tamdr tamdr komentáře u knih

Amnézie Amnézie Michael Robotham

ačkoliv jsem dost velký čtenář,nikdy jsem o tomto autorovi neslyšela a má mně co mrzet.Knihu jsem doslova přečetla jedním dechem,napínavé od začátku až do konce,překvapivý úplný závěr a už se těším na další knihu.

30.04.2021 5 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Co k tomu říct?Co říct, když se nedostává slov.Nelze mít na to názor jako na beletrii,ale je to kus historie a tomu se nedá vyhnout.Pamatuji se jak se na Letné v Praze vypínalo k nebi sousoší Stalina a jen pohled na něj vzbuzoval vztek a pocit ponížení.Zajímalo by mně jestli se ruská vláda omluvila svým občanům,těm milionům rodin a pozůstalých.Člověka jímá hrůza když si uvědomí že nebyla možnost se nějak bránit.A nakonec si kladu otázku-je tomu všemu opravdu konec?

12.04.2021 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

docela dobře čtivá detektivka,žádné velké krvavé scény,což nemám ráda

19.01.2021 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

člověk ji přečte jedním dechem

24.07.2020 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

nebylo to špatné čtení i když Lapena bývá i lepší,docela jednoduchý a předvidatelný děj i zápletka

24.02.2022 4 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

docela dobré počtení,nic moc náročné,ale přesto zajímavě napsané,krimi podle mého gusta-žádný velký krvák,sympatická hlavní dvojice a dokonce i láska,odpočinková a příjemná četba

08.11.2021 4 z 5

(SPOILER) ze začátku nic moc děj,a trochu mě to nudilo,ale později to moji pozornost probudilo,jako vždy nádherné popisy,trochu tajemnosti a vyvrcholení jak to Murakami umí nechá na čtenáři,Šimamoto snad ani neexistovala,nebo ano a byla těžce nemocná a v závěru odchází umírat,kdo ví?

02.03.2021 4 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

děsivé čtení pro každou matku

17.02.2021 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

za mně jedna z nejlepších knih J.Londna

17.02.2021 5 z 5

Francouzské hedvábí Francouzské hedvábí Sandra Brown

skvělá detektivka,vrahů jsem odhadla během čtení několik,ale žádný nebyl správný,sympaťák vyšetřovatel,závěr pro mne překvapivý

20.02.2022 5 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

moc se mi to líbilo,zezačátku trochu nudné ale potom mně to nepustilo až jsem dočetla do konce a ten byl teprve překvapivý,no prostě budu shánět další její knihu

16.01.2022 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Julie Garwood

tohle se mi líbilo,nenáročné čtení,dobrá napínavá dějová linka,romantika,nezklamalo

14.01.2022 4 z 5

... a bude hůř ... a bude hůř Jan Pelc

já jsem asi "konzerva"protože smysl života, jak ho vidí hlavní postava a jeho kamarádi,já prostě nemůžu tolerovat.Když si odmyslím jakým způsobem je kniha napsaná,tak mně děj zaujal,jsem bývalé dítě totality,takže situace mi není až tak cizí.Ale jsou mi cizí popisované názory,celá ta parta by nebyla spokojená za žádného režimu.

14.12.2021 3 z 5

Norské dřevo Norské dřevo Haruki Murakami

velmi smutný milostný příběh,hledání sama sebe,hledání smyslu života,jedno je jisté pan Murakami to umí moc dobře se slovy

07.03.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

dobrá detektivka,dobře se četla,někdy trošku rozvláčná,ale jsem spokojená,jen ten neurčitý konec?

22.02.2022 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

čtivá ,krátké kapitoly,žádné dlouhé popisy,trochu jiná detektivka,ani žádná sympatická osoba,no nevím jestli jsem úplně spokojená

17.01.2022 4 z 5

Vražda podle seznamu Vražda podle seznamu Julie Garwood

dobrá detektivka,jen první třetina hodně zdlouhavá,zbytečně rozvláčné,ale potom to dostalo spád a přečteno na jeden zátah,sympatická hlavní dvojice,napínavé vyústění

11.01.2022 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

kniha se mi moc líbila,ale mám problém-jsem realista a tak vyprávění o setkání s duchem a komunikace s ním je pro mně jen pohádka,zato vyprávění o slonech je velký zážitek,ale celkově hodnotím příznivě,autorku miluju

02.10.2021 4 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

pár stránek pohádkově laděných,ale napsáno tak jak to umí jen Murakami

02.09.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

ze začátku trochu zdlouhavé,ale pak to dostalo spád a celkem výborné čtení,dobrá krimi

21.08.2021 4 z 5