TaLu TaLu komentáře u knih

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Dramatické a přesto něžné, volné tempo a přesto strhující.
Příběh mladých lidí, netradičně seznámených, nesoucích si břemena minulosti, na které chtějí alespoň jednou za rok zapomenout.
Opravdu jsem jim přála, aby to všechno vybojovali.
Svěží, neokoukaná zápletka.
Autorčiny knihy čtu velmi ráda. Jsem vděčná, že si díky ní můžu vychutnat romantiku i v mém věku, protože rozhodně nejde jen o ni. Jde o život. Jenže možná žijeme právě proto, abychom se naučili milovat, abychom se to naučili správně. Četla jsem a usmívala se, potvrdila se mi "moje" věta:"Láska JE ROZHODNUTÍ a život je dar."

13.07.2023 5 z 5

V ohrožení V ohrožení Julie Garwood

Dobrodružné, romantické, vtipné. Přesně tak, jak jsme od autorky zvyklé. Milým doplněním bylo uspořádání oslavy u Buchananů, čtenář se dozvěděl více i o ostatních dvojicích, které poznal v předešlých dílech série. Grace se hodně zamotal život, když jí padne do náruče zraněný muž a ona v sebeobraně zastřelí útočníka. Naštěstí jsou kolem ní vždy lidé, co jí s láskou pomáhají. Jeden konkrétní Buchanan ale dělá vše pro to, aby jí "znepříjemnil" život. Nebo ne?

10.07.2023 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Autorku bych dávala na prázdniny a čas dovolených číst jako povinnou četbu. Nikdy totiž nejsem zklamaná. Odpočinkový příběh, tentokráte hodně dobrodružný. Tajemný původ hlavní hrdinky, útěk z rodného domu, náhodné zakotvení ve statku U Tří borovic. Intriky, vesnické předsudky a tajemství pána domu udělají mladé dívce v životě opravdu zmatek. Chvílemi jsem měla dojem, že čtu něco velmi podobného Janě Eyrové a to je doporučení samo o sobě. Knihu jsem si na dovolené vychutnávala naplno.

10.07.2023 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Jeff Kinney (p)

Greg nějak dospěl a vyzrál, co jsem o něm nečetla. Město odpojené od moderních technologií , škola v přírodě a mnoho dalšího. Do paměti si ukládám, že hledat ztracený uzávěr zubní pasty v odpadu, nikdy víc. Raději koupit novou pastu na zuby.

26.06.2023 4 z 5

Eliška andílek Eliška andílek Pavlína Jurková

Velmi hezky vyprávěný příběh o Elišce a její rodině, která se přestěhovala z Prahy na malé město. Opravený a krásný dům ukrývá tajemství dřívější majitelky. Eliška se snaží najít nové kamarády. S tím ji nečekaně pomůžou neštovice, které ona a její malý bratr dostali.
Krásně ilustrováno.

26.06.2023 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Druhý díl čtenáře opět zavede do světa, kde rodiče mohou rozhodovat o rozdělení dítěte od třinácti do sedmnácti let. Známé i nové osoby příběhu bojují své velké i malé bitvy o život. Mnoho myšlenek o vzniku a trvání společnosti, o bytí, existenci, právech a etice skutků. Některé postavy jsem si oblíbila a musela je během čtení opět opustit. Strhující finále. V hlavě se mi rojí jedna myšlenka týkající se práva na život za druhou a to je vlastně velmi dobré poselství knihy. Mrazivé jsou manipulativní reklamy a zprávy z námi známého světa. Zbývá doufat, že nás budoucnost nerozdělí. Ve všech významech slova.

26.06.2023 5 z 5

Avlež Kífla Avlež Kífla Roald Dahl

Opravdu nepoznáme toho, koho milujeme?
Paní Stříbrná nepozná vyměněnou želvu a místo Alfíka miluje nějakou cizí želvičku a dokonce každý týden jinou. Pan Hoppy miluje podle mě jen představu, že by byl milován, protože jak by jinak mohl takto podvádět milovanou osobu?
Jediný upřímný tvor je Alfík, protože miluje salát.
Pokud měla kniha nějaký jiný přesah, tak mě nezasáhl.
Ale ilustrace jsou kouzelné.
Hodnocení uděluji za ilustrace a za ty úvahy, které příběh vyvolal. Dětem bych četla jedině s komentářem. Nebo raději asi nečetla, děti jsou jako houbičky, vsakují kde co.

20.06.2023 3 z 5

Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová - Smutkem neobtěžuju Livia Klausová

Velmi zajímavý pohled na jednu z nejoblíbenějších prvních dam. Jenže ona byla a je mnohem víc. Rozhovory v této knize to dokazují. Osobně jsem velmi ocenila pohled matky, které se narodil postižený syn, a ona v jeho výchově do něho dokázala spolu s manželem vložit sebedůvěru a odhodlání. Fotografie jsou velmi krásné, v mládí kočka, později velmi elegantní a krásná paní. Prostě dáma.

20.06.2023 4 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Opětovné čtení je dar vidět barvy, které nám napoprvé unikly.
Zaměřila jsem se na emoce, myšlenky, úvahy, postoje a souvislosti.
Vychutnala si posun v chování postav.
Prošla znovu s husí kůží rozpojením.
Jsem moc ráda, že před druhým dílem mě napadlo přečíst znovu díl první.

19.06.2023 5 z 5

Pod štítem magie Pod štítem magie KayLynn Flanders

Příběh dívky, která se naučila skrývat své nadání a ví, že povinnost vůči lidem v království je víc, než její přání a sny. Vydává se proto za neznámým snoubencem, aby zajistila oběma zemím mír. Na cestě ji dostihne zrada, bolest, nebezpečí a krutá ztráta. Vklopýtá do Divočiny, ze které málokdo vyšel živý, pokud vyjde, bude to stále ona? Pomůže jí bojový výcvik a utajená magie?
Napínavé scény měly strhující tempo a šlo o nejkvalitnější části příběhu. Přesto jsem si užívala i volnější pasáže a jemnou romantickou linku. Moc se mi líbily sourozenecké i ostatní vztahy.
Na prvotinu úžasné čtení.
Obálka nádherná.

16.06.2023 5 z 5

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Vyprávění o životě čtyř sourozenců, kteří smrtí rodičů přišli o střechu nad hlavou i o bezpečí. Hlad, bezvýchodné situace, nespravedlivé soudy, trestanecká kolonie. Najdou sourozenci jeden druhého? Obrátí se jejich osud ? Dokáží si najít svoje místo v životě, když kolem vládne mnohdy kruté devatenácté století? Příjemné a oddechové.

12.06.2023 4 z 5

Vodní hrob Vodní hrob Martin Goffa

Novinář Marek Vráz si mě postupně získal. Autor si vystačí s malým počtem stránek a přesto čtenář nemá pocit, že by byl o něco ochuzený. Tentokrát sám příběh vybízí k hodnotám života, k tomu, co je cenné zvláště když se náš vyměřený čas nachyluje. Zpověď umírající ženy se zamotává a Markovi je z toho všeho nejednou horko. Moc se mi líbí pravdivý a citlivý přístup. Kéž by takové metody používali alespoň někteří skuteční novináři. I našlapování po duchovních cestičkách bylo jemné a vtipné.

12.06.2023 4 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Zajímavá zápletka a motivace vraha.
Příjemné čtení.
Trochu mi drhly rozhovory, když došlo na city.
A stále trvá moje nechuť k tomu, že detektivové nemohou nosit zbraň, je to natolik jiné a hlavně nebezpečné. Jiný kraj, jiný mrav.

12.06.2023 3 z 5

Tajemství rodiny M. Tajemství rodiny M. Pavlína Jurková

Příběh rodiny, ve které se stále něco děje. Problémy dospívání, sourozenecká rivalita, komplikace v podobě tragické nehody a postupná láska ke sportu. Trochu mi drhly vzájemné vztahy, vlastně netuším, proč by se rodiče v noci hádali z popsaných důvodů, to bych spíše rozuměla tomu podezření na rozvod, ale proč ne. Vždyť pohled na dospívání, když ho prožíváme a nebo ve vzpomínkách, má každý jinak. Ohledně ilustrací jsem se nemohla rozhodnout, ale detaily mě přesvědčily. Pavoučci a podkani nemají chybu.

07.06.2023 4 z 5

Démon z lesů Démon z lesů Leigh Bardugo

Vždy ke komiksům přistupuji s respektem. Filmy mám ráda, ale komiksům moc nerozumím. Tentokráte je to ale jinak. Naprosto úžasně vybudovaný příběh, text i kresba v souladu. Moc se mi to líbilo. Putování Alexandra a jeho matky v dobách, kdy byl chlapcem a ne černým mágem. Jak těžké je najít přátelství, když jsme jiní než ostatní!

02.06.2023 5 z 5

Sleduje tě Sleduje tě Charlie Gallagher

Opět jedna série, ve které budu určitě ráda pokračovat. Seržantka Madie je od nadřízených "uklizena do bezpečí", na nové místo, a zažívá nudu, kterou do té doby ve své práci neznala. Plete se tedy do vyšetřování jiným, hlavně mlčenlivému inspektoru Harrymu. Přibývá otázek a na včasně nalezených odpovědích závisí nejeden život. Kam se ztrácejí ženy, které spojuje setkávání anonymních alkoholiků ?
Mám problém jen s tím, že v Anglii příslušníci určitých složek ( nevím kterých) nenosí zbraň. Některé scény by pak vypadaly úplně jinak. Přijde mi to jako hazardování se životy detektivů.

02.06.2023 5 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tentokrát jsem si říkala, kdy už na to můj oblíbený tým přijde, když je to tak jasné.....no a pak to bylo zase jinak. Dvě zápletky sice předvídatelné byly, ale tým Kim mlel z posledního a já se s knihou těšila na dovolené. To se to pak odhaluje :O)
Série neztrácí dech, krátké kapitoly stupňují napětí, mrtvoly se kupí ne po jedné, ale rovnou po dvojicích. Jen díky krátkým kapitolám kniha moc rychle ubíhá, jenže to nelze považovat za nedostatek. Hodně se mi líbí vývoj jednotlivých postav.

28.05.2023 5 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Rozhodně velmi zajímavé prostředí. Vězení, kam se ze všech koutů různých království svážejí zločinci, ale i nevinní, kteří se k něčemu jen připletli. Sledujeme osudy mladé vězeňské ranhojičky a postupně odkrýváme to, co se jí a její rodině stalo. Začíná řádit záhadná epidemie, do vězení přichází netradiční dozorkyně a tajuplný vězeň. Podaří se Kivě udržet naživu sebe i ty, na kterých ji záleží? Přežije kruté zkoušky vzduchem, ohněm, vodou a zemí? Závěrečný zvrat mi vyrazil dech, do té doby jsem si říkala: "Jo, dobrý je to" a pak jen zalapala po dechu !

28.05.2023 4 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Styl vyprávění mi nějak nepřirostl k srdci, zrovna tak hlavní postava. Zvláštní chování - stále někam leze, aby dostal na budku. Kriminální zápletka zajímavá, jen mi přijde nepravděpodobné, že by si vyšetřovatelé nechali tak zasahovat do případu.

22.05.2023 3 z 5

Člověk za oponou Člověk za oponou Martin Goffa

Příjemné vyprávění. Nabídka na práci tentokráte přijde pro Terence z netradičního místa - z vězení. Vše se řádně zamotá a začíná být horko. Jako vždy. Autor je důkazem, že i útlé knihy v sobě unesou dobrý příběh.
Chci věřit tomu, že slušní a čestní novináři nevymřeli.

17.05.2023 4 z 5