Ako som vozil Nórov

Na inzerát pre vodičov autobusov v Nórsku som pôvodne ani nechcel odpovedať, keďže explicitne požadovali minimálne dva roky praxe. Hoci mi to pripadalo ako strata času, nakoniec som naklepal cévéčko v angličtine a bez nejakých extra nádejí ho poslal. Myslím, že keď Bobovi Dylanovi udelili nobelovku, nebol zďaleka taký prekvapený ako ja, keď ma pozvali na pohovor. Ani pred prvou súložou som nemal v bruchu také motýle, ako keď som vkročil do šerednej kancelárskej budovy na Pražskej ulici, kde sa mali konať pohovory. Stretlo sa nás tam sedem alebo osem a okrem jedného mali všetci oveľa viac skúseností. Pohovor prebehol hladko. Angličtinou som urobil dojem. Vodičskými schopnosťami ani veľmi nie, keďže skúšobnú jazdu sme robili na novom zájazdovom Volve s modernou elektronickou prevodovkou, ku ktorému mala mne pridelená Karosa tak blízko ako Rytmusova tvorba k hudbe. Na konci mi ľudia z agentúry povedali, že sa ozvú. Ja som to pochopil tak, že sa neozvú a išiel som domov. Ale oni sa ozvali....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369715/ako-som-vozil-norov-vHf-369715.jpg 4.556

Ako som vozil Nórov 1.

Humor, Literatura slovenská, Biografie a memoáry
Vydáno, Eruditio

Kniha Ako som vozil Nórov

Jodgo
13.12.2019

Putave a vtipne clanky z blogu autor trochu skultivoval a nasledne pridanim mnozstva noveho obsahu spojil do uceleneho pribehu. Je tazke sa od knihy odtrhnut.

MarioKingOfPlot
11.08.2019

Autobusár ktorý maľuje slovami. Výborná vec samouka. Ešte pred knihou som čítal autorove publikácie na internete takže som vedel čo očakávať a nezostal som sklamaný. Kniha je prešpikovaná slovnými zvratmi a sarkazmom no zároveň ponúka pohľad do každodennej rutiny, opísaný veľmi príjemným a vtipným spôsobom. Bodaj by sa na Slovensku liahlo viac ľudí s podobnými schopnosťami. Dúfam, že sa dočkám pokračovania. Odporúčam!

Dani25
03.05.2019

Odporúčam, veľmi vtipný pohľad na Nórsko z pozície šoféra autobusu. Naozaj som sa bavila.

taikatalvi
25.04.2019

Autorov humor mi veľmi vyhovuje, mala som počas čítania momenty, kedy som sa naozaj nahlas zasmiala :) Úplne zmenil môj pohľad na Nórov. Takéto príbehy zo života mám najradšej. Skvelé a trefné poznámky. Autora by som rada spoznala aj osobne, musí to byť zaujímavý človek.

Barbaanek
27.12.2018

Od začátku až do konce obří sympatie k vypravěči, opravdu ho děsně chci poznat, poznat jeho autobus, poznat Norsko, poznat všechna místa, kam a kudy jel. Obdivuhodná schopnost na pár vtipných stránkách dokonale vtáhnout do děje, místa... Nenudila jsem se ani chvilku.

Ladiva
19.10.2018

Kniha rozhodne pobavila, miestami som sa pri čítaní nahlas smiala. Je presne o tom, čo je v nadpise. Autor desať rokov pracoval ako vodič autobusu v Nórsku. Jeho rozprávanie je vtipné, zábavné a trefné, pritom nikoho nezosmiešňuje. Niektoré prirovnania asi ľuďom, ktorí nepoznajú slovenské "postavičky" veľa nepovedia, ale zrozumiteľnosti textu to nevadí. Po prečítaní knihy sa inak pozerám na prácu vodičov autobusov - nemajú to s nami, cestujúcimi, ľahké.

rikke
14.10.2018

Přestože je kniha nesmírně vtipná, některá vulgární přirovnání, kterých je kniha prošpikovaná, jsou už za hranou.

petgona
25.03.2018

Autora som zaregistrovala uz na Dailymale a nesklamal ani vo vacsom formate. Mam rada jeho styl humoru aj sarkazmus.

Ondrej Sokol
slovenská, 1980