tereza7804 tereza7804 komentáře u knih

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Oddechová, příjemná jednohubka na pár dnů, když se vám nechce moc přemýšlet. Aneb klasická Kasie West. Strašně jsem si hlavní hrdiny oblíbila a celkově mi vztah mezi nimi sedl snad úplně nejvíc ze všech K.W. knížek.

20.09.2022 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Po prvním dílu jsem nečekala, že vůbec bude možné napsat něco víc strhujícího.. omyl.. Vážně dlouho se mi nestalo, že by druhý díl byl o tolik lepší než ten první a to Skleněný trůn měl opravdu velmi, velmi málo k naprosté dokonalosti. 5/5

20.09.2022 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Asi nejlepší díl z celé série, akční, nabitý, fantastický prostě... Není asi co víc dodat

20.09.2022 5 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Percy Jackson je napsaný tak jednoduše, až je to geniální! Vždycky si říkáte, jak vás už nic nemůže překvapit, a pak přijde BUM a vám spadne čelist až na zem. Druhý díl si u mě stále drží pozici na první příčce, ale jinak jsou všechny díly prostě srovnatelně dobré! 4,5/5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Tohle byla vážně pecka... Pokaždé co od Colleen přečtu novou knihu, zdá se být ještě lepší než předchozí! :D Neuvěřitelně nadaná autorka, která píše tak uvěřitelné příběhy, že vás chytí za srdce a nepustí. 5/5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Ačkoliv jsem slyšela že druhý díl je pro většinu čtenářů zklamáním a tolik se jim nelíbil, tak za mě byl teda o něco lepší než první :D. Víc akce, víc zápletek, zajímavější prostředí a děj, vážně se mi to moc líbilo, ale má to pár much, které vlastně ani nedokážu vyjmenovat. Jen prostě 5 hvězd dát nemůžu, když to srovnám s knihami, kterým jsem plný počet vážně dala. 4,7/5

Warcross Warcross Marie Lu

ze začátku mi nešlo zvyknout si na styl psaní, byl pro mě takový jiný než vše, co jsem kdy četla a ani vlastně nevím čím. Nápad skvělý, postavy a zápletka taky, jen bych potřebovala trošku větší popisy prostředí, které bylo někdy vážně obtížné si představit. Nebyla to kniha, u které bych si řekla WAU, ale byla vážně dobrá! 4,4/5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tohle asi ani nemusím komentovat :D měla jsem z knihy velké obavy, ale ty mě hned po pár stranách přešly :D neuvěřitelné zpracování postav, prostředí a celková zápletka a nápad... neuvěřitelné.. Maasová je vážně legendární autorka.

30.07.2022 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

1 hvězdu za obálku, tohle bylo fakt špatný a šíleně cringe.. poezii mám vážně ráda, ale tohle mělo hloubku jak plytký talíř a nedalo mi to vůbec nic. Taková slátanina bez pointy :/

30.07.2022 1 z 5

Být milován, milovat Být milován, milovat Vladimír Holan

Holan je prostě skvělý, ačkoliv tato básnická sbírka se mi nezalíbila tolik, jako Les bez stromů :)

30.07.2022 4 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Rozjezd pomalý a chvílemi jsem vážně trpěla a chtěla části i přeskakovat, ale posledních sto stran to víceméně zachránilo a jako celek to vážně špatné nebylo. 3,5/5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Že já po knize ,,Neviditelný život Addie LaRue" šla na tohle s myšlenkou ,, jo, to si oddechnu" :D. Řekla jsem to jednou a řeknu to klidně znovu, Colleen Hoover nikdy nezklame. Čekala jsem vše, ale tohle fakt ne. CoHo má tak kreativní, promyšlené a dechberoucí nápady, že vás její díla prostě srovnají se zemí. Zápletka mě v knize šokovala na tolik, že mi spadla brada snad až k nohám a v oku se dokonce zaleskla i slza. Z konce jsem v rozpacích doteď a rozhodně se nemůžu dočkat na její další díla, která mě bezpochyby taky emočně zničí :D. Její knihy celkově mají hrozně moc věcí na zamyšlení z reálného života a hroznou hloubku.
5/5 - za rok 2022 čtu samé skvělé knížky mi přijde! :D

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Tohle je asi bez komentáře. Trošku jsem se bála, že se mi kniha líbit nebude kvůli tomu, že to bude moc zdlouhavé a jednoduše mě to přestane bavit. Ale tohle předčilo moje veškeré očekávání. Je to napsané neuvěřitelně zajímavě, hlavně jak se protínají dvě období a kniha má takový historický a krásný nádech, který vás prostě chytí za srdce a nepustí. Zápletka, vývoj děje a finále byli naprosto nepředvídatelné a mě osobně konec vážně zničil. Bonusem jsou všechny ty myšlenky a citáty, které mi běhají v hlavě doteď. Tohle je vážně jedna z knih, která vás ,,existencionálně" někam posune a uvědomíte si hrozně moc věcí. Vážně *nezapomenutelný* zážitek a postavy.
5/5 - bez debat.

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Kasie West

Od Kasie je tohle docela novinka. Za mě to bylo něco trošku odlišného, než co jinak píše a bylo to ale vážně povedené! Čekala jsem lepší průměr a za mě je to snad jedna z nejlepších knih, co jsem od Kasie West četla (a to jsem četla vše, krom Štěstí v lásce)! V jejích jiných knihách je zápletka hrozně předvídatelná a prostě víte jak to víceméně dopadne (stejně to všichni čteme a milujeme :D, protože je to prostě i tak pecka!), ale v Okamžiku pravdy jsem do té doby, než se to vážně řeklo nevěděla, jak to sakra vůbec je a jak to dopadne!?
Furt ale beru ohled na to, že je to prostě jednoduché odpočinkové čtení, takže plný počet dát nejde, i tak jsem této knize ale dala poměrně vysoké hodnocení!
4,8/5
Vážně doporučuji!

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Má cenu se k téhle autorce ještě vyjadřovat? Stejně jako Dopisy ztraceným a Na co slova nestačí, mě Říkej tomu jak chceš rozložilo a zase složilo. Bála jsem se trošku, že už autorka po předešlých dvou knihách nedokáže v podobném stylu napsat nic srovnatelně dobrého a opak byl pravdou. V téhle knize jsem nedokázala předpovědět absolutně nic a každý zvrat mě vychýlil z mojí oběžné dráhy a nechal ve mně miliony otázek. Za mě snad nejlepší díl z celé téhle ,,série". Klobouk dolů autorce, protože píše vážně čtivě, čte se to rychle a nenudíte se u toho. Jestli hledáte jednohubku, která vám něco dá a nebude to prostě plytká hloupost, tak berte tohle. Pochybuji, že vás to zklame.
5/5 - nečekaně :)

Winter Winter Marissa Meyer

Naprosto dechberoucí zakončení celé série. Po dočtení jsem nedokázala pochopit, že je po ,,všem". Autorka má vážně neuvěřitelně originální prostředí, postavy a zápletky, které vám zamotají hlavu až do konce. Moc se těším na její další série, ačkoliv její knihy nejsou úplně krátké, není v nich ani stránka navíc, nebo moment, kdy by se něco nedělo, či děj stál. Vše stále uhání jako o závod. I tak se mi ale z celé série tento díl líbil asi nejméně.
1. Cress
2. Scarlet/ Cinder
3. Winter
Proto tento díl hodnotím (,,jen") 4,8/5

19.01.2022

Cress Cress Marissa Meyer

Vždycky než jdu na další díl, tak si říkám ,,To nemůže už přece být lepší, to prostě nejde!´´.
Marisso, přestaň psát tak dobře, odkud mám brát tak vysoká hodnocení?! Cinder jsem s klidným srdcem dala 4,8/5 a Scarlet 5/5... a co teď? Cress byla tak pětkrát lepší a to opravdu nepřeháním. Dechberoucí zápletky, skvěle popsané prostředí (aneb ne moc, ale tak akorát na pochopení) a úžasné postavy. Kamarádství Cinder a Thorna mě vážně v pozitivním směru zabíjí. Dusila jsem se během čtení smíchy i slzami. Těch 600 stran vám uplyne až MOC rychle. Tomuhle se říká neuvěřitelný talent.
6/5 - co se dá dělat :D

29.11.2021 5 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Uznávám, nebylo to vůbec špatné. Super svět, zajímavý nápad a postavy Nathanaela a Silase byly fakt pecka (Elisabeth mi moc nesedla). Bohužel jsem od knihy měla obrovské očekávání a až tak mě bohužel prostě neohromila. Plno věcí nedotažených, pár zápletek nevysvětlených ( Elisabethtin původ?) a někdy jsem se vážně ztrácela v popisech. Kdyby kniha byla o 150 stran kratší, nebo měla více dílů, nebylo by to vůbec na škodu. Ke konci už totiž bylo cítit, že autorka moc neví, jak celý děj rozplést a tak to za mě skončilo dosti chaoticky. Buď měla některé zápletky prostě vynechat a zkrátit knihu, nebo to prohloubit a dát to do dvou dílů. Určitě není ztráta času si knihu přečíst, v tomhle případě vážně záleží jen na vkusu ( který šel prostě trošku mimo mě :D).
4,3/5

29.11.2021 4 z 5

Možná tentokrát Možná tentokrát Kasie West

Zastávám názor, že Kasie West prostě nikdy neomrzí. Všechny knížky jsou sice na stejné brdo, ale touha číst dál a dál se nikterak nezmenšuje. Možná tentokrát patří sice ke slabším knihám od ní, ale za mě to bylo i celkově odlišné od jejich předchozích děl. Kniha by se dle mého obešla bez dobrých osmdesáti stran, i přesto to bylo vážně fajn a oddechové čtení.
4,2/5

29.11.2021 4 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Nečekala jsem, že mě po Cinder něco překvapí a ono ejhle, Scarlet.
Scarlet je povahově úplně jiná než Cinder, ale mám ji snad ještě radši. Nad zápletkami s Vlkem jsem se roztékala blahem a nad Scarletinou tvrdohlavostí a ,,hustostí" taky. Málo se mi stává, že druhé díly ze sérií si udrží úroveň, ale tohle ten případ rozhodně není. S radostí a napětím se jdu vrhnou na třetí díl, který je taky předposlední, což mě hrozně mrzí. Tenhle jsem jsem si vážně zamilovala a vůbec se mi z něho nechce pryč :(.
Rozhodně 5/5.

15.08.2021 5 z 5