Dom nenaplnených lások

Dom nenaplnených lások https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261275/bmid_dom-nenaplnenych-lasok-Zks-261275.jpg 4 14 5

Magický a podmanivý príbeh plný vášne, pomsty a lásky. Klára Lagúnová je mladá krásavica, ktorá vyrastá v kastílskej dedine koncom 19. storočia. Bláznivo sa zaľúbi do andalúzskeho statkára, no matka ju varuje pred rodinným prekliatím: ženy v ich rodine trpia pre nešťastnú lásku a rodia iba dcéry a tie čaká rovnaký osud. Klára otehotnie a muž ju opustí. Zaslepená hnevom si otvorí nevestinec v červenom dome na okraji dediny. Tam sa narodí Manuela, zatrpknuté a škaredé dieťa. Klára sa stane najžiadanejšou neviestkou v okolí. Dcéra Manuela ju nenávidí a je presvedčená, že rodinu je treba očistiť od hriechu a prekliatie rodu zlomiť.... celý text

zuzulique
07.01.2020 2 z 5

Telenovela s dookola sa opakujúcim motívom prekliatia okorenená scénami a la červená knižnica. Hmýri sa ženskými postavami, ktoré aj napriek tomu, že nie sú do jednej nadpozemsky krásne (že až samotné nebo by s nimi chcelo smilniť, keby malo úd - facepalm), sú unášané iba svojimi vášňami a okrem toho nemajú nič iné na robote. Sorry, okrem tej pomsty. Aby nebolo málo, tak aj chlapec, ktorý prelomí prekliatie je nádherný (facepalm 2).

Čítala som, že ako milovníčka magického realizmu určite knihu ocením, ale žiaľ, pre mňa je až príliš jednoduchá, miestami až hlúpučká, aby sa mi páčila. Autorkine "originálne metafory" mali na mňa úplne opačný účinok, samotný príbeh ma vytáčal do nepríčetnosti, na každej druhej strane slová ako "panenská blana mačacie kosti a prekliatie," dočítala som to so cťou a takéto knihy si už neprosím...Krásna obálka to nezachráni.
Keď som videla, že to ľudia porovnávajú s Márquezom, dala by som im po hlave. Tento slabý odvarček mu nesiaha mu po päty.

Nisus
16.09.2019 5 z 5

Nádherná fantastická kniha. Som milovníčka magického realizmu a od tejto knižky som dostala neúrekom. Nie je to veru červená knižnica, nedajte sa zmiasť. Veľa utrpenia, krutosti, čakania a drsnosti osudu ale i krásne popisy prírody a svetlé momenty postáv. Prelínanie reality s magickými prvkami, prízraky.. nemohla som sa od knihy odtrnúť, nemala som pokoj až do poslednej stránky. Ďakujem talentovanej spisovateľke a po ďalšom jej počine ihneď chňapnem.

lusila
14.09.2017 5 z 5

Nádherná kniha. Kto má rád magický realizmus, ten si príde na svoje.

Andulienka
11.02.2017 3 z 5

Nooo,taký magický realizmus......Ak by bol príbeh sfilmovaný,tak si v úlohe Zabudky predstavujem Monicu Bellucci....

syskas
04.08.2016 4 z 5

Krásna sága prekliatych žien rodu Lagúnových. Plná mysticizmu, tragédií, lásky, vecí medzi nebou a zemou. Páči sa mi, že na koniec sa všetko vysvetlilo - kde a prečo sa vzalo prekliatie.

magický realismus

Autorovy knížky