Základy psychologie

Publikace poskytuje základní orientaci v rozsáhlé oblasti psychologického poznání. Základ tvoří okruhy obecné psychologie a psychologie osobnosti. Výklad je přístupný pro začátečníky i pro pokročilé, kteří se potřebují zorientovat v praxi. Postupně jsou popsány jednotlivé poznávací procesy, emoční prožívání a psychická autoregulace. Autorka vymezuje pojem osobnost, temperament s celou šíří jeho významu, uvádí přehled typologií, vývoj temperamentových projevů. Srozumitelně je vysvětlena problematika jáství, sebepojetí a zvládání zátěžových situací. Závěr knihy je věnován problematice socializace jedince....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10760/zaklady-psychologie-10760.jpg 3.920
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno · Karolinum

Kniha Základy psychologie

Lady.Lucrezia

Respektujíc odbornost autorky podotýkám, že by bylo vhodné vyměnit korektora. Kniha nabízí ucelený přehled základů psychologie a je vhodná pro každého, kdo chce alespoň trochu porozumět lidskému chování.

Perhonen
14.11.2011

Knize se nedá upřít až ukázková přehlednost a jasné vysvětlení základních psychologických pojmů. Z čeho mi však vstávaly vlasy na hlavě, bylo neustálé opakování slova "respektive". V jedné pasáži se ho vyskytovalo takové množství, že jsem měla sto chutí prohodit Základy psychologie (i s Marií Vágnerovou) oknem.