylo to hodně kruté a nezasloužil si to. I to, že nehledal další vztah a přátelství je pochopitelné. Nechápu, jak lidi jako Ava můžou existovat... z takových lidí se mi dělá špatně. I to, že nesnášel lži se dá pochopit.

09.07.2021 5 z 5

Chci tě zpátky! Chci tě zpátky! Katy Evans

I druhý díl se mi docela líbil. Nic velkého, nic výjimečného, konec je předem jasný. Občas jsem se zasmála, kniha je skvělá na odreagování. Ale líbí se mi, že jsme se v tomhle díle opět setkali s předešlými hrdiny a viděli, jak daleko se ve svém životě posunuli.

05.07.2021 3 z 5

Král Škorpion Král Škorpion Max Allan Collins

Film o Králi Škorpionovi jsem si zamilovala, takže jsem byla pochopitelně zvědavá, jak bude napsaná kniha. Líbila se mi víc kniha než film.
Kniha je napsána poutavě a zajímavě. Boje byly popsaný opravdu úžasně a záživně. V příběhu nechyběla ani láska, dobrodružství a nebezpečí. U knihy jsem se několikrát i zasmála... hlavně když Mathayus přistál v místnosti, která byla Memnonův harém a pak následně přistál v místnosti, kde se koupala nahá čarodějka. Měl šťastný den. Taky se mi moc líbily stránky, které byly nádherně ozdobené.
V knize se mi líbilo, že si občas postavy řekly něco úplně jiného, některé jejich reakce a projevy byly jiné než ve filmu a mě se to v knize líbilo mnohem víc. Přišlo mi, že v knize dával Mathayus více najevo svou náklonost ke Kasandře. Více se o ni staral, více ji ochraňoval... dával otevřeně najevo, že je to jeho žena. Mathayus mi v knize přišel ochranitelský, ohleduplný, odvážný, citlivý, bezpochyby nádherný muž a úžasný bojovník.
Musím říct, že v jedné chvíli mi i Memnon přišel jako by se do Kasandry upřímně zamiloval, ale spíše ho asi přitahovalo to, že to byla bez pochyby krásná žena, kterou nemohl mít. Ani se Kasandře nedivím, že Memnonem opovrhovala. Mít něco s mužem, který ji v jedenácti odvedl od její rodiny a celou ji vyvraždil... to by se i mě zvedal žaludek. A když se pak objeví chlap jako je Mathayus... no, myslím, že žádná by Mathayusovi neodolala.
P.S. Nesmím zapomenout na úžasnou velbloudici!

23.02.2021 5 z 5

Žár Žár Maya Banks

Příběh Ashe se mi líbil nejvíc. Kniha mě chytla hned na začátku a líbilo se mi, že Ash... vlastně hned na první pohled věděl, že je Josie "ta pravá". A pak se jí snažil získat. V knize opět nechybí sex, erotika, ale ani romantika a láska. Nechybělo ani napětí a překvapení. Rozhodně pro mě bylo větší překvapení to, co se stalo na konci Josie, než to s těmi obrazy. A konec se mi opravdu líbil. Romantický, dojemný... a epilog byl taky pěkný. Nádherné zakončení, až mi bylo líto, že série končí. Ale opravdu mi k srdci přirostla Brittany a Kai. Kdyby měli svůj vlastní příběh s chutí bych se na něj vrhla.
Byla jsem ráda, že jsme se v tomhle díle konečně něco dozvěděli o Ashovi. O tom, jak vyrůstal, o jeho rodině, proč se s nimi nestýká. Bylo mi ho opravdu líto. Sami jsme se přesvědčili o tom, že je jeho matka opravdu mrcha. Bylo mi i líto Bethany, musela být asi opravdu zoufalá, když šla pro pomoc za Ashem, kterému tolik ublížila. Ale Ash se opět zachoval jako charakter a dobrý člověk a o Bethany se postaral.
Moc se mi líbilo, že Jace, Gabe, Ash, Mia, Bethany, Josie spolu opravdu drželi jako rodina. Vzájemně se podporovali, chránili...
P.S. Takovou dámskou jízdu bych opravdu chtěla zažít!

09.12.2019 4 z 5

Spoutaní temnotou Spoutaní temnotou Alexandra Ivy

I tenhle díl se mi líbil. Ale tenhle díl mi ve srovnání s předešlými díly přišel slabší. Ale musí říct, že se mi líbí, jak autorka dokáže svoje knihy skvěle propojit, že se v každém díle setkáváme s předchozími hrdiny a s dalšími lidmi, u kterých by nás příběh taky zajímal. Líbí se mi, jak dokáže autorka skvěle popisovat boje, situace, že si to dokážeme představit. Ale ani v tomhle díle nechyběla romantika, erotika, překvapení, napětí, nebezpečí, humor. Taky se mi líbí, že jsme se v tomhle díle potkali se Santiagem. Že by taky konečně našel svou vyvolenou...? Necháme se překvapit. Už se moc těším na příchod Temného pana.
Jaelyn se mi líbila už v předchozím díle. Jeto ten typ ženy, která nepotřebuje muže, aby ji chránil. Je to ten typ ženy, která má svůj vlastní názor, vlastní mozek, hlavu... nenechá se omezovat nebo ponižovat muži.
Ariyal... ani nevím, jestli se mi líbil. Temný skřítky moc nemusím... Ariyal mi často připadal moc arogantní. Ale líbilo se mi, jak Jaelyn chránil.

23.10.2019 4 z 5

Temný Říman Temný Říman Sylvain Reynard

Myslím, že je to dobré ukončení série. V knize opět nechybí boje, překvapení, napětí a romantika. Skvělé popisování míst, měst a bojů. A přidání dalších zajímavých nápadů. Ale trošku mě zklamalo to, co vymyslel autor na konec... to s hlavním hrdinou. Nejvíc se mi na něm líbilo, že je to upír a nakonec tohle... konec jsem čekala jiný. Ale asi si tuhle sérii znovu nepřečtu.

21.10.2019 3 z 5

Pohlceni temnotou Pohlceni temnotou Alexandra Ivy

Líbí se mi, jak autorka dokáže všechny knihy výborně propojit. Líbí se mi, jak autorka dává do svých knih pokaždé jiné nadpřirozené bytosti. Upíry, vlkodlaky, čarodějnice, džiny... je to prostě úžasný. Další úžasně napsaný a promyšlený díl, ve kterém nechyběla láska, erotika, akce, úžasný napínavý konec, krásný epilog. Taky se mi líbilo, že jsme se už tomhle díle setkali s budoucími hlavními hrdiny příští knihy. Ale co se mi na téhle knize opravdu líbilo bylo to, že tady v té knize měli hlavní hrdinové kompletní rodinu. Matka, otec a dítě. To v předchozích dílech nebylo a byla to opravdu příjemná změna a úžasný nápad. A Levet? Bože... Levet je fantastický v každém díle. Hned tomu příběhu dodá větší šmrnc.
Layla se mi hned líbila. Hlavně proto, že byla ochotná riskovat svůj vlastní život za záchranu miminka, které ani nebylo její vlastní. Ostatní v tom miminku viděli možnost, jak přivézt zpátky Temného pána, ale ona viděla jenom bezbranné a nevinné miminko. Opravdu se chovala jako správná matka a za tohle měla můj obdiv. Ale Layla taky byla statečná, tvrdohlavá, milující a hodně drzá.
Tane se mi taky docela líbil. Sice měl pověs krutého, nelítostného, bezcitného Charona, ale postupem času se ukazovalo, že takový není. Když viděl Laylu, tak ji hned chtěl chránit, i kdyby ho zato Věštírna měla potrestat. Nebo když se s Laylou bavil o své minulosti, o své proměně, o tom, proč se stal upírem, proč dělá tu práci, kterou dělá, tak se taky ukázalo, že není bezcitný mizera. Tane byl statečný, tvrdohlavý, odvážný, ale taky milující partner a otec.

29.07.2019 5 z 5

Závod o život Závod o život Kresley Cole

Neměla jsem v plánu tenhle díl číst, protože mě popisem moc nezaujal, ale přečetla jsem už všechny ostatní díly ze série a nějak mi to nedalo. Moc jsem od knihy nečekala, ale nakonec jsem byla mile překvapená.... hodně mile překvapená. Kniha se mi opravdu líbila. Sice mám nejradši jiné díly, ale tenhle rozhodně nezaostává. V knize opravdu nechyběla jiskra, touha a vášeň mezi hlavními hrdiny. V knize nechybělo nebezpečí, napětí, dobrodružství, akce, romantika, sex, překvapení a ten zvrat v knize, to odhalení, jak to všechno vlastně bylo, proč to tak bylo.... to byl opravdu velký šok a musím říct, že to měla autorka opravdu brilantně vymyšlený.

08.04.2019 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Maya Banks

Už jsem od téhle autorky něco četla a docela se mi to líbilo, takže jsem se vrhla na další knihy. Líbila se mi hlavní myšlenka toho příběhu, líbil se mi děj, jakým kniha probíhala. Líbil se mi ten nápad na minulost hlavní hrdinky. Taky mám ráda knihy, ve kterých je detektivní, kriminální zápletka a romantika. Ale občas některé myšlenky byly opravdu zdlouhavé a něco se pořád dokola opakovalo. A navíc to chování hlavní hrdinky... Za to jsem se rozhodla hvězdičku ubrat, ale líbilo se mi napětí na konci knihy a docela i epilog.
V knize se mi líbil vztah hlavních hrdinů. Oba dva předstírali, že jim na sobě nezáleží. Uráželi se, provokovali se, popichovali se, ale furt to mezi nimi jiskřilo. Když byl jeden v průšvihu, tak ten druhý se nenechal odradit. Hlavní hrdina chtěl pomoct, protože si konečně přiznal, že mu na lize záleží a chtěl ji ochránit. Líbilo se mi, že se v té složité situaci konečně přiznali tomu druhému se svými city a přestali se tomu druhému bránit. I když to bylo možná trochu rychlé... nenáviděli se, přiznali si své city a byli spolu. Možná by bylo lepší, kdyby tam byl jejich vztah více rozvinutý, ale dobře.
Eliza... všichni o ní říkali, jak je odvážná, neústupná, ale mě přišla trošku jako fňukna. "Já nejsem cenná a drahocenná, já nejsem hodná, jsem zlá, můžu za to já..." Furt dokola to opakovala a opakovala a mě to už potom lezlo na nervy. Až potom, když přijala pomoc, tak přestala furt brečet a začala rozumně uvažovat.
Wade... se mi líbil. Vlk samotář, odtažitý, krutý, nafoukaný... byla to jenom maska. Prožil si kruté dětství a nebyl tak otevřený jako ostatní. Měl nasazenou masku, aby si od něho ostatní drželi odstup. Ale když se snažil Elizu chránit tak byl... ohleduplný, citlivý, majetnický, odhodlaný udělat cokoliv, aby byla v bezpečí. Chlap, který se nebál závazku, když našel tu pravou, tak ji nehodlal pustit. Navíc vypadal skvěle, opravdový alfa samec, bohatý, sexy... Chlap se vším všudy.

25.11.2018 4 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Pro mě je tohle prostě průměrná autorka. Její příběhy jsou prostě... nejsou originální. Ani nějak záživný... Když si přečtu nějakou její knihu, tak mi to přijde, že si ona nějakou knihu přečetla a když se jí líbila ta hlavní myšlenka toho příběhu, tak se rozhodla napsat podobnou knihu. Prostě jsou to příběhy, které už někdo napsal a mnohem lepší. Co mi tam chybělo byl nějaký velký zvrat, kde bych si řekla wow, ale to se nestalo, protože nám zase bylo jasné, co bude hlavní zvrat nebo překvapení a jak to skončí nám bylo taky jasný, protože jinak by to bylo o ničem. Jediné, co stálo zato... bylo asi Astonovo dětství.

03.11.2018 3 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Famózní! Nejdřív jsem se bála, jaká kniha bude, protože mi popisem připomínala film Ledové ostří nebo Na tenkém ledě. Taky jsem nebyla nějak extra velký fanoušek krasobruslení, ale nakonec jsem byla příjemně překvapená. Autorka opět napsala úžasnou knihu.
Prostředí, které autorka v knize popsala, vykreslila, je opravdu záživné, příjemné, originální a fascinující. Sice mi nepřišlo, že ani tady byla nějaká extra velká zápletka, ale ani tentokrát to příběhu vůbec neuškodilo. Během příběhu se pořád něco řešilo. Moc se mi líbil epilog. Jen mě mrzí, že některé situace v knize popsány nebyly. Třeba hodiny baletu, u kterých bychom se skvěle pobavili, nebo že se jen tak přeskočilo z jednoho témetu na druhé. To mohlo být popsáno lépe, ale dá se to překousnout.
Vztah mezi hlavními hrdiny... téda! Hlavní hrdiny jsem občas nenáviděla kvůli jejich chování, a občas jsem je milovala... Líbilo se mi, jaký vztah měli hlavní hrdinové. Nenávist, která přejde v přátelství a pak to přejde v lásku. Neskutečně jsem se bavila, jak se bavili, hašteřili, soutěžili spolu, hádali se, dost jsem se u toho zasmála. Líbilo se mi, jak byl v knize popsán vývoj jejich vztahu od úplného začátku. Rozhodně kniha není jenom o sexu. Nechybělo vzájemné sbližování, svěřování se, popisování svých nejistot a obav, jizev. Vlastně i poznávání toho druhého, jaký je.

03.05.2023 5 z 5