TeraOkula TeraOkula komentáře u knih

Mistr a Markétka Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Četla jsem na VŠ a pak ještě jednou kolem třicítky a mám chuť znova. Mysteriózní. Považuji za nejlepší knihu z ruské moderní literatury.

24.08.2017 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Přežili hrůzy koncentračních táborů a dokázali mít svoji vlastní rodinu a žít život dál , i když často vzpomínali na to, kolik jejich spoluvězňů nepřežilo a kolik zahynulo i po válce, protože byli pronásledovaní komunistickým režimem. Není to jeden příběh. To je příběh jednoho národa a leckdy i zapření vlastní víry, je mohlo zachránit od smrti. Hlavní postava knihy kradla, lhala, trpěla i milovala, tak absurdní a přitom pravdivý osud z doby nedávné. Dávám tři hvězdičky. Důvody jsou dva a to, že se mi moc nelíbil styl vyprávění autorky ( některé pasáže jsou velmi stručně napsané a jméno jako Mengele sice jmenuje , ale vůbec se mu v knize nevěnuje) a ten druhý je , že už jsem četla více knih na toto téma a byly více popisné historicky i příběhově.

12.07.2019 3 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Po Tatérovi z Osvětimi opět výborná kniha, přečtená velmi rychle. Plná emocí a prožitků z hrůz pracovního poválečného tábora, kde přežít další den byl zázrak. Nejvíce mě oslovila pasáž z dětského baráku, v níž bezcitné sestry jen přihlíželi, jak malé děti postupně umírají.

12.03.2020 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Výborně napsaná detektivka. Snad jsem ještě nikdy tak rychle nepřečetla knihu, krom povinné četby (:) Příběh Harryho Holea mě opravdu dostal , jak to jen ten autor dělá? No, těším se na další.

21.07.2016 5 z 5

Praktická škola háčkování pro každého Praktická škola háčkování pro každého kolektiv autorů

Velmi praktická škola háčkování, hodně kreativních nápadů pro šikovné ručičky.

08.08.2018 5 z 5

Lavondyss Lavondyss Robert Holdstock

Kniha Lavondyss následovala u mě po Lesu mytág. Opět úžasná , tajemná atmosféra, hrdinka Tallis, s kterou jsem se jako patnáctiletá ztotožňovala, podivní tvorové a mytologie. Ke knize jsem se vrátila o dvacet let později a opět mě vtáhla ihned do děje. Je to jeden z krásných příběhů, který zůstane v mé duši. Budu se k ní opět vracet, protože v příběhu vždy najdu něco nového a krásného.

30.09.2016 5 z 5

Angelika, markíza anjelov Angelika, markíza anjelov Anne Golon (p)

Angelika, nádherná, nezkrotná a oddaná jednomu muži. Osudová žena, která proplouvá životy významným mužům ve francouzském království v době krále Ludvíka XVI. Romány ve slovenském překladu ve mě zanechaly v mých deseti letech hluboký dojem a občas , když mám romantickou náladu, tak se k nim ráda vracím.

31.07.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klasický román psaný pro ženy. Nevím o muži, který by ho četl. Formou textu dokonale odkrývá jednotlivé charaktery postav a umožňuje tak čtenáři nahlédnout na panoptikum anglického venkova i šlechty na přelomu století. Velmi oceňuji autorčinu popisnost a krásu jazyka, bohužel, nejsem z těch, kdo ovládá angličtinu natolik, abych si přečetla i originál. Škoda.

Vojna a mír I. Vojna a mír I. Lev Nikolajevič Tolstoj

Četla jsem na VŠ díky semináři z ruské literatury, velmi čtivé, velmi objemné a velmi popisující postavy, dobu, válku, ten díl o válce jsem nečetla, neměli jsme to povinné hihi......

24.08.2017 5 z 5

Les mytág Les mytág Robert Holdstock

Les mytág jsem četla ve svých 15 letech a zcela mě uchvátil, takže následovaly ostatní knihy od Holdstocka. Knihu jsem přečetla opravdu na jeden zátah. Musím velice pochválit český překlad, v originále si opravdu netroufám. Zaujmou i ilustrace Zdeňky Bouškové.

30.09.2016 5 z 5

Vaříme malým dětem Vaříme malým dětem Dagmar Reichel

Velmi podrobně napsaná kuchařka pro maminky s dítětem od 2 let ,obohacená o řadu fotografií. Vyzkoušela jsem řadu receptů a vynikajicí a nápadité. Doporučuji maminkám , které chtějí vařit chutně a hlavně zdravě.

17.09.2016

Slovník zahraničních herců konce XX. století A-K Slovník zahraničních herců konce XX. století A-K Miloš Fikejz

Vynikající Slovník o hercích, dvousvazkový, podrobný, čtivý, doporučuji.

08.08.2018 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Ze začátku mě příběh moc neoslovil, už jsem chtěla knihu odložit na neurčito. Ale jak se začali propojovat jednotlivé ženské příběhy , začala mě kniha bavit a dočetla jsem ji s uspokojením.

20.08.2017 3 z 5

Svět k obrazu svému: příspěvky k filmovému vědomí a videokultuře 1962-1998 Svět k obrazu svému: příspěvky k filmovému vědomí a videokultuře 1962-1998 Ivo Pondělíček

Velmi odborně psaná kniha, kterou jsem využila při studiu na filmové škole. Doporučuji jen těm, kteří se o film zabývají hlavně teoreticky a mají samozřejmě nakoukáno klasické režisérské veličiny minulého století.

26.07.2016 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Nejprve jsem viděla film a to jsem ještě Nesbø nezaregistrovala. Kniha je samozřejmě lepší, ale nebýt filmu , nepoznala bych autora. Nesbø je už v dnešní době velmi uznávaný autor severské literatury a to jsem měla do té doby přečteno jen drama Nora od Ibsena.