Domček jedným ťahom

Domček jedným ťahom https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73558/bmid_domcek-jednym-tahom-zhN-73558.jpg 4 18 2

Autorka tejto knižky má rada, keď pri čítaní cíti, že napísaný text má „dobrý ťah“ ako komín. O čosi podobné sa pokúsila aj sama v knižke, ktorú práve držíte v ruke, nie komín, ona nám pod nos rovno strká dom, domček jedným ťahom, poviedky o detstve, dospievaní aj o tom čo bolo potom – v prvej časti Je mi leto... V druhej časti Spoviedky, spovedá zo života – niekedy sama seba, inokedy ľudí, ktorí ju obklopujú... Rada svojim postavám nastavuje nohu a potom sa na nich zabáva. Inokedy sa smeje sama zo seba. Rada rozpráva, a okrem toho by bola rada, keby jej radosť z rozprávania bola nákazlivá, aby jej čitatelia mali rovnakú radosť z čítania, akú ona pociťovala pri písaní, aby jej „komín“ dobre ťahal a zohrieval, aby jej poviedky mali nielen ten komínový ťah, ale aj ťah na bránu... Ak sa jej podarí streliť gól, hoci aj do vlastnej bránky a niekoho zaujať či rozveseliť, poteší sa...... celý text

Literatura slovenská
Vydáno: , Slovart (SK)

Domček jedným ťahom , 2009

wiix
20.04.2022 4 z 5

Táto útla kniha poviedok, ktorá pred rokmi získala aj ocenenie na Anasoft litera, ma riadne dostala. Bola písaná akoby naozaj jedným ťahom, dychom. Veľmi čitateľná, nápaditá, vtipná, ostrá a taká ze života a pritom nikdy by som nedokázala o svojom živote napísať ani jednu vetu tak, ako to autorka previedla. Bravó.

taikatalvi
26.01.2016 5 z 5

Táto kniha bol ako balzam na dušu. Krásne spomienky z detstva, miestami som si spomenula na svoje huncútstvá a výmysly ktorých súčasťou boli deti z celej našej ulice :) Veronika ma dar písania a pomyselný "komín" ma hrial celý čas čo som čítala knihu.

Veronika Šikulová
slovenská, 1967