syskas syskas komentáře u knih

Poláskanie Poláskanie Lenka Gahérová

Pekné poviedky o rôznych podobách lásky. Príjemné čítanie nielen na dobrú noc.

09.11.2016 4 z 5

Ve smrti je každý sám / Chytrému napověz / Položte ji mezi liliemi Ve smrti je každý sám / Chytrému napověz / Položte ji mezi liliemi René Lodge Brabazon Raymond

Tri výborné kriminálky, na mňa dosť akčné a kopec bitiek a whisky tiekla potokom, ale aj tak výborné.

07.11.2016 4 z 5

Prázdniny pre Rachel Prázdniny pre Rachel Marian Keyes

Začalo to ako vtipná oddychovka. Feťáčka, ktorá v tom lieta až po uši a nechce si to priznať. Myslí si, že liečebňa je len iné pomenovanie pre welnes pobyt. Postupne sa kniha mení na román o tom, aké ťažké je priznať si závislosť, s čím a kým všetkým musí človek bojovať, aby vyhral. Hlavne sám nad sebou. Veľmi dobre sa čítalo.

31.10.2016 4 z 5

Nero Wolfe zv. 2: Vražedná kniha / Hlas zo záhrobia Nero Wolfe zv. 2: Vražedná kniha / Hlas zo záhrobia Rex Stout

Nero Wolfe a Archie Goodwin sú vždy dobrá voľba.

24.10.2016 5 z 5

To já přesunul váš sýr To já přesunul váš sýr Deepak Malhotra

Fajn čítanie o tom, ako zo zvyku žijem (alebo skôr prežívame) v bludisku (systéme) a ani si to neuvedomujeme.

21.10.2016 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Čitala sa dobre, ale je to neskutočne rozvláčne, ako keby bola autorka honorovaná podľa počtu strán. Pokojne by stačil polovičný rozsah.
Málokedy sa mi stáva, že pri čítaní knihy zaspávam. Pri tejto zaspávam pravidelne skôr ako prečítam 5 strán. Takže ideálny prostriedok pre tých, čo nemôžu zaspať. Nie je návykový, žiadne vedľajšie účinky, netreba recept.

20.10.2016 3 z 5

Babylonská bosorka Babylonská bosorka D.J. McIntosh

Dosť slabé, príliš veľa histórie, v ktorej som sa totálne strácala. Ledva som dočítala...

11.10.2016 1 z 5

Přísně tajné šifry Přísně tajné šifry Václav Pavel Borovička

Výborné čítanie o tom, aké dôležité bolo kódovanie, šifrovanie a práca rozviedky počas vojny.

08.10.2016 5 z 5

Smejúci sa policajt / Stratené hasičské auto Smejúci sa policajt / Stratené hasičské auto Per Wahlöö

Dobré krimi, hoci staré. Akurát v obidvoch príbehoch prišiel čas, kedy polícia netušila, čo ďalej a toto obdobie bolo podľa mňa opisované zbytočne podrobne, bola to strata času. Prvý príbeh siahal nakoniec do minulosti, až tam sa našlo vysvetlenie. Druhý skončil tak nejako na rýchlo a trochu zvláštne, mohol ísť viac do hĺbky a súvislostí. Ale aj tak to bolo fajn.

25.09.2016 3 z 5

Velestúr Velestúr Jozef Banáš

Príbeh ako taký pre mňa nie je príliš zaujímavý. Ale je tam veľmi veľa vecí na zamyslenie, pre ktoré sa mi kniha páčila.

19.09.2016 4 z 5

Operace Fíkový list Operace Fíkový list James Hadley Chase (p)

Fajn príbeh, poriadne zamotaný, zaujímavý až do konca.

15.09.2016 4 z 5

666 anjelov 666 anjelov Pavel Hirax Baričák (p)

Drsné, kruté, ale aj krásne - presne ako život. Príbehu by neuškodilo menej sexu. Koniec je príliš rýchly, ako keby nedopovedaný - ako budú žiť ďalej hlavné postavy? Chýba mi vysvetlenie - ako ich zmenilo to, čo prežili? Veď práve o tom to má byť.

12.09.2016 4 z 5

Posledný úsmev Posledný úsmev Sven Sörmark

Tri výborné príbehy, každý je iný.
Prvý z ostrova Lanzarote, plný exotiky, lásky a nenávisti a na koniec je všetko inak.
Druhý takmer klasický horor, mŕtvola je "živá" a dokonca píše odkazy. Ale všetko sa vysvetlí.
Tretí je pekne zamotaný a koniec nečakaný.

09.09.2016 5 z 5

Stopy v koľajisku Stopy v koľajisku Bohumil Lipert

Príbeh zaujímavý, ale mala som chvíľami pocit, že je tam viac kadejakých uniforiem (policatov, železničných policajtov...) ako podozrivých :-).
Bola to spomienka na staré časy - železničná polícia, ZNB, rôzne železničiarske profesie, čas bez mobilov a internetu.

05.09.2016 2 z 5

Držia sliepky diétu? Držia sliepky diétu? kolektiv autorů

Oddychové čítanie na krátke cesty alebo čakanie u lekára. Odpovede na otázky z každodenného života.

03.09.2016 3 z 5

Alfred Hitchcock ponúka príjemné zimomriavky Alfred Hitchcock ponúka príjemné zimomriavky * antologie

Staré, dobré, klasické horory. Nie je treba kopec krvi, ani detailné popisy vraždenia. Výborné príbehy.

03.09.2016 5 z 5

Kým nejde o život... Kým nejde o život... Lenka Gahérová

Dobre napísané, rýchlo sa čítalo. Pekný príbeh, všade sa nájde nejaká zákerná mrcha, ktorá otravuje život všetkým okolo.

28.08.2016 5 z 5

Inženýr, který se nevrátil z dovolené Inženýr, který se nevrátil z dovolené Ivan Brož

Pre mňa príliš veľa zbytočných technických informácií, ktoré iba zdržujú. Vlastne už bola názvu príbehu vieme, ako to celé skončí. Načo potom vôbec čítať?

25.08.2016 2 z 5

Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Kdo bude plakat, až tady nebudeš? Robin S. Sharma

Kopec múdrych rád, ako žiť lepšie, krajšie, spokojnejšie, šťastnejšie. Sharma nesklamal. Ako vždy :-).

24.08.2016 5 z 5

Spiknutí sester Spiknutí sester Michael Palmer

Kriminálka, ktorá sa zároveň venuje etickosti eutanázie. Veľmi dobre napísané.

22.08.2016 5 z 5