Szilvia1 Szilvia1 komentáře u knih

Skříňka s motýlem Skříňka s motýlem Santa Montefiore

Knížka vypráví nejprve rozchod pak po letech i rozvod rodiču Federiky a Hala,kterých to poznamená na celý život.Je to velmi emotivní a krásný příběh,který jsem už druhýkrát četla.Autorka v češtině nemá moc knih přeložených,ale v v madarštině jsem už od ní víc příběhu četla.Je to docela škoda,že se od autorky tady nedá víc příběhu přečíst,ale i ti jsou krásný co tady máme.Jenom doufám,že v budoucnu bude od ní víc knih. :)

10.10.2023 5 z 5

Rodinné tajemství Rodinné tajemství Santa Montefiore

Knížka byla překrásná.Je tady krásně popsaná krajina(pampa),emoce,láska a lidské povahy všech postáv.Ale nejvíc se mi zamlouvala postava Sofie,i když někdy byla dost rozmazlená,ale postupem času si to uvědomila a poznala pravdu.Je to krásný příběh,proto jsem tuto knížku přečetla už druhýkrát.

08.10.2023 5 z 5

Světlo v okně Světlo v okně Marion Kummerow

Knížka ukrývala příběh,ve kterém Margarete dostala šanci přežít ve válce a ona se vzchopila a využila svou šanci.I když se bojí,ale pokračuje dál,a má velké štěstí,že se to daří.Je to pěkný příběh,jsem zvědavá jak se jí bude dařit a co asi bude dělat dál.jenom doufám,že pokračování bude brzo.

06.10.2023 4 z 5

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Styl této knížky byla trošku zvláštní,ale postupem příběhu jsem zjistila,že příběh je psaný tak,že to vypráví Francisco mladší,ale už když je starý.Je to příběh o jedném nezvyklém přátelství,které vzniklo když ještě Francisco nebyl na světě,ale Simonopio byl věrný jeho otci.Byl to krásný příběh.

05.10.2023 5 z 5

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít Susanna Leonard

Příběh byl krásný,někde i smutný,jak těžké bylo v té době ženám studovat.Už v dětství věděla že bude z ní vědkyně a šla si za svým cílem,který neopustila až do konce života a i její děti(hlavně starší dcera Iréne) se taky stala.Byla to neobyčejná a užasná žena.

02.10.2023 5 z 5

Svět vůní Svět vůní Charlotte Jacobi

Druhý díl o parfumérií Douglas je už spíš o druhou generaci puvodních majitelek,ale Anna i Marie se tam objevují.Příběh byl spíš trošku o jejich soukromých problémech a o politických názorech než o parfumérií,ale jsem zvědavá jak to s nimi dopadne,takže určitě si přečtu i třetí díl.

29.09.2023 4 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Pokračování příběhu o tetě a matce autorky jak si přešli životem v poválečném Německu je napsáno krásně a čtivě.Muselo to být těžké tak studovat,že každý na Vás čumí a celý život Vás sledují a vědí o Vás všechno.Muselo to být dost stresující.Ještě na mě čeká další knížka od autorky.

28.09.2023 5 z 5

Čekání na bouři Čekání na bouři Patricia Shaw

Druhý díl o Sibell byla trošku slabší,aspon podle mě,protože tenhle díl byl spíš o jejich sousedovi Oatleyovi.Příběh se ale pěkně četl,okolí je tam krásně popsáná ale i lidské povahy je pěkně vylíčené,zkrátka pěkný příběh.

25.09.2023 4 z 5

Kámen a pírko Kámen a pírko Patricia Shaw

Začátek příběhu byl trošku nudný,ale od té části jak Sibell odešla do buše se to už položit nedalo.V příběhu je krásně popsaná austrálská drsná krajina,intriky ale i láska.Jdu na druhý díl.

18.09.2023 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Příběh byl pěkný,i když to byla krutá doba jak pro ženy tak i pro muže.Jsem ráda,že jsem to přečetla.Byla to pěkná historická sága.

16.09.2023 5 z 5

Sen porodní báby Sen porodní báby Sabine Ebert

Poslední díl o porodní báby Martě byl napínavý,byla jsem zvědavá,jak zvítězí nad krutým vládcem Albrechtem.Je to pěkná historická série.

14.09.2023 5 z 5

Kletba porodní báby Kletba porodní báby Sabine Ebert

Tento díl byl už i o potomcích nejen porodní báby Marty a Christiana.Je už vidět že i ostatní díly už budou spíš o nich.Ale byl to pěkný díl,bylo tady méně krutých děju.Autorka umí vylíčit boje jak kdyby tam čtenář byl.Je to pěkná historická série.

12.09.2023 5 z 5

Rozhodnutí porodní báby Rozhodnutí porodní báby Sabine Ebert

Třetí díl o porodní báby Martě má trošku pomalý rozjezd,ale skoro na konci to začíná být zajímavý,napínavý i když předvídatelný.Je to pěkný historický román,kde je spousta postav(historických),ale přečtu i další díly,protože jsem zvědavá co se stane s Martou.

09.09.2023 4 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Příběh je pěkně napsaný,je v příběhu trošku napětí když se provalí to jejich tajemství,ale je i tady i láska,popsané i pitvy,které neodmyslitelně patří k lékařství.Je to ale krásný příběh který bude mít i pokračování a na ten se už taky těším.

07.09.2023 5 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Kelly Rimmer

Krásná knížka,jak minulá tak i přítomná část.Na konci i slzička ukápla.

06.09.2023 5 z 5

Knihkupectví na Riverside Drive Knihkupectví na Riverside Drive Frida Skybäck

Knížku jsem včera nevěděla dát bokem byla jsem zvědavá jak to celé s Charlottiným otcem dopadne.Příběh byl navzdory předvídatelnosti krásný.Už se těším na další knížku od autorky.

05.09.2023 5 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

Příběh,který vypráví sestra modní ikony Coco je krásný od začátku až do smutného konce.Je tady vyprávěno od samotného začátku,kde se dozvíme,jak začala svoji kariéru modní ikony,ale je to příběh i její sestry Antoinety,která ji pomáhala i když jen s prodejem její kolekce.Její parfém je božský,mám ji a miluju její vuni.Je vidět,že autorka dělala velkou práci s příběhěm,který se jí velmi podařil.

03.09.2023 5 z 5

Pohlednice z Paříže Pohlednice z Paříže Alex Brown

Příběh je pěkně napsaný,jenom z té minulé části je málo.Autorku mám ráda i navzdory tomu,že tenhle příběh(až na tu minulu část) je předvídatelný.

01.09.2023 4 z 5

Jane Austenová: Slova a cit Jane Austenová: Slova a cit Catherine Bell

Příběh o autorce Jane Austenové nám přibližně ukázal,jak autorka žila,jak začala psát její příběhy,které i dnes jsou známé.Je to ale pěkný příběh.

30.08.2023 4 z 5

Za italským snem Za italským snem Jo Thomas

Příběh byl krásný,bylo tam všechno-jídlo,kariéra,restaurace,dávné manželství a v neposlední řadě láska.Ale byl to příběh předvídatelný.Autorka umí psát pěkné příběhy,kde je spousta jídla.A navzdory předvídatelnosti to bylo pěkný.

27.08.2023 4 z 5