Audrey Hepburnová

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Talentovaná, laskavá, štědrá a okouzlující - je opravdu těžké říci něco špatného o Audrey Hepburnové. A na konci Parisovy precizní biografie si uvědomíte, že jste připraveni utkat se s každým, kdo by si o tom dovolil pochybovat. Parisova výpověď je ve srovnání s jinými biografiemi Hepburnové rozhodně osobnější. Příčinou toho může být skutečnost, že Paris měl bližší vztah k její rodině a přátelům, ale důvodem je i to, že je velmi dobrý autor, který dokáže najít vhodný poměr mezi osobním detailem a pozorováním. Paris věnoval Hepburnové biografii chytrou a plnou účasti - přesně takovou, jakou si zasloužila. Stojí vysoko nad obvyklými životopisy celebrit a nikdy se nespokojuje jen s reprodukcí toho, co se povídá. Je to od začátku do konce solidní a pečlivý výčet, který dodává kouzlu Hepburnové možnost zazářit ještě víc. „Skvělá výpověď o osobním životě jedné z největších hereček své doby.“ – San Francisco Chronicle „Hepburnová byla inteligentní a zajímavá žena, která svou profesi vnímala realisticky. To je jasně patrné z celé knížky. Už proto stojí za to si ji koupit.“ – The Providence Jouranl-Bulletin „Pečlivě shromážděné informace, elegantně napsané.“ – The Scotsman „Paris věnoval Hepburnové biografii chytrou a plnou účasti – přesně takovou jakou si zasloužila. Stojí vysoko nad obvyklými životopisy celebrit a nikdy se nespokojuje jen s reprodukcí toho, co se povídá. Je to od začátku do konce solidní a pečlivý výčet, který dodává kouzlu Hepburnové možnost zazářit ještě víc.“ – The Daily Telegraph „Parisova výpověď je ve srovnání s jinými biografiemi Hepburnové rozhodně osobnější. Příčinou toho může být skutečnost, že Paris měl bližší vztah k její rodině a přátelům, ale důvodem je rozhodně i to, že je velmi dobrý autor, který dokáže najít vhodný poměr mezi osobním detailem a pozorováním. Kromě šarmu a elegance měla Hepburnová i soucitné srdce; a právě to se podařilo Parisovi zachytit.“ – Booklist „Autor odvedl skvělou práci. Podařilo se mu zachytit skutečnou Hepburnovou.“ – The Atlanta Journal-Constitution „Stejně elegantní, nezapomenutelná a plná účasti jako námět sám.“ – Chattanooga Free Press „Paris nepatří mezi běžné životopisce... jeho precizní a fundovaný průzkum staví knihu o Audrey Hepburnové do kategorie Louise Brookse a Garbo.“ – Milwaukee Yournal Sentinel...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15861/audrey-hepburnova-15861.jpg 4.357
Žánr:
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , BB art
Originální název:

Audrey Hepburn, 1996


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Audrey Hepburnová

DědaMráz
17. června

Hrabal jsem se v knižním koutku ženy a našel tohle. Za fenomenální knihu bych to neoznačil, ale kdyby byla většina neautorizovaných biografií napsána takhle, tak by bylo určitě v literárním světě lépe. Upřímně nebavila mě "prostřední třetina" knihy, tedy léta herecká, to bylo vážně nudné, ale on ten herecký život možná takový bude, nevím. Samozřejmě některé věci jdou hodně po povrchu, ale já nemám potřebu řešit její vzhled nebo postavu nebo její popkulturní odkaz.

Ufonka123
10.07.2019

Úžasná kniha o úžasné osobě. Jedna z nejlepších hereček všech dob!


poupatko1
14.12.2018

Velmi dobře napsaný životopis

Bartys25
10.10.2018

Moc příjemné čtení o této křehké ženě.

MíšaS.
26.04.2017

Skvělý životopis. Jsem její velká fanynka...

janinka1438
19.04.2016

Za mě velmi nudně a hlavně faktograficky napsaná biografie. Ztrácela jsem se v množství jmen, zvláště v části o její filmové tvorbě. Jedna z mála knih, kterou jsem ani nedočetla a poslala dál. Doufám, že narazím na jinou životopisnou knihu o této legendě.

zuzi1162
25.11.2014

Pěkná bichle, ale bavila mě celá.

LukVan
23.09.2014

Fenomenální kniha!!! Jako fanda jsem to přečetl raz dva. Jelikož Audrey nenapsala svou autobiografii, tak tohleto by mohlo posloužit jako dostatečná náhrada.

1