Tebby Tebby komentáře u knih

Vést jako pastýř Vést jako pastýř Kevin Leman

Milá knížka formou příběhu. Ze začátku jsem myslela, že to bude fofr čtení, ale při pohledu zpět na své poznámky jsem se mýlila. Všem, kteří vedou svůj tým nebo teprve budou, bych ji vřele doporučila. 4*

10.07.2021 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

No tak já nevím, po kouzelném prvním dílu, který jsem měla sfouknutý za pár dní mi tento trval 3 týdny. Louisa se chovala naprosto iracionálně a Lily bych nejradši zabila. Jsem zvědavá, jak se vyloupne poslední díl. Bohužel jsem během téměř celé knihy měla dojem tak na 2*.

09.07.2021 2 z 5

The Go-Giver - Dej a bude ti dáno The Go-Giver - Dej a bude ti dáno John David Mann

Super knížka, jednoduchá, čtivá ale s jakým odkazem. Konec mi dojem trošku zkazil, ale i tak ji ráda všem doporučím.

05.07.2021 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Nejdřív jsem viděla film, který fakt miluju. Vzhledem k pokračování jsem se rozhodla přečíst i knihu, i když toto pořadí (film-kniha) moc nemusím. Pokud jsem u konce filmu brečela, tak u konce knihy jsem bulela jak želva. A i když děj znám, tak jsem až do konce doufala, že se to nakonec nestane. 5*

16.06.2021 5 z 5

Veďte lidi jako Dexter Yager Veďte lidi jako Dexter Yager Ron Ball

Fajn knížka s mnoha zajímavými myšlenkami. Bohužel ale formát, kterým je napsaná celkový dojem hodně kazí, neboť "jeden muž vykládal, jedna žena říkala...", a ač to byla kniha o Dextrovi, tak mě při čtení vyloženě rušila vysoká koncentrace tohoto jména. Takže nakonec 3*

11.06.2021 3 z 5

Myslete velkoryse Myslete velkoryse David Joseph Schwartz

Skvělá kniha! Na to, kdy byla napsaná, je více než aktuální. Mám za to, že by si ji měl přečíst každý, a hlavně každý malicherný člověk. Doporučuji! 5*

03.06.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Do knihy jsem se pustila díky mnohým doporučením a musím říct, že začátek mě velice nadchnul. Kniha měla vtip a spád. To se bohužel někdy uprostřed zlomilo a doslov tomu dodal korunu. I tak je to ale milá oddechovka, která neurazí. 4*

22.05.2021 4 z 5

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Tento díl byl za mě jako na houpačce. Nudné scény střídaly ty akční. Mezi tímto dílem a Knihovnou duší mám mezeru 3 roky, takže mi dost souvislostí utíkalo. A i když jsou mé dojmy v průměru dost neutrální, mám v plánu pokračovat i dál, neboť chci vědět, jak to dopadne. Škoda jen, že byly fotografie zase násilně napasovány do děje. 3*

20.05.2021 3 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Většinu knížky jsem uvažovala, jaký postoj k ní zaujmout. Faktem je, že kniha je velice čtivá, ale některé části příběhu byly prostě mírně nereálné. Takže nakonec 3*.

02.05.2021 3 z 5

Zloděj mrtvol Zloděj mrtvol Thomas Brezina

Z nostalgie jsem se vrátila k sérii Klubu záhad. Ani se není moc čemu divit, že tato knížka - vypůjčená z knihovny - je nejméně zničená. Už jen obálka a název dosti odpuzují od čtení... Příběh je ale i tak velice čtivý a nápaditý. 5*

24.04.2021 5 z 5

Pohádka o ztracené krajině Pohádka o ztracené krajině Radvan Bahbouh

Skvělá knížka! Je rozdělena na 3 části, první vysvětlení jevů, druhá praxe a třetí pohádka. První část je ze všeho nejobtížněji napsaná, takže jsem se knihou prokousávala delší dobu, ale vůbec mi to nezkazilo celkový pocit. S klidnou myslí mohu knihu všem doporučit. 4*

17.04.2021 4 z 5

Smrtící souboj Smrtící souboj Thomas Brezina

Kniha je od první stránky našlapaná akcí. A konec je dosti překvapivý. 5*

15.04.2021 5 z 5

Kluk ze záhrobí Kluk ze záhrobí Thomas Brezina

Za mě byl tento díl slabší. I přesto je v něm ale spousta napětí.

15.04.2021 4 z 5

Volání zlaté sovy Volání zlaté sovy Thomas Brezina

Na knížkách Breziny jsem vyrostla a vždy jsem je milovala. Pro děti je to skvělá četba. Je to krátké, čtivé a snadné. Navíc úkoly s lupou tomu dodávají na zajímavosti.

06.04.2021 4 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha plná sarkasmu, který mě nejednou pobavil. Bohužel si na mé poměry také dost stěžovala. Jinak je to ale vcelku pohodová oddechovka. 3*

06.04.2021 3 z 5

Život plný koní Život plný koní Petr Feldstein

Krásný životní příběh milovníka koní. Kniha je nabitá jmény a daty. Pokud člověk není blázen do koní, tak ho to pravděpodobně bavit nebude. Bohužel ale posledních asi 60 stran se do té doby nabitá kniha pomalu zastavuje a oproti předchozím stránkám se stává méně čtivou. Krásné 4*

27.03.2021 4 z 5

Rytíř Tenká nožka a jeho neslavné návraty Rytíř Tenká nožka a jeho neslavné návraty Ivan Remunda

Pokud bych příběhy rytíře Židlocha ze Židlochovic četla poprvé, tak by mě neuchvátily, jelikož to ale byla moje oblíbená kniha dětství, bylo fajn se zase vrátit k těmto trampotám. Body navíc jsou i díky tomu, že s Židlochovicemi je spojená jedna důležitá osoba v mém životě. :)

27.03.2021 4 z 5

Pravidlo pěti vteřin Pravidlo pěti vteřin Mel Robbins

No, tak tohle bohužel nebylo vůbec nic pro mě. Koncept celé knihy mi nesedl. Až zbytečně moc postů, jak to někdo používá, to si klidně můžu najít na internetu. Ani bych nespočítala, kolikrát se ve knize objevilo slovo "pravidlo". Celá kniha na mě působila tak, že je to jediné správné řešení. Dlouho jsem váhala, zda 1 nebo 2 hvězdy, ale čím dál jsem se v knize dostávala, tím mé mínění o ní padalo. To si radši znovu přečtu Atomové návyky, které jsou na stejný princip, ale mnohem lepší. Bohužel 1*.

23.03.2021 1 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Knihu jsem zvolila díky velkému počtu doporučení. Nezklamala. Sice od začátku víte, jak to skončí, i tak to ale bylo velice čtivé. Tedy od chvíle, kdy jste se dokázali prokousat přes nic moc neříkající začátek. 4*

23.03.2021 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

(SPOILER) Nádherný čtivý příběh, ke kterému jsem se dostala opravdu náhodou, se spoustou myšlenek k zapřemýšlení se o vlastním životě. "Co vám brání splnit si váš sen o šťastném životě?" 5*

21.03.2021 5 z 5