tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Máš mě vůbec rád? Máš mě vůbec rád? Fausto Brizzi

Dávám této knize čtyři hvězdy. Stejně jako předchozí 100 dnů štěstí. Musím říct, že předchozí knihu pocitově hodnotím trochu výš. Přišla mi uvěřitelnější. V knize Máš mě vůbec rád? je všechno co od autora očekáváme... jistá melancholie, popis života s prarodiči, geniální obchůdek Klábosení, silné emoce a v určité chvíli jistá bezvýchodnost. Potěšilo mě setkání se starými známými, protože teď víme, jak dopadli. Na druhou stanu mě zklamal celkový boj s depresí, protože to nepůsobilo skutečně. Nemůžete ji mít a najednou být v pohodě. V reálu je to o hodně složitější, těžší a zoufalejší.

18.01.2018 4 z 5

Otec Kondelík a ženich Vejvara Otec Kondelík a ženich Vejvara Ignát Herrmann

Dělalo mi problém se začíst. Prvních sto stran jsem cítila rozmrzelost. Knihu jsem našla doma a vrhla se na ni v rámci Knižní výzvy. A vytrvala jsem a když jsem si zvykla na sloh, tak jsem se královsky bavila. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a stejně jako pan Vejvara vytrvala a společně jsme došli šťastného konce. Hned bych teď vyrazila do Besedy na tanec.

28.12.2017 4 z 5

Sedm let v Tibetu Sedm let v Tibetu Heinrich Harrer

Je to literatura faktu. Suchá a faktografická. Cesty a situace se často opakují, protože je to pravdivý příběh a ne dobrodružný román. Když jsem to takhle brala, dostala jsem přesně to, co jsem čekala a moc se mi to líbilo.

27.12.2017 4 z 5

Léto plné tajemství Léto plné tajemství Alison Lucy

Letní tajemství, lehké čtení. Taková jednohubka na zimní večery, kdy si chcete užít trochu toho Mexika. Přečetla jsem, líbilo se mi to a zapomenu to.

15.12.2017 3 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Líbila se mi jen první povídka. Ostatní mě docela zklamali. To musí být Vánoce, když se rodiče servou ve frontě na domečky :-)

12.12.2017 2 z 5

Nemilované královny Nemilované královny Helga Thoma

A pak aby dívka chtěla být princeznou.....

12.12.2017

Historie mafie Historie mafie Nigel Cawthorne

Zajímavá kniha, poučná. Ale ztrácela jsem se v desítkách jmen a přišlo mi to napsané dost kostrbatě. Kniha je krásně udělaná, ale opravdu se mi nečetla příliš dobře.
Při druhém čtení sundavám jednu hvězdu a nechávám na jedné hvězdě. Samé divné věty typu: Nejprve se policie bála, že bude obviněn on (v textu myslí policii). To tam nemají korekturu? To se nedá.

12.12.2017 1 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Odpočinková kniha, která má absolutně předvídatelný konec. Setkání s Životem je ale výborný nápad. Hodně jsem přemýšlela, jak by vypadal ten můj a jestli bych ho chtěla poznat. Představuji si ho jako uváleného chlápka s brýlemi, který by mě měl občas zfackovat.
Lucy mi byla chvílemi nesympatická, protože nedokázala vyměnit ani žárovku v koupelně, ale nakonec si to u mě srovnala. Ona není žádná hrdinka. Je jen holka, co ztratila samu sebe a touhu někam se v životě pohnout.
Jdu mrknout, jak jsou na tom koberce.

12.12.2017 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Při téhle knize jsem cítila vztek. Přála jsem Jackovi strašné věci. Celou dobu jsem si říkala, jak bych se z téhle situace asi dostala já. Psychický teror je možná horší než ten fyzický, protože se nedá dokázat.

28.11.2017 4 z 5

Skrýš na konci útesu Skrýš na konci útesu Laura Walden

Kniha mě nijak nenadchla. Všudypřítomné vysvětlivky mě iritovaly. Historická linie byla lepší. A ta zamilovanost - všichni se po pár dnech zamilovali, často na první pohled, cítili "to", samá osudová setkání.
U vysvětlení toho proč se Amy neozvala celý týden, jsem se už chytala za hlavu. To už bylo trochu telenovelové řešení. Dvě hvězdy a po dlouhém váhání přihazuji třetí za prostředí ostrova, whisky, palírnu a recept na konci.

28.11.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Děkuji princi Ládíkovi za jeho knihu. Vzhledem k tomu, že už jsem několika státy bloudila, nechala se občas vyhodit, měla hlad a žízeň, neromanticky přespávala na pláži, kde foukal vítr, padal na mě písek a obtěžovalo mě divoké prase a už dvakrát spala v "domě neblahé pověsti", tak jsem se zvládla do jeho trablů vžít a zasmát se jim. A tímto děkuji všem těm dobrým lidem, co mi někdy pomohli, odvezli a dali mi čokoládu. Neděkuji těm milým klukům, co mi šlohli kameru, Mila sušenku a část spodního prádla.

28.11.2017 5 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Kniha se dotýká mnoha témat. Chudoby, chování k ženám, rasismu, hospodářské krize. A mezitím sledujeme porodní bábu Patience, která chodí k známým i neznámým lidem a pomáhá na svět novému životu. Je tam a prožívá okamžiky štěstí, bolesti, zklamání i smrti. A mezitím si musí urovnat i svůj vlastní život.

: Velmi mě zaujaly popisy porodů a řešení jejich komplikací. Bylo to takové domáčtější a spirituálnější (to zpívaní a tak) než teď, ale za to se umíralo častěji. A pokud jste neměli peníze na lékaře a pobyt v nemocnici, tak bůh s vámi. Doslova.:

22.11.2017 5 z 5

Drake Drake Peter McLean

Drake není žádný drsňák- jen zabijí lidi, obelhává koho může, vyvolává démony a upíjí se k smrti. Jeho existence je dost zoufalá. Kniha je se četla dobře a určitě se těším na pokračování.
::: Vadila anotace nakladatelství, která prozradila identitu několika postav, takže chybělo napětí:::

10.11.2017 4 z 5

Já a pan Jones Já a pan Jones Lucy Diamond (p)

Svěže psaná kniha o třech ženách, rodinách a strastech. Dobře vykreslená psychologie postav a reálné problémy. Prostě odpočinková četba.

28.10.2017 4 z 5

Ocelová past Ocelová past Pavel Hejcman

Starší kniha která neztrácí své kouzlo. Útěk přes půl světa, téměř beznadějný případ a má pořádnou akci.

23.10.2017 4 z 5

Neznámá v zrcadle Neznámá v zrcadle Lynn Beach (p)

Nemohu hodnotit hvězdami. Poprvé jsem ji četla jako dítě na táboře a pak se bála vylézt ze stanu. Po letech přečteno se strašnou nostalgií.

29.09.2017

Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Sandra Byrd

Opravdu příjemná historická kniha. Dobře se četla, držela se faktů, žádné přeslazené romantické odbočky. Život u dvora královny Alžběty Tudorovny, jaký asi opravdu byl. A královna tu jako postava vychází lidštěji a méně hystericky než v jiných knihách.

29.09.2017 5 z 5

Cesta na Aljašku Cesta na Aljašku Jan Šťastný

Cestopis působí jako slohová práce na základní škole. Hrozná nuda.

27.09.2017 1 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Nuda. Děj se vlekl, postavy podle mě často měly příliš moderní myšlení. Kdybych nevěděla, kdy se děj odehrává, tak bych myslela, že jde o další díl seriálu Případy sestry Terezy. Ani okouzlení Irskem se tentokrát nekonalo.

24.09.2017 2 z 5

Strážci příběhů Strážci příběhů Mechthild Gläser

Kouzelná jednohubka. Něco jako Nekonečný příběh literatury. Svět kde se všichni potkávají a myslím, že každý z nás má příběh, který by chtěl zažít. Být součástí velkého dobrodružství. Skvělý námět, jen zpravování mi občas nesedlo.

23.09.2017 3 z 5