taikatalvi taikatalvi komentáře u knih

Jak jsem sebrala odvahu Jak jsem sebrala odvahu Barbora Šťastná

Za mňa super "čteníčko". Našla som sa takmer vo všetkom čo autorka spomína. Aj som sa zasmiala, aj pouvažovala a snáď sa budem niektorými vecami aj riadiť! Autorkin štýl písania mi tiež veľmi vyhovoval.

18.02.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Takže- som rada, že som knihu už prečítala, hoci nemám rada, keď je okolo nejakej knihy taký brutálny hype, lebo potom šípim, že to bude hovadina. Kniha na mňa vyskakovala všade, na fórach, blogerky ju mali všade na poličkách, čítali, proste všade bola! Tak som si ju konečne požičala z knižnice. Začnem tým, čo sa mi veľmi páčilo - opisy prírody boli brutálne, ja som sa tak vžila do života v tých močiaroch, že som hltala každú stranu s opismi prírody, živočíchov, predstavovala som si tú rieku, krása. Fandila som Kyi celý čas. Dokonca som si aj poplakala. A potom prišiel ten záver, kde vlastne zistíte, že vaša hrdinka je všetko možné, len nie tá, za čo ste ju mali. A to ma nasralo. Zbytočne tam bola pchaná tá vražda, neviem na čo myslela autorka keď písala ten záver, proste NIE NIE NIE a ešte raz NIE! Otras koniec knihy. Chcela som knihu odporučať ďalej ale neviem čo mám povedať človeku keď ju odporučim- je nadherná ale koniec je na dve veci? Škoda.

28.01.2022 3 z 5

Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom našich predkov Ako sme kedysi žili. Obrazový sprievodca životom našich predkov Zora Mintalová Zubercová

Knihy pani autorky sú vždy bohaté na historické fakty zo života našich predkov (dlhé roky pracovala v múzeách a na rôznych etnologických výskumoch) a táto kniha ich ešte aj priamo dopĺňa s úžasnými fotografiami pána Holinu z rôznych skanzenov na Slovensku. Knihu odporúčam, veľmi pekná publikácia ktorá je dosť podrobná a krásne spracovaná.

11.01.2022 5 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

No, od tohto som čakala fakt viac. Slabučké. Už v polke knihy som tušila ako to skončí a nemýlila som sa. Hlavná postava mi liezla na nervy s tým ako bola stále v náleve. Kniha má 485 strán, kľudne by stačilo o 200 menej a niiiič by sa nestalo. Nič.

13.12.2021 2 z 5

Kniha je pekná, krásna obálka, pekné fotky ale ja osobne som sa z nej nič nové nedozvedela. Všetky informácie som už dávno vo svojom živote aplikovala. Odporučam ľuďom, ktorí vedia iba význam slova hygge a snažia sa spomaliť svoj život a viac si užívať okamžiky a hľadajú tipy a triky.

12.12.2021

Ó, jak ti závidím Ó, jak ti závidím Halina Pawlowská

Nedočítala som to, bohužiaľ. Pre mňa to bol strašný blud, jedno cez druhé, miš maš. A pritom mam pani Halinu Pawlowskú rada. Toto mi žiaľ nesadlo.

12.11.2021

S koňom v tvári a maslom na hlave ... ďalšie pojednávania o kráse a pôvabe S koňom v tvári a maslom na hlave ... ďalšie pojednávania o kráse a pôvabe Lucia Kollárová

To bolo celkom vtipné (v dobrom) čítanie. Kniha ma bavila, Luciu som si všimla kvôli jej dôvtipu ešte v televízii a kniha ma nesklamala. Otázne je či po nej siahnem viackrát.

09.11.2021 4 z 5

Hádanky - AHA Hádanky - AHA Tomáš Kompaník

Krásne ľudové hádanky, poniektoré z nich som vôbec nepoznala. Knižka je aj po dizajnovej stránke veľmi pekná. Vhodná aj ako darček :)

14.10.2021 5 z 5

Walt Disney Classics - Dumbo Walt Disney Classics - Dumbo Walt Disney

To bol smutný príbeh (ale so šťastným koncom). Veľmi mi bolo Dumba ľúto ako sa mu smiali :( Je tam ale krásne ponaučenie -aj keď bol iný než ostatní, pretavil svoju inakosť na superschopnosť a stal sa známym a potom sa s pani Jumbovou, jeho mamkou viezol v špeciálnom vagóne a nikto sa mu už nesmial. Čiže pozor na to, komu sa smejete- možno spolužiak ktorému ste sa na základke posmievali je teraz úspešnejší než vy...

23.09.2021 5 z 5

Nespúšťaj oči z trate! Nespúšťaj oči z trate! Tereza Oľhová

Skvelá kniha o zážitkoch a príbehoch herečky Jany Oľhovej z jej ciest vlakom. Presúva sa ním dennodenne na rôznych trasách a kniha obsahuje jej miestami dobrodružstvá (s ľuďmi) vo vlakoch. Kniha bola vydaná pomocou crowdfundingu Startlab.

20.09.2021 5 z 5

Podpaľačka Podpaľačka Stephen King

Dlho som to odkladala ale nakoniec som sa tak zahryzla do deja, že som musela zistiť, ako sa to skončí. Veľmi príjemné čítanie :) King je proste king :)

12.09.2021 4 z 5

Muž, který zemřel jako losos Muž, který zemřel jako losos Mikael Niemi

Slabé. Čítala som na deke v Chorvátsku kým mi schli plavky. Aj tak si nie som istá, či som sa dobre rozhodla.

12.09.2021 2 z 5

Anna zo Zeleného domu Anna zo Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Anna zo Zeleného domu je klasika, patrí medzi moje najobľúbenejšie knihy. Annine príhody ma rozosmievali keď som mala 15, a aj teraz, keď mám 34 :)

30.08.2021 5 z 5

Katharinin kód Katharinin kód Jørn Lier Horst

(SPOILER) Toto bolo dobré, napínavé až do konca. Najlepšia časť knihy bola keď bol Wisting na chate s Haugenom.

09.08.2021 5 z 5

Cukor a bič Cukor a bič Jo Jakeman

Veľmi, veľmi slabé. Nesympatické, naivné postavy, predvídateľný dej. Je to debutové dielo autorky a v poďakovaní dáva všetko zmysel- pani sa zúčastňovala festivalov kreatívneho písania a tam asi aj mala ostať. Mohla ohúriť tam, ale toto je chabý pokus na knižný thriller.

27.07.2021 1 z 5

Šarha Šarha Jørn Lier Horst

Moja prvá kniha od tohto autora a za mňa slabota...

20.07.2021 1 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Celkom fajn čítanie. Najviac sa mi páčili Adelin dům a Sousední dvorek.

14.06.2021 3 z 5

Démon a slečna Prymová Démon a slečna Prymová Paulo Coelho

Jedna z mojich najobľúbenejších. Pravidelne sa k nej vraciam.

17.05.2021 5 z 5

Inak sa mám fajn Inak sa mám fajn Tereza Oľhová

Presne mi táto kniha pripomenula rozhovory s mojou kamoškou, som vo veku hlavných postáv čiže sa viem do ich dialógov, problémov dosť vžiť. Je to fajn oddychovka ale aby som tú knihu nechávala doma a vrátila sa k nej, to nie. Posúvam ďalej.

26.03.2021 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Bolo to fajn citanie, pacili sa mi casti kde opisovala ako to funguje v Bielom dome alebo napr. ze prezident so sebou vsade chodi so svojim doktorom alebo ze v aute maju vzdy vak krvi s jeho krvnou skupinou- zaujimavosti o ktorych som netusila. Ako prva afroamericka rodina v Bielom dome to mali tazke. Barackovi toto prvenstvo nikto nezoberie. Obaja su velmi inteligentni ludia a to kam sa dopracovali, si vydreli vlastnym usilim. Je to obdivuhodne. Bola to prijemna oddychovka.

Zaujimavost- tato kniha v audiopodobe- narozpravana Michelle Obamovou ziskala v roku 2020 Grammy :)

24.02.2021 5 z 5