Ruce pryč od této knihy!

Kniha německého autora se zabývá záhadnými přírodními jevy a rolí „tajných společenstev“ ve světě. Máte-li pocit, že se světem, v němž žijeme, není něco v pořádku, zajímáte se o jeho poslední tajemství a toužíte se to dozvědět přímo od života – je to VAŠE kniha!

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89617/ruce-pryc-od-teto-knihy-31O-89617.png 3.692
Esoterika, astrologie, okultismus, New Age, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno · Anch-books

Hände weg von diesem Buch! · 2010

Kniha Ruce pryč od této knihy!

monii
15. únoraodpad!

Nedokázala jsem to. Prostě jsem se nedokázala přimět ze sebe udělat na autorovo přání nemyslícího hlupáka nekriticky přejímajícího jeho ničím nepodložené (rozuměj jedna babka povídala) teorie. Dokonce jsem jednu chvíli přemýšlela, zda nejde o nějaký druh zvrácené ironie a cynismu, kterým se autor baví na účet čtenáře, když mu jasným pokynem v názvu knihy dává najevo, že jde o brak největšího kalibru – nehodlám to však studiem jeho dalších výtvorů zjišťovat. Abych tedy byla konkrétní: 1) kniha je psána neskutečně bulvárním a manipulujícím stylem (tj. „buďte otevření a bez předsudků, jinak jste jen stádo ovcí“); 2) chybí zdroje a v mnoha případech základy logiky či relevantní zmínky o názorech oponentů; 3) degraduje vystudované odborníky a jejich mnohaletou praxi a uznání ve vědeckých kruzích (k čemuž mnohdy postačí jeho konstatování formou uvozovek, tj. „odborníci“ tvrdí…); 4) skutečně zajímavá témata sprostě zneužívá co nejprimitivnější formou pro své fantazijní konspirace. K tomuto bodu bych ráda podotkla, že s autorem zcela jistě sdílím názor, že ne vše, co je nám oficiálně předkládáno, je stoprocentní pravda (ostatně, to je zřejmé už jen v rámci historicko-politickém). Stejně tak mi není cizí myšlenka jisté formy nadpřirozena, zejm. v podobě Boha. Pokud chci však vydělávat na „výrobě“ informací, musím je podávat v profesionální podobě, což tomuto dílu chybí (a profesionalitou se nerozumí předávání pofidérních informací získaných z třetí ruky na cestách po světě). Knihu tedy zhnuseně odkládám po přečtení asi třetiny obsahu – nehodlám totiž dál urážet svou inteligenci.

MaggieR
01. lednaodpad!

Ja som knihu čítala na odporúčanie kolegu. Bolo to veľké sklamania vzhľadom k tomu čo mi o knihe hovoril. Knihy sú pre mňa veľmi vzácne a preto ma priam hnevá, keď nejaký autor takto zavádza. Prehnane si vymýšľa čo zažil a kde bol. Keď som sa dostala k časti o mimozemských jašteroch, čo navštevujú politikov nemohla som uveriť čo čítam. Hanba. Žiadna umelecká, informačná ani nijaká iná hodnota. Keď sa aj dostanete k normálnemu úseku, už neviete či niečomu veriť. Ak by som mala uviesť jeden dôvod prečo si knihu prečítať - tak možno ten aby ste vedeli čo je naozaj zlá literatúra.

PROCHEY
31.12.2018odpad!

První kniha, kterou jsem nedočetl a asi se o to ani nebudu pokoušet. Nejspíš se nejedná o můj šálek...

markéta783
23.11.2018

Jo, měla jsem poslechnout a fakt od té knihy dát ruce pryč. Ale člověk se nepoučí. Poslechla jsem zhruba v polovině knížky, abych neztrácela čas planým plkáním. Hvězdičku dávám za název knihy, který mě nalákal.

Barbora216
31.07.2018

U této knihy nevím pořádně co napsat. Rozhodně mě kniha ovlivnila víc než jsem si myslela a i teď po letech si při některých situacích na slova autora vzpomenu. Některé pasáže mi přišly naprosto fascinující, ale některé jen bláboly. Tak jako tak je to kniha, která ve mě zůstala a pro ty, kteří raději žijí ve sladké něvodomosti, nedoporučuju, mohlo by vás to rozrušit. :) Ale ti, kdo rádi zjišťují, jak vlastně svět funguje (nebo jak je možné, že to funguje), těm bych knihu rozhodně doporučila. I když kniha není literární skvost, je pravděpodobné, že objevíte nějakou pasáž, která vás fakt dostane a nebudete na svět už koukat stejně.

brijana
24.06.2018

Z této knihy mám dost smíšené pocity...

nokid
30.05.2018

Název této publikace je tím jediným, v čem s autorem této snůšky blábolů souhlasím...
Jeden příklad za všechny: následkem atomového výbuchu se prý člověk změní v solný sloup, neboť dle představ van Helsinga je naše tělo složeno kromě vody už jen ze samé soli! A já si vždy myslel, že následkem velkého žáru člověk vzplane jako pochodeň (mj. i proto, že podkožní tuk je silně hořlavý)...

Jelitovna
24.11.2017

Pravý nefalšovaný československý překlad, místy obohacený německým slovosledem, mě bavil při čekání na spoj, na úřadech, v servisu i za nocí, kdy jsem nemohla spát. Může se stát, že vám nažene hrůzu ("Když kolem Romy proběhla na ulici motorka...") nebo vyprovokuje vaši zvědavost ("O chvíli vám rozpovím o mém kontaktu s hrabětem Saint Germainem."), určitě z něj však nedostanete depku ("Vyšší frekvence vplývá mimo jiné i na elektrické spotřebiče.") Obohatila jsem se o zjištění, že Slováci mají kodifikovaný softvér. Jsem sice zvědavá, zda situace v dalších knihách nějak "napředuje", ale protože se v určitých situacích "můžeme i strachy posrat nebo udělat do gatí", raději si dopřeji delší přestávku. :-) Že tenhle komentář nemůžete nijak "zužitečnit", ani "okamžitě nebo-li v dalším životě"? No, no, no, no, no!