Ťapulka Ťapulka komentáře u knih

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Knihy Roberta Bryndzy si moc užívám! Mají spád, jsou napínavé, lehce děsivé a Eriku nelze jinak, než obdivovat. Tento příběh byl sice jedním dalším ze série, ale přesto jiný než ty předchozí. I když jsem závěr čekala trošku jiný, musím mu opět zatleskat. Nelze jinak, než se těšit na další.

12.04.2019 5 z 5

Když Když Rudyard Kipling

Silně mě zasáhla tato báseň! Její dojímavý začátek, její překrásné ilustrace a její hluboký a tak citlivý obsah! Tohle je lepší než desatero! Budu ji ctít jako ctím Malého prince.

25.03.2019 5 z 5

Robinson Crusoe (komiks) Robinson Crusoe (komiks) Dan Johnson

Přečteno jako povinná četba mého syna. Nebylo to špatné, ale nad klasickou původní verzi není....

25.03.2019 3 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Stejně jako kniha Osm hor má i Divoký kluk v sobě nádheru a divokost hor, hloubku a surovost lidských vztahů, touhu po návratu k přírodě a hloubce našeho já... Prostě nádhera!
Divokého kluka jsem si přidala do letošní Čtenářské výzvy - kniha o místě, které máte rádi. Já prostě hory ,a Alpy zvlášť, miluju! Jim patří kus mého srdce!

25.03.2019 5 z 5

Nahej v trní Nahej v trní Milena Lukešová

Syn ji dostal jako povinnou četbu ve škole. Nejen že bylo náročné ji sehnat, ale některé básničky bylo i pro mě skoro náročné pochopit. Na druhou stranu některé byly moc krásné a úžasně vystihovaly to, jak je dospívání těžké a složité.

22.03.2019 3 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Knihu jsem si moc užila! Při jejím čtení jako bych měla batoh na zádech a ťapala také tou krásnou a divokou přírodou. Tuhle cestu jít je můj sen a já se díky této knize toho snu alespoň nadechla, lehce se ho dotkla a pocítila příjemné mravenčení v nohách. Za měsíc jdu na přednášku autorky o této knize a o její cestě a šíleně se těším!
Čtenářská výzva - kniha s méně než 10 komentáři, stihla jsem to tak tak :-)

18.02.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Neskutečně napínavá kniha, kterou jsem přímo zhltla. Krásné přecházení z minulosti do přítomnosti a zase zpět, čtenář si tak skládá příběh jako puzzle, tuší, domýšlí si, ale stejně nechápe a žasne, jak je možné, že se z lidí mohou stát takové nestvůry. Příběh je ale tak uvěřitelný, že jen doufám, že někdo takový nežije v mém okolí...

12.02.2019 5 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Při čtení jsem se pobavila, dvojčata byla úžasná a strašidla mi bylo nakonec líto. Velice se mi líbily i ilustrace. Kniha byla příjemnou oddechovkou a vsuvkou mezi obsáhlejšími kousky. Rozhodně doporučuji všem, malým i velkým.

21.01.2019 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Opět úžasné počteníčko! Nejdřív mě trošku mrzelo, že vrah je jasný tak brzy, ale bavilo mě pátrání po motivu, po způsobu polapení vraha. Jediné, co bych knize vytkla je opakování se odeslání Eriky na nucenou dovolenou.Nejen, že je příběh zase zajímavý a má spád, vyhovuje mi i rozčlenění knihy do kratších kapitolek. Kolikrát si pak řeknu, než usnu, dám ještě jednu kapitolu...nakonec je těch kapitolek třeba deset, protože odtrhnout se od ní nedá :-).

07.01.2019 4 z 5

Povesti spod Tatier Povesti spod Tatier Alfréd Grosz

Když Čtenářská výzva pro rok 2018 po mě chtěla knihu slovenského autora, hned jsem sáhla po této rozečtené. Když od slovenského autora, tak přece ve slovenštině. Moc jsem si užila nejen krásné pověsti z této úžasné přírody, ale i malebnost slovenského jazyka.

31.12.2018 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Více se mi líbily Příšerné příběhy z černé lodi a Příšerné příběhy vánoční. Ale i tak paráda! Nejvíce se mi z těchto 11 povídek líbil Gerald, Ostrov, Prasklina ve zdi - úplně živě jsem si to dovedla představit a běhal mi mráz po zádech. A průvodní povídka, která nás provází celou knihou je také úžasná a troufám si říci, že na konci i dojemná.

31.12.2018 4 z 5

Muzeum tebe Muzeum tebe Carys Bray

Prvních pár stránek mě nudilo a chtěla jsem knihu vrátit bez přečtení. A teď jsem tak moc ráda, že jsem četla dál! Tolik jsem si knihu užila! Je to milý příběh, který donutí k zamyšlení, který ukáže, že některé věci jsou kolikrát jiné, než jaké je bereme a že lidská duše je záhadná, zamotaná ale milá.

18.12.2018 5 z 5

Devatero pohádek Devatero pohádek Karel Čapek

Nepamatuji se, zda jsem ji četla jako malá, ale teď jako dospělec, jsem si ji moc užila, hodně jsem se u ní nasmála a vychutnávala si plnými doušky překrásnou hru slov, lehký tanec příběhů a obdivuhodnou autorovu fantazii.

14.12.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje první kniha od tohoto autora, a rozhodně ne poslední. Vraha jsem bohužel neuhodla, ale moc mě bavily povahy jednotlivých postav, pavučina příběhů a Fosterová je prostě úžasná! Už dlouho jsem žádnou knihu tak nehltala.

11.12.2018 5 z 5

Tuhle knihu jsem si hodně vychutnala! Je krásné nahlédnout do života zajímavých lidí, zamyslet se nad jejich myšlenkami, názory, životy a je také krásné nahlédnout do tajů šumavských samot. Nejvíce mě asi zaujala dvojčata, to bylo i veselé počteníčko, a rozhovor s R. Szpukem, který opravdu donutil k zamýšlení. Při čtení jsem si zároveň říkala, jaké by to asi bylo, kdyby autor knihy udělal rozhovor se mnou? Co všechno bych o sobě zjistila a do čeho bych nahlédla?

11.12.2018 5 z 5

Čiperka Čiperka Vlastimila Kinclová

První půlka knihy je symfonií nádherných popisů krásné divoké přírody. Druhá půlka je popisem, až propagandou, farmy kožešinových zvířat. Škoda, protože tou první půlkou jsem byla nadšena.
Vrcholem byla věta na poslední stránce: "Vyplní úkol, který jim určil člověk, kdysi obávaný nepřítel jejich předků." Takže zastřelit lišku v přírodě je kruté a zabít ji na farmě, kde neokusila svůj přirozený život, je správné? Knihu bych nikdy nevyhodila, ale u této jsem to i chvíli zvažovala.

30.11.2018 2 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Moc krásná kniha, která napne i dospělého čtenáře a přiměje ho hltat příběh za příběhem. Poklona před autorovou fantazií!

29.11.2018 5 z 5

Haló, Jácíčku Haló, Jácíčku Daisy Mrázková

Roztomilá knížka, která by neměla minout žádného mrňouska, ani malého čtenáře. Já si ji přečetla znovu jako dospělák, abych si vylepšila náladu a opravdu mě zahřála na srdíčku a pohladila dušičku!

29.11.2018 5 z 5

Odd a mraziví obři Odd a mraziví obři Neil Gaiman

Krásná kniha! Odd je sympatický klučina, který nic nevzdává, má srdce na správném místě a dobrou náladu za každé situace. Moc se mi líbily veselé poznámky vetkané do příběhu. Překrásné ilustrace dodaly knize obrovské kouzlo, jejich "studené" provedení přenáší čtenáře přímo do chladné krajiny.

22.11.2018 5 z 5

Můj psí deník aneb Jak přežít s lidmi Můj psí deník aneb Jak přežít s lidmi Zuzana Peterová

Roztomilá knížka, která mi dala krásné chvíle relaxu a spoustu úsměvů. Doporučuji nejen pro všechny pejskomily!

18.11.2018 5 z 5