syskas syskas komentáře u knih

Ruce pryč od této knihy! Ruce pryč od této knihy! Jan van Helsing (p)

Výborná kniha, kopec vecí z nej som už zachytila inde a z rôznych iných zdrojov. Ale tu je to všetko pekne spolu a k tomu dostatok nových, zaujímavých informácií.

21.08.2016 4 z 5

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Agatha a slečna Marplová sú vždy dobrá kombinácia. Len škoda, že tento raz sa slečna do príbehu "priplietla" len tak okrajovo. Veď v knihe sa objavila až skoro v polovici. Inak príbeh zaujímavý, zamotaný, ako je u Agathy dobrým zvykom.

20.08.2016 5 z 5

Čudákova dcéra Čudákova dcéra Kate Mosse

Tak polovica kniha bola dosť o ničom. Potom to už bolo zaujímavé. Ale je pravda, že takýto námet nie je žiadnou novinkou, takže v konečnom dôsledku nič prekvapujúce...

16.08.2016 3 z 5

Čas nových nádejí Čas nových nádejí Lenka Gahérová

Krásna kniha. Hoci sú tam vážne veci, číta sa veľmi ľahko, príjemne, dobre. Čítala som do pol treej ráno, až do konca :-).

14.08.2016 5 z 5

Voda jako kámen Voda jako kámen Deborah Crombie

Ďalšia skvelá kriminálka s touto dvojicou detektívou. Zamotané, zaujímavé, ako vždy.

Páči sa mi, že okrem pracovného života žijú aj ten súkromný a popri riešení vrážd riešia aj vlastné problémy.

12.08.2016 5 z 5

Případ nezvěstných žen Případ nezvěstných žen Deborah Crombie

Ďalšia výborná detektívka z pera tejto autorky. Obľúbila som si aj dvojicu detektívov, ktorí okrem prípadov riešia aj svoj osobný život.

07.08.2016 5 z 5

Dom nenaplnených lások Dom nenaplnených lások Cristina López Barrio

Krásna sága prekliatych žien rodu Lagúnových. Plná mysticizmu, tragédií, lásky, vecí medzi nebou a zemou. Páči sa mi, že na koniec sa všetko vysvetlilo - kde a prečo sa vzalo prekliatie.

04.08.2016 4 z 5

Xenezis Xenezis Beat Glogger

Výborné čítanie, napínavé, zaujímavé. Trochu sklamal ten akčný záver, ale aj tak to bola veľmi dobrá kniha.

30.07.2016 5 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Toto by si mal povinne prečítať každý človek, ktorý uvažuje o tom, že chce mať dieťa. A keď sa mu nechce to dieťa vychovávať vlastným príkladom, tak nech to dieťa radšej nemá.
Moja babka vychovala 4 deti a od jedného roku až kým som nešla do školy, som u nej žila aj ja. Vychovávala ma do veľkej miery podľa tejto knihy a ono to fungovalo - k spokojnosti jej aj mojej :-).

29.07.2016 5 z 5

Ty si moja bolesť Ty si moja bolesť Anife Gashi

Smutný príbeh, ale veľmi dobre napísaný, kniha sa ľahko čítala.
Je dobré, že mama sa rozhodla porozprávať, ako a prečo jej manžel zabil ich vlastnú dcéru. Treba upozorňovať na to, že ešte stále sa zabíja "v mene cti" a iných nezmyslov, dokonca aj v takých krajinách ako je Nemecko.

26.07.2016 4 z 5

Totem a tabu Totem a tabu Sigmund Freud

Náročné čítanie, bolo treba sa sústrediť a rozmýšľať, určite to nie je čítanie na cestu do práce :-)
Zaujímavé, pre mňa občas dosť náročné, až príliš odborné, išlo to riadne do hĺbky, do minulosti.

24.07.2016 4 z 5

Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé Lukáš Kovanda

Fajn oddychové čítanie, ale núti aj zamyslieť sa nad tým, ako sa ovplyvňujú veci, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné.
Najviac ma pobavili dve kapitoly: Prečo šéfujú neschopní a prečo nemehlá s MBA znižujú HDP a Prečo boli piráti v skutočnosti racionálni. Musím uznať, že tie výskumy a ich výsledky majú niečo do seba.

21.07.2016 4 z 5

Umrieť v purpurovej krajine / Cena vraždy / Dohodnúť sa so žralokom Umrieť v purpurovej krajine / Cena vraždy / Dohodnúť sa so žralokom John D. MacDonald

Dobré kriminálky, páči sa mi psychologické prepracovanie a vysvetlenie konania postáv. Nechcelo sa mi veriť, že sú príbehy také staré. Človek to zistí len podľa toho, akú techniku tam (ne)používajú :-).

20.07.2016 4 z 5

Až za hrob Až za hrob Deborah Crombie

Fajn detektívka, dobre sa čítala. Minulosť a prítomnosť sa v knihe prelínala, aby sa na koniec všetko vysvetlilo. Teším sa na ďalšie príbehy tejto dvojice.

11.07.2016 5 z 5

Pomoc, chce si mě vzít! Pomoc, chce si mě vzít! Agnés Abécassis

Akosi som to nedokázala dočítať. Čo tým chcela autorka povedať?

10.07.2016 odpad!

Líný rodič Líný rodič Tom Hodgkinson

Túto knihu pokojne mohla napísať moja babka. Presne takto vychovávala svoje 4 deti a potom aj mňa s bratom, od jedného roka až kým sme nešli do školy. Naučili sme sa postarať sami o seba, dávať si na seba pozor, pomáhať doma... Zároveň popri práci si babka vždy na nás našla čas - na rozprávanie, odpovede na zvedavé otázky, ktoré začínali: "Babka a prečo....?" Bolo to nádherné detstvo.
Pri čítai kníh tohto autora sa vždy znova presviedčam, že som v podstate rodená anarchistka :-).

03.07.2016 5 z 5

Případ vyjícího psa Případ vyjícího psa Erle Stanley Gardner

Ako vždy skvelý Perry Mason. Poriadne zamotaný príbeh, celá záhada sa točila okolo psa, ktorý zavíjal. Perry išiel naozaj na hranicu zákona. Alebo dokonca kúsok za ňu? Ale dokázal to.

30.06.2016 5 z 5

Šťastná pútnička Šťastná pútnička Mario Puzo

Autor je skvelý rozprávač. Obyčajný, ťažký život talianskych vysťahovalcov opísaný veľmi pútavo a príjemne. Veľmi dobre sa kniha čítala.

26.06.2016 5 z 5

Do ložnic je vidět Do ložnic je vidět A. A. Fair (p)

Fajn detektívka, zaujímavý zvrat na záver, dobré čítanie. Ani sa mi nechce veriť, že je taká stará :-).

20.06.2016 5 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Výborná oddychovka, vtipné, s nadhľadom, "kabelkové čítanie". Akurát posledná kapitola bola nuda - skôr cestovateľská príručka, tak som ju nečítala :-)

14.06.2016 5 z 5