taikatalvi taikatalvi komentáře u knih

Čerti, bosorky a iné strašidlá Čerti, bosorky a iné strašidlá Katarína Nádaská

Super publikácia tak ako aj ostatné od pani Nádaskej a tie ilustrácie od S. Košického sú nádherné ale aj desivé :) Kniha je drahšia, ale kúpu neľutujem.

21.02.2021 5 z 5

Vylúčení Vylúčení Artur Domosławski

Oči otvárajúca kniha, mal by si to prečítať každý. Nám je vlastne sveta žiť v porovnaní s tým, čo sa deje inde vo svete a médiá sú o tom ticho.

30.01.2021 5 z 5

Jediný Jediný Richard David Bach

Téma dobrá, ale nesadlo mi to. Prišlo mi to príliš prekombinované a snažiace sa byť až príliš mystickým, hlbokým dielom ktoré na mňa práveže pôsobilo plytko a snažiace sa byť nasilu hlboké.

26.01.2021 2 z 5

Pohádky a obrázky Pohádky a obrázky Vladimír Sutějev

Mám ju v origináli, v ruštine, už od detstva ju mne a sestre čítala mamka. Zahryzol sa do nej zub času, je aj trošku počmáraná, ale je to môj veľký poklad. Dúfam, že raz z nej budem čítať mojim deťom :) Nádherná kniha a krásne príbehy. Ilustrácie sú krásne.

06.01.2021 5 z 5

Námestie Svatej Alžbety Námestie Svatej Alžbety Rudolf Jašík

Za mňa úžasné dielo.

02.01.2021 5 z 5

Slovutný pán prezident Slovutný pán prezident Madeline Vadkerty

MUST-READ. Táto kniha je jedinečná v tom, že ešte nikto na napísanie knihy o holokauste nepoužil listy, ktoré písali zúfalí ľudia prezidentovi a žiadali o milosť. Kniha ponúka nový pohľad (smutný, ako všetko s touto témou spojené) a človek sa nikdy neprestane čudovať, ako sa toto všetko vlastne mohlo udiať.

31.12.2020 5 z 5

Forenzná kriminalistika Forenzná kriminalistika Zakaria Erzinçlioglu

Veľmi zlým štýlom písaná kniha. Neviem, či je to prekladom, ale nedočítala som to.

07.12.2020 1 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Mne sa to páčilo, časti s Veternicou boli fajn, pri tých filozofických častiach som musela zbystriť pozornosť (na toto veľmi nie som) aby som sa nestratila ale držalo ma to v napätí celý čas. O to viac dodá na napätí to, ak tie časti Slovenska poznáte, viete si tú babku pri ceste predstaviť.

25.10.2020 4 z 5

Pepína z Longitálu Pepína z Longitálu Petra Hilbert

Ja som veľká obdivovateľka Petry Hilbert, doteraz iba ilustrácií, ale po tomto aj jej spisovateľského umenia. Škoda, že už nie je medzi nami...Krásna kniha, pripomenula mi moje detstvo.

02.10.2020 5 z 5

Jabloňové lásky Jabloňové lásky Zuzana Široká

Oddychovka, taká "ženská" literatúra :) Niekedy si ju naordinujem keď sa mi nechce čítať niečo náročenejšie.

25.09.2020 5 z 5

Less Less Andrew Sean Greer

Toto bolo pre mňa sklamanie, ani som to nedočítala. Sorry.

15.09.2020 1 z 5

Morytáty Morytáty Peter Krištúfek

Za mňa super, krásny dizajn, skvelé príbehy.

19.06.2020 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Veľmi, veľmi, veľmi som sa snažila, ale nedala som to. Pre mňa obrovské sklamanie a nuda. A keď si čítam tie komentáre aká je tá kniha super, tak ma to mrzí, ale musela som čítanie stopnúť a knihu posuniem niekomu, kto ju pevne verím, ocení. Nezvyknem nedočítať knihu ale život je príliš krátky na čítanie toho čo nás nechytí :)

15.03.2020 odpad!

Počátek Počátek Dan Brown

Táto kniha sa čítala sam, napínavé od začiatku do konca. Langdon nesklamal ;)

05.10.2019 5 z 5

Pena dní / Jeseň v Pekingu Pena dní / Jeseň v Pekingu Boris Vian

Horko-ťažko som prečítala Penu dní- bolo to pre mňa utrpenie. Neviem na čom fičal autor keď to písal. Jeseň v Pekingu som ani nedočítala. Jednu hviezdičku dávam za to, že Pena dní sa trochu ku koncu rozbehla dobrým smerom, inak nechápem, prečo všetci tú knihu tak chvália.

23.07.2019 1 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

Autorov humor mi veľmi vyhovuje, mala som počas čítania momenty, kedy som sa naozaj nahlas zasmiala :) Úplne zmenil môj pohľad na Nórov. Takéto príbehy zo života mám najradšej. Skvelé a trefné poznámky. Autora by som rada spoznala aj osobne, musí to byť zaujímavý človek.

25.04.2019 5 z 5

Zbojníkova dcéra Ronja Zbojníkova dcéra Ronja Astrid Lindgren

Krásne, aj keď som sa k tejto knihe dostala ako dospelá, je to krásny príbeh, cítiť z toho ako Škandinávci berú prírodu tak- inak :) Aj napriek môjmu veku mala pre mňa kniha čaro a napínavo som čakala, čo bude ďalej. Ak raz budem mať deti tak im túto knihu prečítam :)

20.04.2019 5 z 5

Můj svět Můj svět Peter Sagan

Pre mňa nie. Sagana uznávam ako športovca, jeho výkony sú neskutočné, ale on ako človek a jeho prejav mi nesedia vôbec. Mrzí ma to. Knihu som dostala, prečítala a idem ju posunúť ďalej, lebo mi bude zbytočne zaberať miesto v knihovničke. Nepáči sa mi štýl akým je táto kniha napísaná.

15.02.2019 odpad!

Medojedky Medojedky Robert Ruark

Pamätám si, ako som chcela začať čítať túto knihu pred troma rokmi a došla som iba po dvadsiatu stranu a odložila ju. Teraz, v roku 2019 som sa k nej vrátila a prečítala ju za týždeň. Skvelé napísané, vtrhne do deja a opisy života v New Yorku v 1. polovici minulého storočia sú úžasné, taktiež zážitky z Afriky.

11.02.2019 5 z 5

Nemoáry Nemoáry Martin Moudrý

No, prvú časť som prečítala, dala som tomu šancu, hoci som si najprv prečítala hodnotenie tu a dosť ma odradilo. Prvá časť sa fakt dala a hltala som ju, lebo som chcela vedieť čo bude ďalej. Autor mal ostať pri prvej časti a ďalej nepísať. Fakt... Toto som nedala, a to nezvyknem nedočítať knihu, nech je akákoľvek. Toto bol bullshit, waste of time and paper...

07.01.2019 odpad!