tandula tandula komentáře u knih

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Je vidět, že autor nepíše jen obyčejné detektivky, ale podobně jako v románu Washingtonský dekret se zaobírá i společenskými tématy. Osobně žádnou výtku nemám, jen dodám, že už se těším na další díl a Carla, Asada, ale i Rose.

05.10.2014

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Musím říct, že mě také zamrzelo, že pachatelé byli čtenáři známí již od začátku knihy. Těšila jsem se, jak budu spolu s Carlem, Asadem a nově i Rose chytat možné vrahy, ale i tuhle drobnost pro mě zachránil Carův a Asadův humor. Já je zbožňuju!

24.07.2014

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Protože se mi kniha četla úplně sama, a za dva dny jsem měla přečteno, uvědomila jsem si úplnou banalitu a to, že když píšete knihu, nestačí jenom umět psát, ale hlavně zkonstruovat příběh, který čtenáře bude zajímat. To jsem si uvědomila právě v souvislosti s tím, že je to autorova první kniha, a dle mého názoru ji zvládl nadprůměrně. Nemám co vytknout, určitě si ráda přečtu i další knihy. Jen ten konec mě zklamal.

30.06.2014 5 z 5

Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Bohatý otec, Chudobný otec - Čo bohatí učia svoje deti a chudobní nie Robert T. Kiyosaki

Stejně, jak už tu bylo napsáno, a to jsem moc ráda, že tuto knihu ostatní chápou stejně jako já, být bohatý neznamená být šťastný ani úspěšný v životě. Celá kniha je jen o radách, jak dosáhnout toho, být bohatý. Bohužel, dle mého názoru, to nelze chápat takto univerzálně. Lidé nejsou stejní a vzájemně zaměnitelní. Každý má jiné schopnosti, ale i jiné možnosti, to je kouzlo demokracie. Tím chci říci, že někdo jednoduše nikdy nedokáže nic lepšího, než třeba být kopáčem u dálnice. Navíc mi kniha v podstatě ani neřekla nic nového, všechny věci, o kterých se tam píše, jsou jednoduše logicky domyslitelné lidským rozumem. To nejsou žádné novinky. Čekala jsem od knihy úplně něco jiného, ale to je moje chyba. Autor mě hrubě zklamal.

19.02.2014 2 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Právě jsem dočetla svojí prvotinu od pana Jo, a...těžko říct. Oproti třeba (i když bych nerada srovnávala) Stiegu Larssonovi, se mi to nějak hůř četlo. Několikrát jsem se musela vrátit o pár řádů zpět, abych pochopila souvislost. A to většinou čtu detektivky jedním dechem. Dávám čtyři hvězdičky. Mohlo to být ještě lepší.

02.02.2014 4 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Knížku jsem přečetla za jedno odpoledne (a noc). Je vidět, že autor měl vše předem připravené a dotáhnuté do konce (narozdíl od Petera von Houtena). Zaujal mě autorův pohled na tak vážnou věc, jako je rakovina. Oceňuji jeho sarkasmus, a myšlenky. Někdy jsem se u knížky smála, někdy jsem přemýšlela nad napsanou myšlenkou a její pravdivostí. Spousta zajímavých myšlenek v jedné knize.

17.01.2014 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Měla jsem jistá očekávání. Severské detektivky jsou dneska dost čtené, ale takhle jsem si jednu z nich nepředstavovala. Kniha je celkem zdlouhavá, některé pasáže mi přijdou nesmyslné, některé dosti přehnané...možná je to mnou, že jsem očekávala jednoduchou, napínavou, strhující detektivku. Závěr celkem strhující byl, ovšem nikoliv překvapivý, a napínavá kniha to zajisté byla také. Ale musím bohužel dát tři hvězdičky z důvodů uvedených výše.

30.11.2013 3 z 5

Lady Hamiltonová Lady Hamiltonová Alexandre Dumas, st.

Moc krásná a čtivá kniha. Rozdělila bych ji do 3/3. V první třetině čtenář pozoruje život Emmy Lyonové od dětství až po ranou dospělost, kdy se dostává do Anglie a poté odjíždí se svým manželem Williamem Hamiltonem do Itálie. Druhá třetina líčí převážně historické události, které pro obyčejného čtenáře nejsou tolik poutavé. Třetí třetina vypráví o dalších letech až po smrt hrdinky Emmy. Jsem s knihou moc spokojená, takhle nějak - geniálně napsanou - jsem si ji představovala :).

18.08.2013 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Líbila se mi mnohem víc, než "Kde je ta holka".

13.08.2013

Jack a Jackie Kennedyovi: Americké manželství Jack a Jackie Kennedyovi: Americké manželství Christopher Peter Andersen

Opravdu bestseller, autor opravdu umí napsat knihu poutavě, čtivě a v souvislostech. Zamilovala jsem se do Jackie a Jacka, jejich m anželství bylo zvláštní, ale možná zase ne o tolik jiné, než jsou jiná manželství. Často jsem si přála vidět Jackie do hlavy, abych pochopila její jednání. Obdivuju ji. Chtěla bych být jako ona - se vším dobrým i špatným.

27.02.2013 5 z 5

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

není to autobiografický, autor si většinu věcí vymyslel (podle anglický wikipedie). Kdybych to věděla dřív, tak by mě ta knížka tak neuchvátila.

16.09.2012 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

knihu sice ještě nemám dočtenou, ale souhlasím tu s hodně komentáři už teď. Po Stiegu Larssonovi jsem si na základě recenzí myslela, že švédské detektivky jsou opravdu kvalitní záležitostí, ale bohužel mě tahle kniha také moc nenadchla. Ze začátku to byl zajímavý příběh, bavilo mě to, ale postupně se do toho zaplétalo víc a víc postav a informací. Na můj vkus v jedné knize hodně věcí.

13.03.2012

Moje cesta Moje cesta Tony Blair

Troufnu si tvrdit, že kniha dává čtenáři pocit, že politika je čistá, nezkorumpovaná ba ctnostná záležitost, profese. Troufnu si i tvrdit, že takovou knihu by nedokázal a nemohl napsat žádný český politik. Moc se mi Blairova "Cesta" líbí. Oproti této knize vypadají Paroubkovy a Zemanovy knihy (které jsem zatím četla) amatérsky, béčkově, apod. Zkrátka se to nedá srovnávat.

09.02.2012

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

některý povídky se mi četly docela špatně, takže jsem je přeskakovala, ale za nejlepší (pro mě) považuju "Doma je doma", kde čtrnáctiletého kluka trápí, že je ještě panic, a chce se vyrovnat vrstevníkům, takže se vyspí se svojí desetiletou sestrou. McEwan to popije samozřejmě jakoby nic, ale téma typicky jeho. Oceňuju a líbí se mi výběr témat.

15.01.2012

Ve službě republice Ve službě republice Jiří Paroubek

Původně jsem si tuhle knížku půjčila, protože studuju politologii, tak abych měla přehled, jaké mají naši politici spisovatelské kvality. Udělala jsem tu chybu, že jsem knihu četla hned po knize od M. Zemana, protože ve stínu Paroubkovy knížky najednou vypadá ta Zemanova jako levný, nedistingovaný brak.
Od Paroubkovy knihy jsem neočekávala takřka nic, možná spíš to horší. Hned poté, co jsem se podívala na obsah a jednotlivé kapitoly mi přišla typicky paroubkovská - že se "vytahuje", koho všechno potkal, a působilo to na mě, že spíš ty zahraniční osobnosti mají tu čest setkat se s Jiří Paroubkem. Po přečtení prvních ze spousty osobností, o kterých v knize píše, jsem ale změnila názor. Přišlo mi to jako dobrý nápad čtenáři a českému občanovi ukázat a připomenout, co je vlastně politikovou náplní, jak vypadají zahraniční cesty, jací politici jsou, atd. Když už k tomu mají tu příležitost a setkají se s tolika osobnostma, proč toho nevyužít a nenapsat o tom.
Navíc v písemném podání na mě působil Jiří Paroubek mile a příjemně a na rozdíl od zmiňovaného Zemana, který je mým oblíbeným politikem i jaksi distingovaně a vstřícně. Hezká a milá kniha.

16.11.2011 4 z 5

Demokracie bez demokratů Demokracie bez demokratů Jiří Pehe

kupodivu velmi čtivá knížka...bavila mě

03.08.2011 5 z 5

Dívčí hrob Dívčí hrob Jeffery Deaver

Tak já Vám nevím...Dívčí hrob jsem si koupila v knihkupectví, protože mě zaujalo, o čem ta kniha je. Myslela jsem, že to bude zajímavé a že je to dobrý nápad. Bohužel už asi po 15 stranách, co jsem knihu četla, mě zklamala. Představovala jsem si, že ten příběh bude vyprávěný úplně jinak a podle mě zajímavěji, než jak je. Byla to moje první kniha od Jefferyho Deavera a popravdě nevím, jestli si od něj ještě někdy nějakou přečtu, protože tahle mě doopravdy zklamala.

08.02.2011 3 z 5

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

nenene, tuhle knížku jsem prostě přečíst nedokázala - i přesto, že je tak krátká. Hnusila se mi a já ji prostě nedokázala dočíst.

30.11.-0001

Vražda Rogera Ackroyda Vražda Rogera Ackroyda Agatha Christie

taky skvělá...i když zde bylo porušeno jedno základní pravidlo psaní detektivek...

30.11.-0001 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

určitě jedna z jeho nejlepších knih. Podle mě - nejlepší.

30.11.-0001 5 z 5