Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít přehled

Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489266/bmid_marie-curie-sklodowska-KVg-489266.jpg 4 82 82

Snít nestačí, je třeba si sny i plnit. Tímto heslem se řídila Marie Curie-Skłodowská (1867–1934), která už v dětství toužila studovat na univerzitě, ale v 19. století musela jako dívka, která navíc pochází ze skromné rodiny polského učitele, za svůj sen tvrdě bojovat. Marie však ví, co chce, a nakonec se jí podaří získat stipendium na francouzské Sorbonně. Když v Paříži potká uznávaného fyzika Pierra Curieho, otvírá se před ní nový život. Biografický román zpracovává zrození výjimečné osobnosti světové vědy.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Madame Curie und die Kraft zu träumen , 2020

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít. Přihlašte se a napište ho.

Lenka276
10.04.2024 4 z 5

Za mě zajímavé, pohodové čtení o životě paní Sklodowské.

Zelený.úval
29.12.2023 4 z 5

Začátek knihy byl takový vleklý. Začala mě bavit až druhá půlka knihy, kdy je Marie s Pierrem a pracují spolu v laboratoři na svých objevech. Zajímavé byly i části, kdy postupně zjišťují, jaký vliv má radium a záření na jejich zdraví.

čef
29.12.2023 4 z 5

Velmi zajímavá žena, která věnovala celý svůj život na zkoumání radioaktivity. Těžiště románu je v jejím dětství a mladém věku, události po jejím prosazení ve vědě jsou již zobrazeny méně podrobně. Také vědecké pokroky nejsou vylíčeny tak, jako romantické události v jejím životě a možná je to tak dobře, alespoň lépe vynikne její bojovná osobnost.

Tichý pláč, Papírový palác a další knižní novinky (9. týden)

26.02.2023

Příběh Louise Weberové, múzy Toulouse Lautreca

24.01.2023

Rivalové, Jen čas ukáže a dalších 70 knižních tipů (15. týden)

10.04.2022

Kniha Marie Curie-Skłodowská: Odvaha snít v seznamech