Teniskaha Teniskaha komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejlepší je prolog.

08.02.2020 4 z 5

Cesta životem Cesta životem Pavel Říčan

No, jako člověk mi tento pán nesedl a celkem dost jeho názorů mi vadilo a celkově mi tato publikace lezla na nervy, ale pro laika je dobrá v tom, že může nalákat i na náročnější četbu v tomto oboru, takový předstupínek.

07.05.2022

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Tuto knihu si musím přečíst někdy ještě jednou, abych si na ni udělala názor.

26.03.2021 3 z 5

Gantz 12 Gantz 12 Hiroja Oku

Málo nahotinek :(

03.01.2021 3 z 5

Arthure, ty děvko umění Arthure, ty děvko umění Adam Georgiev

Zklamalo mě, že ty dopisy jsou "fake". Sama bych na to ale nepřišla...

31.10.2020 4 z 5

Tokijský ghúl 4 Tokijský ghúl 4 Sui Išida (p)

Tento díl mě zatím bavil nejvíc. Úplná pecka!

11.10.2020 4 z 5

Nádech Nádech Penelope Douglas

Opakující se fráze mi lezly na nervy (začalo mi tepat v podbříšku), celé mi to nějak neladilo, hodně klišé, prostě za mě fakt nic moc a nechápu tak vysoké hodnocení.

20.08.2020 2 z 5

Léto na táboře Léto na táboře Jen Calonita

Oddechovka.

22.04.2020 2 z 5

Rozbité zrcadlo Rozbité zrcadlo Alina Bronsky

Totální blbost.

22.04.2020 odpad!

Marie Marie Alexandr Kliment

Komunistické myšlení je tu značně vidět. Pro mě to bylo zajímavé čtení, jelikož jsem v té době nežila a tahle kniha mi tu dobu přiblížila víc než Vyprávěj.

22.04.2020 3 z 5

Základy psychologie Základy psychologie Marie Vágnerová

Super kniha psychologie pro začátečníky.

22.04.2020 4 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Nebylo to zas tak hrozné... ale nic převratného. Nicméně jako oddechovka dobrý. Hlavně Reid byl super.

19.03.2020 2 z 5

Najdi mě Najdi mě André Aciman

Dej mi své jméno se mi líbilo víc. Neříkám, že tohle bylo špatné... ale pro mě to už nebylo ono. Hlavně mi přišlo, že všechny tři postavy jsou jako přes kopírák. Nejde jen o způsob uvažování, ale taky o chování. No a všichni tři mají očividně zálibu v kotnících a zápěstích... Podle mě by bylo mnohem lepší, kdyby vyšla samostatná kniha o Samuelovi a krátká novela o pokračování života Elia a Olivera. No a kdyby nebyli postavy opravdu totožné. Nicméně obdivuji autorův styl psaní. Myslím tím to, jak umí popsat pocity. Sice mě trošku štvalo, že se tolikrát zmiňuje o jídle, kdo si co dává :D, ale to je asi detail. Chci si knihu přečíst ještě v budoucnu, jelikož teď nevím, jaké mám dát hodnocení, asi jsem ji přečetla moc rychle :D Nejlepší část je text na zadní stránce obalu. To je tak krásně napsané...

18.03.2020 3 z 5

Vládce Arestonu Vládce Arestonu Josef Pecinovský

První díl byl tak úžasný, ale druhý a třetí díl dost na nic. Bylo to nudné, pořád dokola. Jen některé části byly napínavé a vtáhly do děje a těch teda nebylo moc. Konec mě zklamal.

14.03.2020 odpad!

Devět a půl týdne Devět a půl týdne Ingeborg Day

Moc krátké. Kdyby to bylo aspoň na 300 stran, prostě více rozvinuté, kdybychom více věděli o 2 hlavních postavách. Kniha nemá ani 130 stránek, ale na začátku asi 20 stránek popisuje šatník...Námět zajímavý, ale zpracování dost na ho*nl. Některé knihy mají méně stran a jsou výstižné. Tahle nikoliv.

24.02.2020 odpad!

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Je to pro mě super kniha. Četla jsem ji už dvakrát a toužím po tom přečíst si ji potřetí!

23.02.2020 5 z 5

Drasticky děsivý Dexter Drasticky děsivý Dexter Jeff Lindsay (p)

Seriál je podle mě nesrovnatelně lepší.

08.02.2020 1 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Před čtyřmi lety se mi kniha moc nelíbila, ale teď jsem z ní byla nadšená.

08.02.2020 4 z 5

Posedlost Posedlost Emily Maguire

Četla jsem ji dvakrát. Poprvé jsem ji přečetla za jednu noc, po druhé za pět dní. Je mi svým dějem blízká, jelikož jsem byla zamilovaná do svého učitele na ZŠ, ale bohužel-bohudík má touha nedošla naplnění, narozdíl od Sarah. Jen konec je takový... nedotáhnutý. Podle mě. Je to moc uspěchané. Nicméně je to srdcovka, proto to vysoké hodnocení.

28.01.2020 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Horší než filmy na TV Barrandov.

31.10.2020 odpad!