Nepřirozený slídil

Osmá kniha série Noční strana. Jmenuji se John Taylor. Jsem soukromé očko a pracuji v tom tajemném kusu městské zástavby ve skrytém srdci Londýna, co se jí říká Noční strana. Je to místo, kde slunce odmítá vyjít, kde lidé a netvoři kráčejí bok po boku a kde můžete uspokojit každou svou tajnou a zvrácenou touhu. Mou specialitou, to, v čem jsem lepší, než kterýkoliv jiný člověk (anebo nečlověk), je nalézání věcí – pro jisté klienty a za patřičnou cenu. Můj nejnovější zákazník si mne může dovolit docela určitě. Vydavatel Nepřirozeného slídila, nejproslulejšího bulvárního plátku Noční strany (toho, co o něm všichni předstírají, že ho nečtou), mi nabídl milion liber, když najdu chlápka jménem Pen Donavon, který tvrdí, že má důkaz o existenci posmrtného života – stáhl si ho z televizního vysílání aby ho posléze vypálil na DVD. Slídil nabídl Donavonovi za výhradní práva na nahrávku pořádný balík. Jenomže milý Pen Donavon i to jeho DVD zmizeli. Nevím, jestli je na tom disku skutečně to, co si všichni myslí, ale kšeft je kšeft (a milion liber je milion liber). Až na to, že všichni podezřelí v tomto případě jsou extrémně nebezpečná individua a navíc to vypadá, že Donavanovi je na stopě i někdo jiný – někdo velice mocný. A ten – nebo to – je zatraceně odhodlaný najít tu jeho stříbrnou placku dřív, než já…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/8239/neprirozeny-slidil-8239.jpg 4.471

Noční strana (8.)

Literatura světová, Fantasy
Vydáno:, Polaris

The Unnatural Inquirer (2008)

Kniha Nepřirozený slídil

pavel.2

Mně se Nepřirozený slídil líbil. Taylorova polodémonská pomocnice příběh příjemně oživila. Jako u ostatních dílů, trochu brblám nad opakujícími se popisy Johna, Suzie i Noční strany - u prvních dílů to bylo zábavné, teď ty pasáže přeskakuji. Podobně mi tam nesednou výlevy "lásky" mezi Suzie a Taylorem.
Jinak příběh odsýpal hezky, jako všechny ostatní díly, prostě dobrá oddechovka.

Tengrinor
22.07.2018

To byla katastrofa. Nejhorší díl. Ohromná spousta nelogičností, neuvěřitelně předvídatelné co do řešení krizových situací, do kterých se Taylor dostane, nijak zvlášť promyšlený příběh. Neuvěřitelné zklamání oproti předchozím dílům. Nechápu, jak to může mít tak vysoké hodnocení. Doufám, že je to jen klopítnutí v sérii.

Eillen
10.02.2018

Opět příběh, který nezklamal. Vyšetřování postaru bylo příjemné osvěžení. Líbil se mi i ten vnitřní boj Taylora, který dostal možnost mít vztah se vším všudy, po kterém touží. Uvědomoval si, že to co dělá, není správné, přesto nedokázal odolat. Prostě jako ze života.
Nejlepší na celém příběhu je ale scéna, kdy se Taylor seznámí s Alexovou novou přítelkyní. Na jednu stranu je mi Alexe až líto. Na druhou bych ale pak chtěla být u toho rozhovoru, který ho s Taylorem čeká.

lanusinka
12.12.2012

Klasický příběh z noční strany. Jenom mě štvalo, že se John s Betii cicmal, jsem myslela, že je větší chlap. Ale možná to byl záměr autora...