syskas syskas komentáře u knih

V ráme / Minimálna šanca / V poslednej chvíli V ráme / Minimálna šanca / V poslednej chvíli Dick Francis (p)

Prečítala som len prvý príbeh. Nejako ma to nenadchlo, dlho sa všetko ťahalo, nemalo to spád...

07.04.2016

Bohovia viny Bohovia viny Michael Connelly

Ďalší zamotaný zločin, ktorý musí Mick vyriešiť, ak chce dokázať, že jeho klient je nevinný. Tentoraz je to doho zapletená aj polícia a dokazovanie je ešte ťažšie ako inokedy
Mick je ako víno - čím starší, tým lepší.

04.04.2016 5 z 5

Advokát zo zadného sedadla Advokát zo zadného sedadla Michael Connelly

Tak toto bola asi najlepšia kniha od tohto autora. Bola som veľmi zvedavá, ako to Mick vyrieši s klientom, aby neporušil zákony a zároveň, aby on sám nebol obvinený z vraždy, ktorú nespáchal.

01.04.2016 5 z 5

Mesto kostí Mesto kostí Michael Connelly

Výborná detektívka s nečakaným rozuzlením. Ale na nečakané závery som si u tohto autora už zvykla. Aj vďaka nim sú jeho knihy také zaujímavé.

28.03.2016 5 z 5

Prípad s čiernou skrinkou Prípad s čiernou skrinkou Michael Connelly

Zatiaľ najlepší Harryho príbeh. A nie preto, že by tie predtým boli zlé. Práve naopak. Už dve knihy tohto autora som čítala až do skorých ranných hodín.
Škoda, že už starne a jeho definitívny dôchodok sa blíži... Alebo sa dočkáme prekvapenia a autor niečo vymyslí, aby Harry nemusel odísť? :-)

27.03.2016 5 z 5

Kvapka Kvapka Michael Connelly

Výborná, ako každá detektívka od tohto autora.

23.03.2016 5 z 5

Ty, ja a tí druhí Ty, ja a tí druhí Fionnuala Kearney

Veľmi dobrá kniha o vzťahoch. Nové klamstvá v rodine sú následkom tých starých. Všetko sa postupne odkrýva a vysvetľuje. Zaujímavé, napínavé. Nie je to romantická kniha (tie naozaj nemusím), ale ani depresívna. Končí dobre, hoci ťažké romantičky možno čakajú, že skončí "ešte lepšie". Mne sa páči aj záver, všetko je tak, ako má byť. Okrem toho núti zamyslieť sa nad vlastným životom a prístupom, čo nie je na škodu veci :-)

20.03.2016 5 z 5

Spiatočka Spiatočka Michael Connelly

Ďalšia skvelá kniha od tohto autora.
Všetky jeho knihy majú jedno spoločné - cca v polovici čítania prichádza stav, kedy sa už nedajú odložiť. Tak som čítala do pol štvrtej. Neľutujem :-).

16.03.2016 5 z 5

Rozsudok ulice Rozsudok ulice Michael Connelly

Skvele napísané, ako všetky knihy tohto autora, ktoré som zatiaľ čítala. O prekvapenia tiež nebola núdza - ako vždy.
Páči sa mi advokátov spôsob práce - žiadna kancelária, len zadné sedadlo jeho auta a práca v teréne. Fungujem podobne - síce nemám šoféra, ale robím v teréne a s klientmi sa stretávam tam, kde to vyhovuje im. Kanceláriu nepotrebujem.

05.03.2016 5 z 5

Krotitelka snů Krotitelka snů Simona Monyová (p)

Pohodové, príjemné čítanie napriek tomu, že dej sa točí okolo nepríjemných a smutných vecí. Kniha je ukážkou toho, že aj na zlé veci sa dá pozerať s humorom, chce to len iný uhol pohľadu :-).

28.02.2016 5 z 5

Park ozvěn Park ozvěn Michael Connelly

Výborné čítanie, zmeny a zvraty až do konca.

26.02.2016 5 z 5

Posledný kojot Posledný kojot Michael Connelly

Výborná kniha. Keď to vyzeralo, že je už skoro všetko jasné, tak sa to zvrtlo a vyšlo najavo, že to bolo inak.

21.02.2016 5 z 5

To najsladšie nakoniec To najsladšie nakoniec Alan Bradley

Začiatok trochu nuda, asi v polovici to začalo byť zaujímavé a potom sa to už len zlepšovalo. Fajn zápletka, zaujímavé rozuzlenie, veľmi dobre a ľahko sa to čítalo.
Akurát toto všetko je na 11 ročné dievča trochu veľa. Myslím, že uveriteľnejšie by to bolo, keby hlavná hrdinka mala aspoň 13-14 rokov.

16.02.2016 4 z 5

4 detektívky 4 detektívky Jerzy Edigey (p)

Fajn detektívky zo starých čias, keď neboli mobily ani internet. Všetky príbehy sú poriadne zamotané a ich vyšetrovanie nie je rýchle a ani jednoduché.
Prvý pribeh o tom, ako sa dá človek po operácii zabiť pohárom obyčajnej vody podaným v tom "správnom" čase.
Druhý je o únose dieťaťa, hoci pôvodne to vyzeralo na nešťastné utopenie. K tomu falšovanie dokladov, zmena identity...
V treťom príbehu je nakoniec všetko úplne inak a oveľa jednoduchšie, než sa pôvodne zdalo.
Samovrahov závet nepísal samovrah a vlastne ten mŕtvy ani nebol samovrah :-).

14.02.2016 4 z 5

Trojruža Trojruža Pavol Dobšinský

Krásna spomienka na detské časy, keď mi z tejto knihy čítala moja babka. Fičala som hlavne na rozprávke O troch grošoch. Som rada, že vďaka Čitateľskej výzve som sa vrátila k tejto knihe.

30.01.2016 4 z 5

Zlyhanie srdca Zlyhanie srdca Alan Winnington

Skoro 70 strán to vyzeralo na príbeh o transplantácii srdca. A potom sa to všetko zamotalo a bola z toho dobrá kriminálka.

30.01.2016 4 z 5

Velká kniha egyptských detektivek Velká kniha egyptských detektivek Mike Ashley

Egypt veľmi nemusím, ale Egypt a detektívka, to som si chcela prečítať. Čítala som pomaly, po jednotlivých príbehoch. Niektoré boli zaujímavé, niektorými som sa musela doslova prehrýzať, lebo tam bolo veľa opisov a mnohým veciam som nerozumela (politické okolnosti...). Ale práve preto je to kniha aj pre ľudí, ktorí nemusia detektívky, ale zaujíma ich Egypt. Dozvedia sa veľa o živote, okolnostiach, súvislostiach... Príbehy sa odohrávajú v rozsahu cca štyri tisíc rokov.

27.01.2016

Sen z modrého domu Sen z modrého domu Lenka Gahérová

Krásna kniha, veľmi dobre sa čítala, zvládla som ju za jeden deň. Lepšie povedané jeden deň a jednu noc - čítala som skoro do pol štvrtej ráno.
Príbeh o tom, že všetko, aj to zlé, je na niečo dobré. Je len na nás, či to pochopíme a to dobré nájdeme. Kopec srandy, ale aj smutné chvíle, presne tak, ako to chodí aj v živote. Dávnejšie som tušila, ako to dopadne, som rada, že som si knihu prečítala.

21.01.2016 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Výborne napísané, neskutočné psycho, šialené, presne ako dvaja hlavní hrdinovia :-). Postupne sa odkrýva, ako to všetko vlastne je.

13.01.2016 5 z 5

3x Maigret 3x Maigret Georges Simenon

Výborné príbehy, dosť netradičné, v dvoch je komisár vopred upozornený, že sa stane vražda. Skvelý doslov, vďaka ktorému som pochopila, ako veľa z charakterov postáv čerpal autor zo svojho vlastného života.

08.01.2016 4 z 5