syskas syskas komentáře u knih

Cestujem sama Cestujem sama Samuel Bjørk (p)

Prvý deň som prečítala cca 70 strán. Druhý deň zvyšných 400 (ešte dobre, že bola nedeľa). Tak dobre a ľahko sa kniha čítala a taká bola napínavá. Záver mohol ísť trochu viac do hĺbky, chýbali mi niektoré veci dovysvetliť, ale aj tak to bola výborná kniha.

13.06.2016 5 z 5

Som mama Som mama Kristína Farkašová Tormová

Fajn napísané, s humorom, nadhľadom - veď iba tak sa dajú "prežiť" dvojičky :-)

12.06.2016 5 z 5

Horory na dobrou noc 3 Horory na dobrou noc 3 Anthony Horowitz

Fajn poviedky, krátke príbehy, takže sa dajú čítať, aj keď je len trochu voľného času. Som rada, že sa mi táto kniha dostala do rúk.

11.06.2016 4 z 5

Vražda není hra Vražda není hra Alan Bradley

Prvú tretinu knihy som sa nudila. Až tak, že som sa zamýšľala, prečo som ju vôbec začala čítať :-)). Ale povedala som si, že vydržím, lebo prvý diel sa mi páčil. Tak snáď sa rozbehne aj tento. Rozbehol. Potom to už bola fajn detektívka. Netradičná, lebo "detektívom" je 11 ročné dievča, ktorého záľubou je chémia a hlavne jedy. Ale práve preto sa mi páčila.

06.06.2016 3 z 5

Devět draků / Jak závodit v dešti / Nebezpečí trvá / Vila Mirabella Devět draků / Jak závodit v dešti / Nebezpečí trvá / Vila Mirabella Michael Connelly

Trochu iný Connelly, než ako ho poznáme. Práve v tomto príbehu prežije zlom vo svojom živote, vďaka ktorému sa "odrazu" stane otcom tínedžerky na plný úväzok.

Ako pretekať v daždi je krásny príbeh, ktorý rozpráva psík deň pred svojou smrťou. Vie, že sa blíži koniec, tak spomína plánuje, ako sa na budúce narodí ako človek. Veľa pekných myšlienok na zamyslenie a napriek všetkému to končí dobre.

Tretí príbeh je špionážny, to nie je práve moje, ale brala som to ako spestrenie.

Vila Mirabella je príbeh o tom, ako rodina dokáže držať po kope a spoločne všetko prekoná, dokonca aj návrat márnotratného syna. Je to také pohladenie na duši.

03.06.2016 5 z 5

Deväť drakov Deväť drakov Michael Connelly

Výborná kniha, ale to je u Connellyho už tradícia :-)
Páčil sa mi záver, ako to všetko bolo zamotané a celkom inak, ako som si myslela.

28.05.2016 5 z 5

Sudičky Sudičky Ross Macdonald

Dobrá kriminálka, mala som favorita a - podozrivého, ale nakoniec to bol niekto úplne iný :-).

24.05.2016 4 z 5

Čakanie na Pesa Čakanie na Pesa Mark B. Mills (p)

Výborné oddychové, ľahké čítanie. Krátke kapitoly dovolia čítať aj pri cestovaní do práce alebo čakaní.

23.05.2016 5 z 5

Farba vraždy / Muž, ktorý zavraždil sám seba / Hráči a hra Farba vraždy / Muž, ktorý zavraždil sám seba / Hráči a hra Julian Symons

Dva príbehy boli super, ale ten tretí som akosi nezvládla. Prečítala som pár strán a potom to vzdala. Aj preto dávam menej hviezdičiek.

23.05.2016 3 z 5

Veľké malé klamstvá Veľké malé klamstvá Liane Moriarty

Výborná kniha, veľmi dobre spracovaná téma domáceho násilia.
Zo začiatku som sa strácala v postavách, chvíľu mi trvalo, kým som sa naučila, kto je kto a kto je s kým v akom vzťahu. Dokonca som uvažovala, že knihu odložím. Ale prehrýzla som sa cez to a potom to začalo byť zaujímavé. Kniha sa už nedala odložiť :-).

15.05.2016 5 z 5

Môj život Môj život Hayley Okines

Príbeh o tom, ako sa Hayley, ale aj jej rodina vysporiadali s tým, že je nevyliečiteľne chorá. Rozhodli sa bojovať, hovoriť o chorobe a hlavne žiť tu a teraz a plniť si sny. Pred pár rokmi som sa rozhodovala, ako sa liečiť. Musela som sa vyrovnať s tým, že ak si vyberiem nesprávnu cestu, tak to skončí pravdepodobne smrťou. Aj preto rozumiem postoju celej rodiny a chápem mnohé ich názory. Naozaj platí, že ak sa chce človek zbaviť strachu zo smrti, tak sa s ňou musí skamarátiť.

12.05.2016 4 z 5

Kód 1: Tajomstvo zázraku Kód 1: Tajomstvo zázraku Jozef Banáš

Veľmi dobrá kniha, núti človeka rozmýšľať a hľadať odpovede. Keďže mám za sebou rakovinu vyliečnú alternatívne, tak mnohé názory a postoje autora sú totožné s mojimi.

10.05.2016 5 z 5

Melón Melón Marian Keyes

Claire sa síce zrútil svet, ale ona si vybudovala svet nový. Hoci riešila vážne veci, jej komentáre a myšlienkové pochody urobili z drámy výbornú oddychovku. Som rada, že sa dokázala postaviť proti chlapovi, ktorý ňou celý život manipuloval a začať nový život bez neho.

02.05.2016 4 z 5

Moje temné srdce Moje temné srdce Antti Tuomainen

Dobre sa to čítalo, ale koniec mohol byť trošku zaujímavejší.

24.04.2016 3 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Zmizol jeden dosť mizerný spisovateľ a nikto z jeho okolia netuší, kde by mohol byť. Mne na to stačí jedna veta, autorka (meno autora je v skutočnosti pseudonym autorky "Haryho Posera") toto rieši na 90 stranách.
Mám pocit, že autorka bola platená za napísané strany (cca 470 strán), nie za dielo a tak to aj vyzerá...
Po tých 90 stranách som to definitívne vzdala a rozhodla sa čítať niečo iné.

20.04.2016 odpad!

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Dve výborné detektívky, až sa nechce veriť, že sú také staré...
Dokonca hlavne tá druhá je podľa mňa až na hranici hororu.
Chladnokrvné, vypočítavé bešetie, až človeka mrazí. Ale výborne napísané.

18.04.2016 5 z 5

Izba v plameňoch Izba v plameňoch Michael Connelly

Connelly a Bosch - táto kombinácia je vždy zárukou výbornej detektívky.

15.04.2016 5 z 5

Zaprášené duše Zaprášené duše Tomáš Hlaváč

Podľa mňa je to skôr psychologická dráma s kriminálnou zápletkou, nie klasická kriminálka. Čiže niečo iné, ako som čakala... Na tento druh literatúry musím mať náladu a čas a teraz som nemala ani jedno ani druhé. Dočítala som, lebo som chcela vedieť ako to celé dopadne.

12.04.2016 2 z 5

Hluchý nám to osladí Hluchý nám to osladí Ed McBain

Hluchý nám to osladí alebo aj: Hluchý má vždy navrch :-). Výborná kniha, prečítaná za 2 dni.

11.04.2016 5 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Výborná kniha, hoci mám na to všetko trošku iný pohľad, je v nej veľmi veľa vecí na zamyslenie a s väčšinou toho, čo tam je, súhlasím.

10.04.2016 5 z 5