taikatalvi taikatalvi komentáře u knih

Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet Ako som sa stal starostom Reykjavíku a chcel zmeniť svet Jón Gnarr

Po prečítaní knihy som chcela ísť okamžite do politiky a začať konať!!! :D Odporúčam kvôli zaujímavým myšlienkam a názorom. Mne to zmenilo pohľad na niektoré veci. Severské národy sú však myšlienkovo úplne inde než my, my sme stále zadubení a nového vetra a nových postojov, myšlienok sa bojíme. Nemáme radi zmeny. Čo je veľká škoda...

19.02.2016 5 z 5

Smelý Zajko Smelý Zajko Jozef Cíger Hronský

Jedna z mojich najobľúbenejších kníh z detstva :) Nedávno som sa ku nej na chvíľu vrátila a priniesla naspäť spomienky na Zajka, ktorý cestoval na krídle lietadla a myslel si, že ide do Ameriky :) Od Cígera-Hronského odporúčam aj knihu Jozef Mak, ale to už nie je detská literatúra.

11.02.2016 5 z 5

Domček jedným ťahom Domček jedným ťahom Veronika Šikulová

Táto kniha bol ako balzam na dušu. Krásne spomienky z detstva, miestami som si spomenula na svoje huncútstvá a výmysly ktorých súčasťou boli deti z celej našej ulice :) Veronika ma dar písania a pomyselný "komín" ma hrial celý čas čo som čítala knihu.

26.01.2016 5 z 5

Dopisy Děda Mráze Dopisy Děda Mráze J. R. R. Tolkien

Tolkien písal tieto listy svojim deťom v mene Deda Mráza a je to úžasné. Zmenil písmo pre všetky postavy a opisoval deťom zážitky Deda Mráza a jeho priateľov zo Severného pólu. Závidím jeho deťom, že mali takého otca ktorý si na tom dal takto záležať. Z listov sála láska, duch Vianoc, proste krása. Knihu som čítala v angličtine s reprodukciami listov, kresieb a obálok ktoré deti od neho dostávali.

28.12.2015 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Táto kniha je na dobu, v ktorej bola vydaná, šokujúca. Dnes? Ani nie. Hoci opisy niektorých scén sú prezdobené a až príliš romantické, Lawrence bol na svoju dobu génius. Odvážil sa opísať to, o čom sa v spoločnosti iba šuškalo. Bol zvozený kritikou a spoločnosťou, ale táto kniha si svoje miesto v svetovej literatúre našla. Dielo bolo aj sfilmované, odporúčam verziu Lady Chatterley so Seanom Beanom v hlavnej úlohe, natočené s BBC.

23.10.2015 5 z 5

Údolie ľalií Údolie ľalií Alexandra Pavelková

Toto bola príjemná oddychovka na koniec leta- začiatok jesene. Do deja som sa úplne zahryzla, predstavivosť išla na plné obrátky. Kniha rozpráva príbeh troch ľudí ktorí musia nájsť útočisko pred búrkou. Nocľah im ponúknu dvaja ľudia v chalupe. Čas si krátia rozprávaním fiktívnych príbehov- a ktovie, možno nie sú až tak vymyslené alebo ďaleko od pravdy :)

20.09.2015 5 z 5

Čitateľ z vlaku o 6.27 Čitateľ z vlaku o 6.27 Jean-Paul Didierlaurent

Kniha bola taká krásne svieža. Príjemne som sa pri nej usmiala aj zasmiala. Je z našeho bežného života, preto osloví snáď každého. Odporúčam.

07.08.2015 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kniha ma držala v napätí od začiatku. Je to moja prvá kniha od tohto autora. Koncom som bola fakt šokovaná. Takýto záver som naozaj nečakala. Je pravda, že náš mozog a podvedomie na nás niekedy hrajú všelijaké hry. Páčilo sa mi, ako autor opisoval vyhranené situácie a ako pri tom človek reaguje, pocity, vonkajšie reakcie. Kto sa ocitol v nebezpečí vie, čo myslím. Knihu odporúčam. Neoddýchnete si pri nej však. Bude vás držať v napätí.

02.08.2015 4 z 5

Čakanie na Pesa Čakanie na Pesa Mark B. Mills (p)

Knihu som si kúpila náhodne, zaujala ma obálka a popis ku knihe. Nemala som veľké nároky a kniha ma milo prekvapila. Príbeh o tom, že dôležité je vnútro, nie obal, výzor. Príbeh o tom, že keď niečo stratíme, niečo nové a lepšie získame. Dej sa odohráva v Londýne, čo je tiež veľmi pekné a môžeme nazrieť pod pokrievku reklamnej agentúry a toho prostredia.

01.08.2015 4 z 5

Strašidelný hotel Strašidelný hotel Wilkie Collins

Neviem, táto kniha ma veľmi nudila. Zato Ženu v bielom od tohto autora som doslova hltala!

23.02.2015 3 z 5

Pri tejto knihe som sa smiala a aj si poplakala, ale tak pekne. Koniec bol dojemný, vcítiť sa do toho vie každý, kto už raz o zvieratko prišiel. Film bol takisto skvelý.

23.02.2015 5 z 5

Mária Stuartová Mária Stuartová Stefan Zweig

Diplomovú prácu som písala o Márii Stuartovej a počas písania som natrafila v antikváriate na túto knihu. Kúpila som si a počas písania čítala. Pomohla mi lepšie pochopiť niektoré historické veci a "pochopiť" Máriu Stuartovú z iného uhla. Vždy mi bude pripomínať tú peknú časť písania diplomovky :)

23.02.2015 5 z 5

Katova pieseň Katova pieseň Norman Mailer

Veľmi zaujímavá, miestami som súcitila s hlavnou postavou. Ale Nicole som neznášala...

23.01.2015 3 z 5

Osmý den Osmý den Thornton Wilder

Tu sa mi znova vyplatilo- nesúď knihu podľa obalu. Už ani neviem, ako sa ku mne dostala, či cez nejakú burzu, ale proste zrazu som ju mala...zhltla som naraz, na trase Bratislava- Košice- Bratislava. Krásny príbeh o viere, nádeji, láske a že sa predsa len vyplatí žiť čestne (alebo aspoň o tom budem snívať, a pár ľudí so mnou)...

23.01.2013 5 z 5

Audrey Hepburnová Audrey Hepburnová Barry Paris

Naozaj skvelo napísaná kniha. Nutnosť každého fanúšika. Zaujímavá obrazová príloha a dozviete sa mnoho zaujímavostí, čo sa dialo počas natáčania filmov v ktorých Audrey hrala, o jej súkromí a slávnych ľuďoch z jej okolia a vzťahoch s nimi.

16.01.2013 5 z 5

Noční bojovník Noční bojovník Janet Chapman

Zabavila som sa :D Drak, Highlander z 11. storočia, divný mních pojedajúci koláče, žena ktorá nevie čo chce, ďalšie sexuchtivé ženy...Výsledok- táto kniha :D

31.08.2012 5 z 5

Študáci a kantoři Študáci a kantoři Jaroslav Žák

Skvelá kniha, veľmi veselé čítanie, smiala som sa :) Škoda, že už to na školách také nie je, dnes študent učiteľa napadne slovne (s nadávkami), alebo aj fyzicky...

30.07.2012 5 z 5