Tebby Tebby komentáře u knih

Kniha mi byla doporučována z různých stran jako něco, co by člověk neměl minout. Měla jsem od knihy určitá očekávání a ty se bohužel s realitou nepotkala. Na mé poměry tam bylo až moc ezoterična... Jiné knihy na podobné téma se mi líbily mnohem více. 3*

28.01.2022 3 z 5

Ferda cvičí mraveniště Ferda cvičí mraveniště Ondřej Sekora

Byla to kniha mého dětství. Ferdu jsem měla vždy ráda. Teď po letech, kdy jsem se k ní vrátila - skrz čtenářskou výzvu - se mi už tak nelíbila, ale už nejsem cílovka no. Hodnotím tedy neutrálně. 3*

16.01.2022 3 z 5

Vysílejte živě Vysílejte živě Jeffrey Gitomer

Pointa celé knihy? Vysílejte živě. Pro mě toto téma bohužel není aktuální, takže si z knihy nic neodnáším. Je ale dobré jí mít v podvědomí pro případ, že by někdo z vašeho okolí do něčeho takového chtěl jít. Nemůžu soudit kvalitu, takže 50/50.

14.01.2022 3 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

(SPOILER) Je to kniha natřískaná akcí. Pokud se někde zastaví, tak vždy jen k nadechnutí a hned následuje další akce. Překvapila mě poslední kapitola před epilogem, myslela jsem, že se dozvím víc. Navíc v průběhu celé knihy jsem si říkala, zda neexistují i jiní podivín v Akru, kteří by mohli také pomáhat, z celé knihy to fakt působilo, že parta je tou jedinou spásou. I když bylo také dost znatelné, že se jedná o přechod mezi jednou a druhou knihou, příběh rychle ubíhal a už se těším, jak to celé skončí. 3*

28.12.2021 3 z 5

Byznys pro 21. století Byznys pro 21. století Robert T. Kiyosaki

Tak mám knížku úspěšně za sebou. Styl, kterým jsou jeho knihy psané, je opravdu čtivý, problém je u každé knihy v tom, že se velmi opakuje. U této knížky konkrétně nové téma začíná až na 69 stránce, což je třetina knihy a to mi připadá absurdní. Ani nespočítám, kolikrát jsem si v knize přečetla, že žili v autě a už vůbec ne, kolikrát to zmínil i ve svých dalších knihách.
V knize jako takové je ale hezky popsaná myšlenka síťového marketingu, takže po zhodnocení všech aspektů dávám 3*.

17.12.2021 3 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Nechápala jsem, proč je tu tak špatné hodnocení, vzhledem k tomu, že se kniha považuje za jednu z těch průlomových. Po měsíci jsem ji právě dočetla a už tomu rozumím.
Musím říct, že styl, s jakým je to napsané, je dost nešťastný, hodně věcí se tam opakuje a často je půl stránky zabráno jen informací o tom, že na další stránce se něco nového dozvíte. A také vydání, které jsem četla, bylo opravdu za trest, na každé stránce nějaká gramatická nebo stylistická chyba... Mnohem více se mi od něj líbila kniha Návyky úspěšných.

29.11.2021 3 z 5

Láska voní tymiánem Láska voní tymiánem Aida Brumovská

Myslím, že cílovce jsem utekla tak o dobrých 15 let. Je to kniha ještě po mámě, takže kazeťák a Muk... Je to oddechové čtení, ale hlavní hrdinka byla protivná a hloupá a celkově byl příběh dost naivní. Takže v porovnání s ostatními knihami nemůžu dát víc než 2*.

30.10.2021 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak já nevím. Začátek se hezky rozběhl, je to psané fakt čtivě, ale čím dál jsem šla, tím víc jsem se musela nutit, až jsem se přistihla, že některé řádky úplně přeskakuji. Bohužel toto nebyl můj šálek kávy, tak 2,5 bodu.

27.10.2021 3 z 5

Vztahy 101 Vztahy 101 John C. Maxwell

Prima knížečka, krátké a výstižné, co víc si přát? :)

25.10.2021 4 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Pohodové čtení, které nenadchne ani neurazí. Jakožto vegetariána mě detailní popisy všech způsobů příprav masa moc nenadchly, ale popisy krajiny a života v Provence byly úžasné. Určitě se tam chci někdy zajet podívat.

26.09.2021 3 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

(SPOILER) No... tak to bylo něco! Musím říct, že jsem velice ráda, že jsem knihu konečně dočetla. Dlouho jsem se na ni těšila, ale musím bohužel říct, že mě velmi zklamala. Nepocítila jsem žádné napětí mezi Jane a Rochesterem. Nebýt to kniha do výzvy, tak to po pár stránkách vzdám. 2*

25.09.2021 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Pěkný příběh, poslechnuto jako audio, ale určitě se časem vrátím i ke knižní verzi, abych si mohla poznamenat obsažená moudra.

19.08.2021 4 z 5

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Nejdříve jsem viděla film. Celá kniha se otáčí kolem jediné myšlenky. Pokud bych se měla znovu rozhodnout, tak si myslím, že je kniha poměrně ztrátou času, lepší je kouknut na film a jít dál. Pokud ale někdo se seberozvojem začíná, tak je to fajn a lehce pochopitelné. Jinak bych si ale spíš než Tajemství vybrala Jak si správně přát nebo Klíč k životu. 2*

18.08.2021 2 z 5

Pozitivní povahové profily Pozitivní povahové profily Robert A. Rohm

Kniha mi byla mnohokrát doporučovaná, jelikož jsem ale jako první četla Osobnosti plus, tak pro mě byla většina opakováním. Nebyla pro mě tak čtivá a hodně odkazů na Boha mi při čtení vadilo. Taky tam bylo docela dost chyb. 3*

16.08.2021 3 z 5

Bouřkový drak Bouřkový drak J. R. Castle

Je zvláštní, že jsou napsané jen 3 díly, když je jasné, že děj musí pokračovat dál. Lepší než 2. díl, i když stále plný chyb. 4*

07.08.2021 4 z 5

Stínový drak Stínový drak J. R. Castle

Tento díl mi přišel slabší než druhý, ale jak jsem uváděla už u prvního dílu, nejsem cílovka. Dost věcí mi tam ale prostě logicky nesedělo, takže nakonec 3*, i když je příběh stále fajn.

07.08.2021 3 z 5

Ohnivý drak Ohnivý drak J. R. Castle

Už nejsem věková cílovka, ocenila bych mnohem více detailů a rozvinutí příběhu. Chápu ale, že když je kniha pro děti od 9 let, tak se úplně nehodí, aby měla kniha 400 stran. Taky mi vadila velká spousta chyb. I přesto ale příběh hezky plynul a těším se na pokračování. 4*

07.08.2021 4 z 5

Přítel z domova Přítel z domova Veronika Doskočilová

Krásný, ale velice smutný příběh o přátelství, lásce, smrti a štěstí. Ze začátku se mi kniha nečetla zrovna dobře, ale zhruba v půlce mě svým dějem tak vtáhla, že jsem zbytek přečetla jedním dechem. 4*

31.07.2021 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

První díl byl senzační, druhý docela katastrofa. Poslední díl to trochu vytáhl, ale i tak jsem z něj měla většinou smíšené pocity. Je fajn jak to nakonec dopadlo. 3*

25.07.2021 3 z 5

Den, kdy jsem se naučil žít Den, kdy jsem se naučil žít Laurent Gounelle

Tak já nevím. Muž, který chtěl být šťastný je jedna z mých oblíbených knih. Bohužel u této se prostě nemohu rozhodnout. Čtivé to bylo, to nepopírám, ale prostě mi tam pořád něco nesedělo. Takže nechávám hodnocení 50/50. 3*

22.07.2021 3 z 5