Tengrinor Tengrinor komentáře u knih

Škvíra Škvíra C. J. Tudor

Pro mě velké zklamání. Povídky byly plné balastu a některé byly až bolestně předvídatelné a neoriginální (Konec plavby, Já nejsem Ed, Kopírka). Vlastně v nich nebyla ani žádná myšlenka. Jen hloupoučké příběhy na zabití času. Na zabití času ale mohou posloužit dobře, pokud člověk moc nečeká. Nebo mu stačí malý myšlenkový obsah.

27.06.2023 3 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Mě to hrozně bavilo. Není to utahané, je to čtivé a nepředvídatelné. První příběh hodnotím nejlépe. Na každý další jsem se pak hrozně těšila. Zhltla jsem jedním dechem a to se mi už dlouho nestalo.

07.03.2020 5 z 5

Šťastný pes Šťastný pes Brandon McMillan

Vůbec není špatná, ale cviky zde vyžadují většinou pomůcky, které než jsem začala shánět, psa jsem naučila svými vlastními metodami intuitivně povel jinak. Vlastně málokterý povel jsem nakonec naučila přesně dle této knihy. Pes povel už uměl (např. "ke mně" bych učila naopak jako první, nikoliv mezi posledními, jak radí autor) nebo se naučil daleko jednodušeji. Kniha mi však pomohla lépe pochopit, jak pes přemýšlí a jak si cviky upravit podle sebe, resp. jakou cestou se zhruba vydat.

Přečíst doporučuji hlavně majitelům velkých plemen, nebo psů, kteří mají s chápáním povelů problémy, ale ani v opačných případech není neužitečná. Příběhy jednotlivých psů doporučuji přeskočit. Jsou zbytečné, nic navíc oproti pokynům v nich obsaženo není a jsou všechny stejné: pes se musel povel naučit, protože to bylo třeba k jeho zařazení do rodiny, a pes se povel naučil a byl šťastně osvojen.

03.01.2020 4 z 5

Holomráz Holomráz Štěpán Kopřiva

Bylo to zvláštní, ale nenudila jsem se. Všechny části do sebe zapadají. Jsou plné zvratů a člověk neví, kdy některá z postav zemře. Kniha je rozhodně nevšední. Běžní konzumenti všedního fantasy těžko něco podobného ocení.

05.02.2019 5 z 5

Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Úžasný Mauric a jeho vzdělaní hlodavci Terry Pratchett

Tato kniha se mi zdála poměrně přehnaná a upřímně moc nemusím knihy typu "jak jsou lidé horší než zvířata". Nejsme horší, jen máme důmyslnější prostředky. V přírodě jsou zvířata, která zabíjejí velmi brutálním způsobem zcela běžně. Mnohá zabíjejí jen pro radost. A také zvířata mezi sebou vedou "války". Takže mi tento příběh moc nesedl. Ale za přečtení stojí.

19.08.2018 4 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Doporučuji.

29.07.2018 5 z 5

Nepřirozený slídil Nepřirozený slídil Simon R. Green

To byla katastrofa. Nejhorší díl. Ohromná spousta nelogičností, neuvěřitelně předvídatelné co do řešení krizových situací, do kterých se Taylor dostane, nijak zvlášť promyšlený příběh. Neuvěřitelné zklamání oproti předchozím dílům. Nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení. Doufám, že je to jen klopítnutí v sérii.

22.07.2018 1 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Nemohu si pomoct, ale nic moc. Kdo očekává klasického Pratchetta, ať si raději nepořizuje. Myslím, že ze spoluautorství je tu jeho styl v menšině.

27.05.2018 3 z 5

Otec prasátek Otec prasátek Terry Pratchett

Mohlo to být trochu kratší a ocenila bych víc prasečnicové atmosféry. :)

27.12.2017 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Chápu, proč se tolika lidem tato kniha nelíbí. Když on je Coelho hodně zatížen na tu myšlenku nevlastnit partnera a tudíž nežárlit. Nečetla jsem jeho životopis, ale nedivila bych se, kdyby sám byl nevěrný. Tato kniha prostě není pro každého. Mně hlavní hrdinka taky nepřišla sympatická.
Je to kniha k zamyšlení, pokud člověka nepobouří, protože vypráví o prohřešku, který se neodpouští lehce. Za mě se četla dobře.

16.10.2017 4 z 5

Pracovní právo Pracovní právo Miroslav Bělina

Čtivé, ale je na tom poznat, že je to učebnice. Spousta zbytečných plků, které zabírají místo použitelnějším informacím. Do praxe bych zvážila něco jiného.

27.05.2017 4 z 5

100 způsobů, jak rozumět vaší kočce 100 způsobů, jak rozumět vaší kočce Roger Tabor

Velmi zajímavá kniha. Nedostatečná, pokud sháníte pouze příručku, jak se o kočku starat. Slouží spíš jako doplněk pro hlubší porozumění kočce. Pěkně jsou zpracovány kapitoly o dorozumívání s kočkou, ale některé jiné podle mého mínění neposkytují dost konkrétních informací.

02.03.2017 4 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Tohle je jedna z nejdůležitějších knih v mém životě. Vždycky mě vytáhne i z těch nejhorších stavů, do kterých se má mysl občas dostane. A každý díl je lepší. :)

16.08.2016 5 z 5

Líbila se mi asi nejvíc z předchozích dílů. Hodně se zabývá přítomným okamžikem. Tentokrát je do děje zakombinována i trocha napětí. Nové postavy a pokračování vyprávění o některých starých známých. A Dalajlama nikam neodjede. Hurá. :D Jen ty šílené hrubky. Škoda, že nepřeložili název doslovně. :)
Komu se líbily předchozí díly, neváhejte. ;)

15.08.2016 5 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Je to apokalyptický horor, které mohou budit strach především svou reálností. Toho zde podle mého názoru dosaženo nebylo. To nemusí být na škodu, pokud člověk neočekává, že se bude bát.

Oceňuji, že kniha nebyla zbytečně vulgární. Líbí se mi propletení minulosti s přítomností a celkové pojetí upírů. Konec byl mdlý, ale to mohou ještě napravit ostatní díly. Trochu se bojím, jestli budou mít ještě čím překvapit.

Radím nečíst si moc komentářů. Některé obsahují neoznačené spoilery.

23.07.2016 4 z 5

Brida Brida Paulo Coelho

Tato kniha je určena určité skupině čtenářů. Proto se nedivím některým negativním komentářům. Škoda, že ne každý ji může plně docenit, protože je skrytě úžasná.

07.07.2016 5 z 5

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Ze čtyř kapitol první a poslední super, zbytek nuda. První kapitola opravdu vtipná a poslední nabitá informacemi o kosmu a Okraji. Doufám, že druhý díl bude ještě lepší.

19.06.2016 4 z 5

Obchodní právo Obchodní právo Aleš Rozehnal

Některé otázky jsou zde popsány možná až příliš stručně. Čtivé, ale trochu nesystematické co do poskytnutých informací. Uvede určitý charakterový rys, ale u příbuzného institutu už tento rys nespecifikuje, což je u učení poněkud nepohodlné, protože si to pak máte tendenci dohledávat. Mezi právnickými učebnicemi ale vyniká a drtivá většina informací je zde podána čtivě a pochopitelně.

28.05.2016 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knihu jsem koupila dlouho po vydání za díky tomu už relativně přijatelný obnos a jsem tomu ráda, ptže za původní vyštelovanou cenu tato tenounká knížečka opravdu nestojí.

Kniha má nádhernou obálku, ale ostatní ilustrace jsou poměrně odbyté opakovaným přikládaním krátkého úseku květin (nepočítám záhlaví a zápatí stránek, kde je to příjemné zkrášlení). Nekvětinové ilustrace zachraňuje to, že je dělala sama autorka, čímž získávají na hodnotě a můžeme přimhouřit oko. I když dva obrázky považuji za povedené.

Z příběhů jsou Tři bratři klasika, která je ve filmu nádherně zpracovaná. Králice Alice a chechtavý pařez má vcelku originální příběh. Ostatní příběhy mi ale přijdou nedomyšlené a jen do počtu, aby to mělo alespoň to málo stránek. Možná Fontánu příznivé sudby bych vzala na milost. Zde je potenciál, který podle mne autorka zbytečně nenaplnila.

Komentáře Brumbála poměrně nudné (což bych od této autorky nečekala) a možná jsem příliš náročná, ale také málo uvěřitelné. Něco tak primitivního by nemohl napsat někdo tak moudrý jako je (byl) Brumbál.

Jsem na tuto knihu příliš přísná? Ano, jsem. Od autorky očekávám nějaký standard a zde se nemohu zbavit dojmu nastavované kaše. Ale mám svůj výtisk a neprodám ho. Přecejen je to stále HP.

22.02.2016 4 z 5

Daňové právo de lege lata Daňové právo de lege lata Petra Hrubá Smržová